כותרות העיתונים הבוקר: מינוי לופטגי


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/06/2018

התקשורת הספרדית, בין אם במדריד ובין אם מחוצה לה - מופתעת ו'כועסת' כאחד על המינוי של המאמן. בספרד מספרים על שיחה קשה עם פרננדו היירו, אחראי הנבחרות בספרד, חוששים שעיתוי ההודעה יפגע בנבחרת בהכנותיה למונדיאל ואפילו כתבו שלופטגי נמצא 'על חבל דק'. מעבר לכך היום ב-11:30 תתקיים מסיבת עיתונאים והמאמן ידבר על הכל. ובחזרה לכדורגל:

שער המארקה: עם כותרת יפה - 'האתגר העולמי של לופטגי'| מאמן נבחרת ספרד יהיה המאמן של ריאל מדריד לאחר שיסתיים הטורניר ברוסיה| נכתב שיומיים לשריקת הפתיחה של הטורניר ושלושה ימים למשחק הראשון של ספרד, הגיעה ההפתעה הגדולה| המאמן יחתום לשלוש עונות מה שמעיד על האמון שיש בו מצד המועדון| האתגר הראשון שלו יהיה לזהור עם נבחרת ספרד במונדיאל ואחר-כך יירש את תפקידו של זינדין זידאן בריאל מדריד.

באתר כתבו על השתלשלות האירועים. 'כל עולם הכדורגל מופתע', כתבו במארקה. נכתב שהמאמן לא היה האופצייה הראשונה אך ריאל מדריד שקיבלה תשובות שליליות - הייתה חייבת להזדרז והרצון היה למנות מאמן עוד לפני תחילת המונדיאל. המנכ"ל חוסה אנחל סאנצ'ז שוב מילא תפקיד חשוב בבחירת המאמן ופלורנטינו כמובן עבד גם כן מאחורי הקלעים. בריאל מדריד הבינו 'גם מאה מיליון יורו לא יוציאו את פוצ'טינו משם', והיא עברה לתוכנית ב', כשבכתבה לא הוזכרו שמותיהם של אלגרי, קונטה וקלופ שלפי הדיווחים - סירבו. עוד ציינו שהמאמן מקבל חוזה לשלוש עונות כדי להקנות לו שקט וביטחון.

מעבר לכך שהמאמן עובד כבר עכשיו עם שישה שחקנים מריאל מדריד שמשחקים בנבחרת ספרד - קרבחאל, איסקו(מבסוט), ראמוס, נאצ'ו, לוקאס ואסקס ואסנסיו - עוד נכתב שיש עוד שניים שממש מרוצים - קאסמירו קיבל את הבמה תחת לופטגי בפורטו כמובן, והמאמן רואה בחסוס ואייחו הצעיר כיורש של ראמוס ופיקה ביום מן הימים.

באתר העלו גלרייה בת 20 תמונות מהקריירה של לופטגי, כולל מהמשחק היחיד שלו בקבוצה הבוגרת - דווקא נגד אתלטיקו מדריד, והרחיבו ארוכות על אותו משחק ב-28 באפריל 1990| וגם בלורגויינס, ריאל מדריד קסטיליה ועוד ועוד. המאמן מצטרף לרשימה מצומצמת של עוד שלושה ששיחקו הן בריאל מדריד והן בברצלונה. ובגזרת המאמן כתבו על 'פרופיל זידאן' ועל כל שיש לו את הכלים להצליח בריאל מדריד. הוא שקט, יודע לנהל את חדר ההלבשה וכולם מרוצים. הוא לא מתעמת עם הכוכבים.

ב-AS דנו בחלק מהסוגיות בהן יצטרך לטפל המאמן - החוזה החדש של כריסטיאנו, אם בכלל; גארת' בייל שהחליט להמתין להגעת המאמן החדש לפני שיקבל החלטה; סאגת ניימאר שמרחפת כל הזמן מעל הברנבאו; וכמובן בתור שוער עבר - האיש בין הקורות, קיילור נאבאס עם חוזה בקבוצה, האם הוא נשאר או לא? כמוכן ציינו את הסיבות לבחירה בלופטגי - ריאל מדריד לא רצתה להיכנס למלחמה - מול ליברפול, מול טוטנהאם, מול יובה, ומול ההתאחדות הספרדית הבעייה הסתיימה בין-רגע| לופטגי מבין קצת מהמשמעות של ריאל מדריד ויש לו עבר במועדון, ממאמן קסטיליה ועד 'אחראי הקאנטרה'| יש לו שיטות אימון מודרניות והוא יודע שלא פחות מהטקטיקה - חשוב לשלוט בחדר ההלבשה| והוא מבין פורטוגזית(כריסטיאנו), בעל ידע בשפות ויידע לתקשר עם כולם בחדר ההלבשה וגם לשלוט בתקשורת|