13 שנה מהבכורה של סרחיו ראמוס


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/09/2018

מחזור שני בעונת 2005/06, ריאל מדריד נגד סלטה ויגו בסנטיאגו בברנבאו. אז החלה האגדה של סרחיו ראמוס, שחתם בקבוצה ברגע האחרון כשריאל שמה על השולחן של דל-נידו את סעיף השחרור של הבלם בן ה-19(כ-28 מיליון יורו), חצי שעה לסיום חלון ההעברות. 13 שנה להופעת הבכורה שלו. ריאל מדריד ציינה את המאורע בפוסט ברשתות החברתיות והעלתה עוד סרטון באתר הרישמי, ימים אחדים אחרי הסרטון לכבוד 'הקפטן שזכה ב-22 תארים(כולל במדי ספרד), וראמוס עצמו הגיב מייד בפוסט גם כן. "13 שנה, ומרגיש כאילו זה קרה אתמול. כמה זכרונות, ואנחנו ממשיכים לצבור עוד", כתב, על רקע התמונות הנכונות - זו מהופעת הבכורה נגד סלטה, הגול האל-מותי בדסימה וכן כל אחד משלושת גביעי אירופה האחרונים אותם הניף כקפטן.

סרחיו ראמוס היה שחקן הרכש הספרדי הראשון בעידן פלורנטינו פרס ויש היגידו שגם הבלם האמיתי הראשון(רמז: את וולטר סמואל, 'החומה' - אף אחד לא זוכר, ואת ג'ונתן וודגייט כולנו מעדיפים לשכוח, או שרק כקוריוז". בכתבה מיוחדת שעשינו לאחר הזכייה בצ'מפיונס ב-2017, בחרנו בראמוס כשחקן הרכש השני הכי גדול בעידן פלורנטינו פרס. יותר גדול מפיגו וזידאן ושני רק לכריסטיאנו רונאלדו.

בינתיים, כשראמוס פותח את העונה ה-14 שלו בריאל מדריד, בדיוק כמס' העונות של פרננדו היירו אותו 'ירש', עם 568 משחקים ברזומה, 76 שערים ולא פחות מ-19 תארים, זה הזמן לבדוק את השיאים שהוא עשוי לשבור השנה. 'הרשימה של ראמוס':

- ראמוס זקוק לעוד 33 משחקים בלבד כדי לחצות את רף 600 ההופעות בריאל מדריד ולהשתוות לפרננדו היירו ופאקו חנטו שמחזיקים יחד במקום החמישי ולהם 601 משחקים. בעוד עשרה משחקים ראמוס יחלוף על פני השביעי בטבלה, חוסה אנטוניו קמאצ'ו, לו 578 משחקים.

- כעת ראמוס הוא הפנדליסט החדש של הקבוצה, בערך. יש לו כבר 3 שערים בתחילת העונה כשבכל העונה שעברה כבש 5 בכל המסגרות. ראמוס, 'בלם עם נפש של חלוץ', חולם לשבור את שיאו מעונת 2016/17 המדהימה - אז כבש עשרה שערים!(השער השני נגד נאפולי באיטליה נלקח ממנו).

- השער הבא שיכבוש ראמוס יהיה ה-77 שלו בקבוצה, בדיוק כמו גוטי. ראמוס מדורג במקום ה-30 בטבלת כובשי השערים של ריאל מדריד. בסגל הנוכחי, הוא הכובש השלישי בטיבו - אחרי בנזמה ובייל.

- ראמוס מצפה לשני הקלאסיקוס העונה. יש לו 38 משחקים נגד ברצלונה, כשאשתקד הוא כבר עקף את המשולש ראול-היירו-איקר. הוא נמצא בשיוויון עם ליאו מסי, וייתכן שישבור את שיא ההופעות בקלאסיקוס עבור שחקן ריאל - מנולו סאנצ'יז עם 43. לחנטו משחק אחד פחות, ככה שראמוס שלישי.

- ומה עם ליגת האלופות? ראמוס חולם קודם כל על גביעי רביעי רצוף כקפטן! וחמישי בסה"כ - בדיוק כמו די-סטפאנו. לראמוס 114 הופעות במפעל, וכבר בסיום שלב הבתים, אם ישחק הכל - ישתווה לרוברטו קרלוס וזלאטן להם 120 משחקים בליגת האלופות.

- ראמוס הוא השחקן הפעיל עם מס' ההופעות השני הכי גבוה בליגה - יש לו 433 משחקים לעומת 480 של חואקין. בטבלה הכוללת ראמוס מדורג במקום ה-36. הוא קרוב לעבור את פאקו חנטו ובהמשך את אינייסטה ואם ישחק 30 משחקים יגיע עד לטופ 20.

- רק שני שחקנים זכו ביותר תארים עם ריאל מדריד חוץ מראמוס, שמדורג בצוותא עם קמאצ'ו במקום השלישי עם 19 תארים. מנואלו סאנצ'יז קטף 21 תארים ופאקו חנטו זכה ב-22 תארים. ראמוס יכול כבר השנה להגיע אליהם, ונאמר אמן...