מכתב הפרידה של כריסטיאנו - וגם ההודעה הרשמית של המועדון


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/07/2018

עוד נכתוב הרבה על מה, למה וכמה, נסכם עידן יוצא דופן, נבכה שזה נגמר ונחכה להתחלה חדשה באמת. בינתיים, מכתב הפרידהשל כריסטיאנו באתר הרישמי:

"השנים שלי בריאל מדריד היו אולי המאושרים ביותר בחיי, מקצועית ואישית. יש לי רק תחושות של הכרת תודה עצומה למועדון הזה, לאוהדים, לעיר הזו. קיבלתי אהבה וחיבה ללא גבולות. עם זאת, אני מאמין שהגיע הזמן לפתוח שלב חדש בחיי ולכן ביקשתי מהמועדון לכבד את רצוני לעזוב. אני מרגיש כך ואני מבקש מכל אחד מהאוהדים שיבין אותי.

תשע השנים האלה היו תקופה מדהימה, תשע שנים ייחודיות. זה היה זמן מרגש מאוד. בריאל מדריד הציפיות והדרישות הן הכי גבוהות שיש, אבל אני יודע היטב שעמדתי בציפיות ולעולם לא אשכח את הזמן שלי כאן, נהנתי מכדורגל בצורה ייחודית. היו לי חברים מדהימים לקבוצה הן מחוץ לחדר ההלבשה והן על כר הדשא, הרגשתי את האהבה של הקהל ויחד זכינו בשלוש זכיות רצופות בצ'מפיונס ו-4 פעמים בחמש עונות. וגם ברמה האישית יש לי סיפור של זכייה ב-4 כדורי זהב ו-3 פעמים נעל הזהב. ההיספק שלי במועדון היה עצום ויוצא דופן.

ריאל מדריד כבשה את לבי ואת משפחתי ולכן יותר מתמיד אני רוצה לומר תודה: בזכות המועדון, הנשיא, המנהלים והמאמנים, הקולגות, הרופאים, הפיזיותרפיסטים והעובדים המדהימים, הם עשו את עבודתם ללא לאות והם חלק מההצלחה. תודה לכם שוב לאוהדים, וגם לכדורגל הספרדי. שיחקתי בכל רגע עם שחקנים גדולים ונגד שחקנים גדולים.

אני מאמין שהגיע הזמן למחזור חדש. אני עוזב אבל החולצה הזו, הסמל הזה של ריאל מדריד ואצטדיון הסנטיאגו ברנבאו ימשיכו להיות בליבי לעד, בכל מקום בו אהיה. תודה לכולם וכמובן כמו שאמרתי לפני תשע שנים באצטדיון שלנו - האללה מדריד!.
 

****

המועדון הודה לכריסטיאנו בהודעה לקונית - "היום ריאל מדריד רוצה להביע את הכרת התודה שלה לשחקן שהוכיח שהוא הכי טוב בעולם ואשר היה חלק מרכזי באחד הזמנים המבריקים ביותר בהיסטוריה של המועדון שלנו והכדורגל העולמי. מעבר לתארים שהושגו, הגביעים, הנצחונות והשערים, במהלך תשע השנים האלה, כריסטיאנו היה דוגמא למסירות, עבודה, אחריות, כישרון ושיפור יוצא דופן. הוא הפך גם למלך השערים בהיסטוריה של ריאל מדריד. 

המספרים: 451 שערים ב-438 משחקים, בסה"כ 16 תארים, כולל 4 זכיות בליגת האלופות ו-3 מהן רצופות, ו-4 ב-5 עונות. ברמה האישית הוא זכה בארבעה כדורי זהב, פעמיים השחקן הטוב ביותר ועוד 3 נעל הזהב, ועוד פרסים רבים אחרים.

עבור ריאל מדריד, כריסטיאנו רונאלדו יהיה תמיד אחד הסמלים הגדולים ביותר שלו, ייחוס ייחודי, מיתוס עבור הדורות הבאים. ריאל מדריד תמיד תהיה הבית שלך".