ריאל של הצ'מפיונס: ריצה מעידן אחר


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/06/2018

אמנם המונדיאל ממשמש ובא ובריאל מדריד, כמו בריאל מדריד - קרו המון דברים בשבועיים האלה מאז הזכייה בליגת האלופות, אבל במארקה עדיין מתעסקים פה ושם בהישג חסר התקדים שלנו: ריצה מעידן אחר.

ריאל מדריד זכתה כידוע בקייב בליגת האלופות בפעם השלישית ברציפות, הראשונה שעושה זאת, ופיתחה שושלת גדולה, אחת מהגדולות ביותר. האימפריה הלבנה השתמשה במונחים של קבוצות אל-מותיות מהבייסבול או הכדורסל האמריקאי. הכדורגל החל את צעדיו האמיתיים עם לידתו של גביע אירופה ב-1955 וכולן רצו לשים את ידן על הגביע עם האזניים הגדולות. ריאל מדריד, שהייתה במאבקים קשים בספרד מול ברצלונה ובילבאו בעיקר וגם מול אתלטיקו - החלה לבנות את המיתוס, והאגדה, בזכות די-סטפאנו. הוא הבקיע בחמישה גמרים של גביע אירופה מ-1955 עד 1960. כמובן שהיו עוד כוכבים כמו פושקאש, חנטו שהוא היחיד שזכה בשישה גביעי אירופה, ריימונד קופה, סנטמרייה והקטור ריאל. אף קבוצה לא הייתה קרובה לעשות משהו דומה.

היו שתיים שניסו. כמעט שני עשורים אחר-כך. אייקס של יוהאן קרויף שהפיקה דור בלתי-נשכח של שחקנים, או באיירן הגרמנית שניסתה לנצל את תור הזהב של הנבחרת שלה. אבל שתיהן הסתפקו בריצות קצרות יותר: אייקס זכתה בגביע אירופה בין 1972-1974, ובאיירן בין 1974-1976(בקנבאואר), שלוש זכיות כל אחת.

ריאל מדריד של זידאן אבל עשתה את זה אחרת. עם ארבע זכיות תוך חמש שנים, ובסה"כ שמונה חצאי גמר מאז שהגיע מוריניו בקיץ 2010 - מדובר באחת הקבוצות הגדולות איי-פעם. ריאל הפסידה רק 4 משחקים באותן שלוש עונות. היריבה היחידה שלא הצליחה להכניע את טוטנהאם. יש לה 3 נצ' ותיקו מול באיירן, 3 נצ' ותיקו נגד פאריס, שני נצחונות מוחצים על יובה לצד הפסד, שני נצחונות על אתלטיקו מדריד, והדרך שלה אשתקד הייתה אחת הקשות ביותר. כמוכן, ריאל לא כבשה רק בשלושה משחקים[אחד עם בניטס]. והיעד הבא הוא הגמר בוונדה מטרופוליטאנו, במדריד, בשנה הבאה..