לופטגי פוטר מספרד ועשוי להיות מוצג מחר ב-20:00


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/06/2018

את כל הבלאגן והדרמה סביב נבחרת ספרד בטח שמעתם. ההתאחדות קיימה מסיבת עיתונאים בהולה שהלכה והתעכבה ונפתחה רשמית רק לקראת 13:00 בצהריים. דווח במארקה שעתידו של המאמן לוט בערפל אבל השחקנים, הקפטן ראמוס ואחרים - הצליחו להניע את ההתאחדות מלפטרו(השחקנים אמרו שיש מטרה אחת ויחידה והיא זכייה במונדיאל ושעבור חלקם מדובר בצ'אנס אחרון - אינייסטה בוודאות ואולי גם ראמוס ופיקה, ובשיחה היו גם דויד סילבה, בוסקטס), אלא שיו"ר ההתאחדות החדש, רובילאס, לא היה יכול לספוג את הגלולה והוא רצה לצאת צודק ולא חכם. הנבחרת הודיעה על פיטורי המאמן וכעבור שעתיים מצאה מחליף - פרננדו היירו.

"זה בסדר שריאל מדריד מחפשת מאמן, היא עשתה את שלה, ואני מבין למה היא רצתה את לופטגי, אבל לא יכול להיות שאדע על ההחלטה הזו חמש דקות לפני שזה יוצא רשמית לתקשורת", אמר רובילאס שנמצא בתפקידו כיו"ר ההתאחדות החדש מעט מאוד זמן, כשבועיים. על השחקנים - "דיברתי איתם, הסברתי להם את המצב, הם מאוחדים, הם יעשו הכל כדי לזכות במונדיאל ולשכוח מזה". רובילאס היה צריך לבטל את השתתפותו בקונגרס פיפא ולחזור מייד לקרסונדר. בהמשך הוסיף - "אני מבקש מכל אחד ואחד להמשיך לתמוך בנו בנבחרת הספרדית שסוד הקסם שלה חוץ מהכדורגל תמיד היה הביחד ואסור לשכוח שיש מטרה גדולה לנגד עינינו".

הקפטן ראמוס כבר העביר מסר של אחדות ברשתות החברתיות: "אנחנו נבחרת ספרד. אנחנו מייצגים סמל, כמה צבעים, אוהדים, מדינה שלמה. האחריות והמחוייבות הם איתכם ועבורכם, אתמול, היום ומחר, תמיד נהיה ביחד".

המאמן היוצא לופטגי בסופו של דבר נעדר ממסיבת העיתונאים וארז את חפציו עצוב בדרך לטיסה חזרה למדריד. הוא הסכים לומר שני משפטים לפניכן - "אני עצוב ומאוכזב ממה שקרה. יש לנו נבחרת מעולה והלוואי ונזכה במונדיאל". בריאל מדריד לא יכלו לצפות את כל הבלאגן והיו מעדיפים לשמור את הידיעה בסוד אלא שלפי הדיווחים הקפטן ראמוס ידע על כך ועוד מס' שחקני ריאל, העניין דלף ואז כל שחקני הנבחרת ידעו ולכן לופטגי העדיף שהמועדון יוציא הודעה רשמית. בכל-מקרה, החיים ממשיכים:. מחר בבוקר המאמן אמור לנחות בספרד וריאל מדריד רוצה לעבוד: המועדון מקווה להציגו רשמית כמאמן החדש מחר ב-19:00 בברנבאו[שעון ספרד]. עדיין לא מדובר בלו"ז סופי. במועדון מאמינים שגם לופטגי יירצה להתעשת כמה שיותר מהר ממה שקרה ומחכים ל-OK שלו.

*****

פרננדו היירו נתפס אתמול ע"י עדשת המצלמה מנהל שיחה קשה עם לופטגי באימון נבחרת ספרד בערב. למרות דבריו העדינים במסיבת העיתונאים לא מזמן, אין ספק שהיה לו חלק משמעותי בפיטורים. אקס ריאל מדריד אמר רק לפני ימים ספורים שלא קיבל הצעה לאמן את הקבוצה. הוא היה חלק מהצוות הספרדי בין 2007-2011 וחזר לקדנצייה שנייה ולא ממש הצליח כמאמן בריאל ויאדוליד. בנבחרת יש לו עבר עשיר - 89 הופעות בהן כבש 29 שערים ואף היה מלך שערי נבחרת ספרד בכל הזמנים עד שראול שבר את שיאו בנובמבר 2002. הוא פרש מהנבחרת סופית אחרי ההדחה ברבע גמר מונדיאל 2002.

הוא קיים מסיבת עיתונאים זריזה כמאמן הנבחרת ואמר - "אתה לא יכול לשנות ביומיים דברים אחרי עבודה של שנתיים". היירו העביר מסר של אחדות וחוזקה ושנשאל האם הוא יהיה 'הזידאן של ספרד' הוא אמר - 'הלוואי', נשמע טוב'. נשיא ההתאחדות אמר שהיירו לא חושב על עתידו אלא רק על החודש הקרוב. "אם לא הייתי מאמין שאפשר לעשות מונדיאל גדול עם ספרד אז לא הייתי לוקח את המושכות", אמר היירו שניסה להימנע מהשאלות על הצעד של ריאל מדריד והאם מדובר במהלך אתי. הוא גם ניסה להחמיא ללופטגי ואמר שהוא עשה עבודה טובה והוא מאמן נהדר. על השחקנים - "הם רעבים, בוגרים, אנשי מקצוע נהדרים שישימו את הבלאגן מאחור. קיבלתי מהשחקנים מסר של עבודה פנטסטית ורצון לזכות במונדיאל". "יש לנו אתגר מרגש לפנינו, הנבחרת חייבת לשנות את הדיסקט ולהיות מרוכזת, אנחנו מודעים לגודל האחריות. יש לנו את כל התנאים כדי להילחם על המונדיאל שקורה פעם בארבע שנים".