כותרות העיתונים הבוקר: תורו של אסנסיו ומדיניות הרכש


כתב: צוות האתר | תאריך: 01/08/2018

שער המארקה:

על רקע תמונה של מרקו אסנסיו בקדם העונה הנוכחית נכתב 'תורו של אסנסיו'| ריאל מדריד בטוחה שהוא הולך 'להמריא' ולפרוץ בכל הכוח בעונתו השלישית במועדון. ריאל לא עושה מאמצים גדולים לצרף את האזרד ולא תהיה מוכנה לשלם עליו יותר ממאה מיליון יורו ולכן התקדמותו של אסנסיו לא תיעצר| המספרים שלו: העונה שעברה 2017/18: 53 הופעות - 11 שערים, 7 בישולים, 2866 דקות; עונת 2016/17: 38 הופעות - 10 שערים, 3 בישולים, 1918 דקות.

אסנסיו פתח את העונה שעברה עם שתי בומבות לחיבורים של בארסה בצמד משחקי הסופר-קופה(אנחנו עוד זוכרים את הנשיא פרס חורג מהרגלו וחוגג עם מחיאות כאפיים סוערות את הביצוע בקאמפ-נואו) והציפיות היו בשמיים, אבל ההיילייט הבא האמיתי היה שער הניצחון במינכן בחצי הגמר עם סיומת אלגנטית. הוא כבש את אחד משערי העונה עם פצצה נגד לאס-פלמאס אבל היה נראה שמשהו בהתקדמות שלו נתקע והוא לא מצליח להיות דומיננטי מספיק אם כי חוכמת המשחק וגולר בפוטנצייה - יש גם יש.

"אנחנו לא יכולים לעצור את ההתקדמות של אסנסיו, זו צריכה להיות השנה שלו", ציטוט במארקה מפי אחד מאנשי הצוות המקצועי. במועדון מתעקשים באמונה עיוורת לגבי השחקן בעונתו השלישית במועדון, בגיל 22, הוא יוכיח שהוא סופרסטאר. אסנסיו יכול גם הוא לכסות את העמדה של כריסטיאנו בצד שמאל אך כמובן שהוא שחקן שונה ממנו. אסנסיו הראה לעתים שהוא מוכן לאתגר.

מעבר לכך נכתב - לא יהיו 'שטויות', ריאל לא תחתים אף שחקן שנותר בשוק ביותר ממאה מיליון יורו. הם מבינים שבקבוצות האחרות יודעים שהמועדון מעט עם הגב אל הקיר ולכן מחיר השחקנים קופץ, זה לא שווי השוק האמיתי. ניימאר שהוא מעין 'חולשה' של פרס הוא היוצא מן הכלל אלא שבמועדון מבינים שהעברתו היא בלתי-אפשרי. אולי ב-2019, אחרי שישלים עוד עונה בפאריס סן-ז'רמן.

"יש לנו קבוצה נהדרת וסגל תחרותי", אומר לופטגי, והוא מודע לגודל המשימה ולעונה בה יש חמישה תארים על הכף. רק חלוץ '9' עתיד להצטרף אך זה תלוי בהמשך קדם העונה, בעיקר בסופר-קאפ האירופי נגד אתלטיקו, כפי שכבר דווח. השחקן היחיד שמחכים לו באמת מגיע מהצד השני של המגרש, טיבו קורטואה. נכתב שלופטגי רגוע מאוד והוא רוצה שלא יהיה שחקן כל-כך גדול הפעם, שהקבוצתיות וכולם יחד יהיו המנצחים.