כותרות העיתונים הבוקר: כריסטיאנו עוזב


כתב: צוות האתר | תאריך: 11/07/2018

שער המארקה:

'לא יהיה עוד אחד כמוהו'| על רקע תמונה של 451 כדורים וסמלי הקבוצות מולן כבש(בהתאם למספר השערים), ושער אחד זכור ונדיר ויפה במינו נגד אותה יובנטוס אצלה ישחק בעונה הבאה - במארקה נפרדים, כשבצד ימין תוכלו לראות את הכותרות מהדיווחים האחרונים על התחממות ההחלטה לעזוב.

במארקה הציגו כמה סקרים מעניינים בנוגע לכריסטיאנו, ולמעלה מ-220 אלף אוהדים מיהרו להצביע. 68% מהנשאלים חושבים שכריסטיאנו יפסיד יותר מאשר ריאל מדריד בעצם המעבר ליובנטוס, אבל הסקר המעניין יותר: 63% חושבים שהוא היה השחקן הטוב ביותר בהיסטוריה של ריאל מדריד; 47% טענו שהצעד של המועדון נכון כלכלית בהתחשב בגילו ודרישותיו, לעומת 33% שדרשו למכור אותו במחיר גבוה יותר, ויתר הנשאלים כ-20% כתבו שלכריסטיאנו אין מחיר.

שער ה-AS:

על רקע תמונה של כריסטיאנו נהנה מהחופשה, כשהאוהדים והקבוצה כביכול חוים רגע קשה, נכתב שהקראק עובר ליובה בתמורה ל-100 מיליון יורו| 450 שערים ב-438 משחקים במדי ריאל מדריד| הציטוט ממכתב הפרידה - 'השנים האלה בריאל מדריד וגם בעיר עצמה היו השנים הטובות ביותר בחיים שלי'

 

במארקה סקרו בקצרה את תקופת כריסטיאנו רונאלדו במדי ריאל מדריד וגולת הכותרת היא שהוא היה היהלום שבכתר בפרוייקט הגלאקטיקוס החדש מ-2009, לקח קבוצה שלא מצליחה לעבור את שמינית גמר ליגת האלופות הארור - ועד לתהילת עולם: שלוש זכיות רצופות בליגת האלופות וארבע בחמש שנים.

ריאל מדריד שברה את שוק ההעברות בקיץ 2009 ועם השלמת העברתו של כריסטיאנו רונאלדו ממנצ'סטר יונייטד בתמורה ל-94 מיליון יורו בעצם 'הטילה פצצה'. היא הייתה זקוקה לשינוי של 180 מעלות בתחרות מול ברצלונה שחגגה טרבל. נשיא ריאל מדריד פלורנטינו פרס החל להחתים בזה אחר זה שמות נוצצים - בנזמה, צ'אבי אלונסו, קאקא וכמובן כריסטיאנו רונאלדו. רק כריסטיאנו היה שם, הכי טוב והכי יציב - מההתחלה ועד הסוף, בלי אף מכה בכנף.

'סוף עידן פפ' - ברצלונה הייתה קבוצה חזקה מאוד גם ב-2011/12, אבל אז זכה כריסטיאנו באליפות הראשונה שלו בעונה יוצאת דופן עם 46 שערים כולל שער ניצחון מתוק-מתוק בקאמפ-נואו במה שנקרא גם 'משחק האליפות'. זו הייתה אליפות 100 הנק' ו-121 שערי זכות. ריאל נתקעה שלוש פעמים ברציפות בחצי הגמר, כולל באותה עונה, עד שהגיעה הדסימה ב-2014.

כמו די-סטפאנו. מי האמין שכריסטיאנו יוכל להשיג את די-סטפאנו ולהפוך למלך השערים של הקבוצה בתוך שש וחצי שנים בלבד? אבל זה קרה, במשחק ההוא במאלמו. די-סטפאנו זכה עם ריאל מדריד בחמישה גביעי אירופה רצופים, וכריסטיאנו הצליח לזכות בארבעה, כולם בחמש השנים האחרונות. הכל מבוסס על עובדות, מספרים, שערים, גביעים ומורשת זהב של שתי אגדות.

הטוב ביותר במאה ה-21. ריאל מדריד הוכרזה כמועדון הטוב ביותר במאה ה-20 בעיקר בזכות ששת גביעי אירופה שלה, סנטיאגו ברנבאו ראה בהצלחה האירופית כאידיאל מס' 1. ריאל מדריד נאלצה לשגת, היא זזה מהשליטה ביבשת מאז 2002. אבל בשנת 2014 הגיע הרנסנס. שנתיים אחרי הדסימה, ריאל זכתה בגביע ה-11 במילאנו אחרי ניצחון בדו-קרב הפנדלים על אתלטיקו, ב-2017 כריסטיאנו, שנה אחרי שכבש בדו-קרב הפנדלים - השלים צמד נפלא נגד יובה בגביע אירופה שחרוט על שמו, ובעונה שעברה לא כבש בגמר אבל היה חלק משמעותי. זהב טהור.