כריסטיאנו עוזב - דירוג המארקה: השערים והרגעים הגדולים


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/07/2018

כן זו משימה בלתי-אפשרית לבחור את הגולים הגדולים ביותר של כריסטיאנו במדי ריאל מדריד, ככה זה כשכבש 451 שערים, ובכל דרך אפשרית. אפילו ברשימה הבאה של המארקה נראה שבירור חסרים שערים: כמה גולים בעונת האליפות, ולא רק שער האליפות נגד ואלדס - הפצצה לחיבורים נגד סביליה בפיחואן, הבעיטה נגד לבאנטה, שני גולים בדרבי עוצר הנשימה בויסנטה קאלדרון; הנגיחה המדהימה נגד מנצ'סטר יונייטד ב-2013; הבעיטה נגד סלטה ויגו בכדור חופשי ב-2017 ועוד ועוד ועוד. ובכל-זאת, ננסה:

מועמד מס' 1: כדור חופשי נהדר נגד מארסיי

כריסטיאנו ספג ביקורת רבה לאורך השנים על היכולת שלו בבעיטות החופשיות, כזו שהלכה ודעכה. בעונת הבכורה הוא יכול לסמן V על כמה שערים ובין היתר הגולאסו ההוא במשחק החוץ נגד מארסיי כשמ-30 מטר הוא שלח פצצה לרשת של מנדנדה. מיותר לציין שלא היה זה שערו היחיד באותו ערב, הוא כבש צמד בניצחון הקל של ריאל מדריד.

מועמד מס' 2: הנגיחה בגמר גביע המלך

גמר גביע המלך כנראה מעולם לא היה חשוב יותר. התואר הראשון של מוריניו וכריסטיאנו, שנגח מהארכה בכל הלב לרשת של פינטו. בסיקור המשחק התבלבלתי למחרת, כנראה עדיין מהאנג-אובר, ונתתי את הקרדיט לבישול למרסלו ולא לדי-מאריה. כריסטיאנו עלה מעל כולם, פה מול אדריאנו, ונגח לרשת מכל הלב. כאן גם החלה, בערך, תחושת השינוי - ריאל מדריד כבר לא אנדרדוג נגד בארסה. כריסטיאנו שהתקשה מולה בשני הקלאסיקוס בעונת הבכורה - יצא לדרך חדשה. וכן, חודש מטורף עם ארבעה קלאסיקוס זה היה.

מועמד מס' 3: הפצצה נגד אוססונה

על פניו היה נראה זה משחק חוץ קשה במיוחד נגד אוססונה הכסחנית והאנטי כדורגל, אבל לא. כריסטיאנו בישל לבנזמה שכבש גול גדול לפניכן א-לה-ואן-באסטן, ואחר-כך רצה לגנוב את ההצגה בעצמו. חתך למרכז ושלח מאיזה 35 מטר פצצה אדירה קצת מתחת לחיבורים של השוער האומלל, ואח"כ הלך לבדוק את השריר. ככה אנחנו אוהבים אותך.

מועמד מס' 4: עקב ממזרי נגד ראיו וייקאנו

על משחקים כאלה אומרים 'שער של אליפות'. ריאל מדריד באדום, הקבוצה המעולה של מוריניו - שיחקה טוב במשך רוב העונה אבל הפעם בואייקס התקשתה מאוד והיתה זקוקה להברקה יוצאת דופן, וכמובן שהאיש למשימות מיוחדות עשה זאת. בדקה ה-53, אחרי קרן או משהו כזה - כריסטיאנו שלח בעיטת עקב כמעט מהפנדל והצליח להכניע את השוער. 'זה היה גולאסו מעניין אבל בטח לא הכי גדול שלי בקריירה', אמר כריסטיאנו.

מועמד מס' 5: סלאלום נהדרת נגד גלטסראיי

בפתיחת עונת הדסימה המטרה הייתה שוב אחת ויחידה - זכייה בגביע אירופה. והפעם הסיפתח של ריאל, עם אנצ'לוטי - היה עם סימן קריאה. ריאל התגברה על המכשול התורכי מהעבר עם 6:1 מבריק. המשחק היה גארבץ'-טיים גדול מהדקה ה-60 בערך אבל כריסטיאנו שכבש צמד קל - לא ידע שובע. את הטוב ביותר הוא השאיר לסוף, כדי להשלים שלושער ולקחת את כדור המשחק. הוא קיבל את הכדור בצד שמאל האהוב עליו, הטעה שני שחקנים במהירות הבזק ושלח פצצה ברגל שמאל לחצי-גובה - גולאסו!

מועמד מס' 6: סופר-קופה בקאמפ-נואו בימי הקיץ

את המשחק הזה אתם זוכרים היטב. ריאל סובלת משיפוט עוין ונשרק פנדל לא צודק לברצלונה, התוצאה מראה על 1:1. כריסטיאנו שפתח על הספסל, כבר נמצא על המגרש במקום בנזמה. בשתי הפעולות הראשונות הוא היה חלוד, ואז זה הגיע - כדור ארוך של קרוס הגיע לכריסטיאנו שהוריד עם החזה לאיסקו וטס למתפרצת. איסקו נתן לו את הכדור בזמן, כריסטיאנו הפעיל את המנוע ומולו עמד פיקה. 'אותו הוא יכול לקחת - וגם לוקח, ושם את זה בפנים!', שידר ארבל בהתלהבות והוסיף אחר-כך 'הללויה!'. גולאסו מארץ הגולסואים, ואת הריטואל אתם מכירים - תנועת 'תירגו' לקאמפ-נואו והקוביות בבטן.

מועמד מס' 7: המספרת האל-מותית בטורינו

את המשחק הזה אתם זוכרים היטב(2), ובטח את השער הזה. נגמרו לנו הסופרלטיבים. יום העבודה של כריסטיאנו החל כבר אחרי שלוש דקות כשהקדים את הבלם ושלח עם החיצון לרשת - ריאל מובילה בטורינו, ובשער השני הוא ריחף באוויר, עצרנו נשימה, היינו כחולמים, ואפילו הקהל בטורינו ידע להריע לאגדת כדורגל וכריסטיאנו שכל-כך חיכה לריספקט הזה מקהל יריב - ידע להאריך. המהלך החל באי-הבנה בין בופון לקייליני, כריסטיאנו רץ במהירות לכדור ובמקום לנסות להבקיע מסר ללוקאס שבעט חזק. בופון הדף, הכדור הגיע לקרבחאל שהיסס והרים בלי להסתכל, ואז...'נגע בשמיים'.

 

במארקה בחרו גם את עשרת הרגעים הגדולים ואנחנו נציג אותם בתמונות: תמונה ראשונה - הצגתו לתקשורת כשחקן ריאל מדריד לעיני 80 אלף איש| תמונה שנייה - השער הראשון שלו בקבוצה - נגד דפורטיבו במחזור הפתיחה, בפנדל| תמונה שלישית - הנגיחה בגמר גביע המלך בגמר 2011| תמונה רביעית - שער הניצחון בקאמפ-נואו ב-2012 ו-'קאלמה-קאלמה' - שער ששווה אליפות!| תמונה חמישית - הזכייה בדסימה - גביע אירופה הראשון של כריסטיאנו במדי ריאל מדריד, הפנדל בגמר נגד אתלטיקו על אדמת מולדתו, פורטוגל| תמונה שישית - כריסטיאנו הופך למלך שערי ריאל מדריד בכל הזמנים עם הצמד במאלמו באוקטובר 2015, ממש כשראול פרש ממשחק| תמונה שביעית - כריסטיאנו כובש את הפנדל המכריע בגמר בסאן-סירו| תמונה שמינית - כריסטיאנו חוגג בסתלבט את השלושער נגד אתלטיקו בחצי גמר הצ'מפיונס(2017)| תמונה תשיעית - המספרת נגד יובה בטורינו, תמונה שווה אלף מילים| תמונה עשירית ואחרונה - יורד מכר הדשא בגמר בקייב נגד ליברפול - משחקו האחרון