אסנסיו בראיון למארקה:"אני רוצה להמשיך להתקדם ולצמוח"


כתב: צוות האתר | תאריך: 05/06/2018

"תמיד רציתי להיראות כמו זידאן"

גם השנה השנייה של מרקו אסנסיו בריאל מדריד עלתה על כל דימיון. הוא עבר כל-כך הרבה כך שקשה להאמין שהוא רק בן 22. הפעם הוא לא כבש בגמר אבל הבקיע נגד באיירן בחצי הגמר. הוא קיבל יותר דקות מהעונה שעברה, שיחק ביותר משחקים - 53, הכי הרבה יחד עם לוקאס ואסקס, כבש יותר(11 שערים), והגשים את החלום שלו כרגע - להיות חלק מנבחרת ספרד במונדיאל. "אני רוצה להיות אפילו עוד יותר חשוב", הוא אומר בגילוי לב ובחיוך. שער המארקה שוב של מרקו אסנסיו שהתראיין באריכות לעיתון. על העונה שעברה, על זידאן ועל המונדיאל והעתיד. בכותרת העיתון - "לא יכול לדמיין את זה שנשחק בלי כריסטיאנו".

יש לך תפקיד חשוב בריאל ובנבחרת וכל זה בגיל 22 בלבד. אתה מרגיש יותר ותיק?

- "האמת שזה נכון, כשהגעתי לריאל מדריד הייתי עם המון התלהבות ותשוקה ואני שמח שהדברים הסתדרו די מהר. אני נהנה מאוד ומתפתח ככדורגלן וכאדם. הגשמתי חלומות ואני עובר לחלומות הבאים".

אתה השחקן השלישי עם הכי הרבה משחקים אם נספור גם את הנבחרת. מעל גריזמן ומסי ושני רק לראקיטיץ' וסאול.

- "זה חשוב מאוד ומשמח אותי שהייתי מסוגל לשחק במשחקים רבים ולהיות מוכן לקבל את ההזדמנות כאשר היא מגיעה. אני תמיד מנסה לעשות את הטוב ביותר כשאני מקבל צ'אנס ולא חשוב כמה דקות אני משחק".

מה התחושות שנשארו אחרי הפרידה מזידאן?

- "זה תפס את כולנו קצת בהפתעה אבל החוויה שלי איתו הייתה מעולה. הוא בטח בי והייתה לנו מערכת יחסים טובה. מההתחלה הדברים היו ברורים מאוד, ידעתי מה אני הולך לעשות, איך לעבוד ושאקבל את ההזדמנויות, הוא לא מדבר באוויר. עם לופטגי אותו הדבר. שניהם דיברו איתי הרבה והסבירו לי, וזה חשוב עבור שחקן צעיר".

זידאן אמר שהוא לא פוסל שיחזור. אם תפגוש אותו שוב בעוד חמש שנים איך זה יהיה?

- "הלוואי, למה לא? זה אומר שהכל הולך טוב ואני עדיין בריאל מדריד. אשמח אם הוא ייאמן אותי בשנית והכי חשוב שהקבוצה תמשיך להצליח".

האם ניצלת את זה שיש מאמן כמוהו ששיחק בעמדה דומה לשלך והיה האליל שלך כילד אני מניח?

- "כן, ללא ספק. מאז שהייתי ילד הבחנתי בכדורגל שלו ולקחתי ממנו הרבה דברים. אנחנו שונים עם הכדור קצת ולא בועטים באותה הרגל, אבל חשוב לנו המשחק היפה. כמובן שתמיד רציתי להיראות כמוהו ואני מאחל לעצמי קריירה כמו שלו". אסנסיו נשאל 'איך זה לעשות איתו את הרונדו?', כלומר תרגיל הרולטה(סיבוב הכדור)? - "האמת שלפעמים הוא נתן לנו שואו באימונים. זה מושלם כמו שהיה כשחקן. זה היה מדהים כשהוא היה משתתף בהנעת הכדור באימון".

מרקו אסנסיו עלה לריאל מדריד שלושה מיליון יורו. כמה הוא שווה היום?

- "טוב, אני לא יודע! אני לא שולט במחירי השוק ואני מניח שהתג שלי קצת עלה. אבל זה לא באמת חשוב לי, הכי חשוב זה להצליח עם הקבוצה".

המשחק הראשון במונדיאל הוא נגד פורטוגל, האויב הקשה. איך אתה רואה את העימות?

- "אנחנו יודעים שהמשחק הראשון חשוב מאוד בטח בשלב בתים קצר. נצטרך להגיע מוכנים ולהפיק את המיטב יש לפורטוגל צוות חזק מאוד. על ההתקפה לא צריך לספר, בגלל כריסטיאנו שכובש ועושה את ההבדל, והם גם מגינים היטב. היינו צריכים לפגוש אותם בשלב מסוים הרי וטוב שזה בהתחלה ככה אין שלב גישושים". על המשחק נגד כריסטיאנו - "זו פעם ראשונה שאני משחק נגדו ולא באימון. אנחנו יודעים שהוא מסוגל להבקיע בכל עת ובכל מצב ואנחנו חייבים לשמור עליו מקרוב. כל ההתקפה של פורטוגל עוברת דרכו".

האם ריאל מדריד יכולה להישאר בלי כריסטיאנו רונאלדו?

- "אני לא יכול לתאר מצב כזה. כריסטיאנו חשוב מאוד עבורינו, כך היה וכך יהיה. הוא וריאל מדריד צריכים להמשיך ללכת יד ביד, ביחד, תמיד".

מה דעתך על האבולוציה שלו - קשר כנף נייד ובסוף חלוץ רחבה. גם אצלך זה יכול לקרות?

- "עוד מוקדם לדעת, זה יכול להיות, אבל אנחנו שונים. אני יותר יורד אחורה לקבל את הכדור במרכז השדה מידי פעם. הסיומת שלי טובה אבל אני לא נמצא הרבה זמן ברחבה. הכדורגל דינמי ומשתנה כל הזמן, אולי עוד יהיו הפתעות".

האם יש לך דרך מיוחדת לחגוג את השער הראשון שלך בנבחרת?

- "אין לי לי מחשבה על דרך מיוחדת אבל ברור שאני אשמח שהשער הראשון שלי עם הנבחרת יהיה במונדיאל. הייתי קרוב במשחקים הקודמים וזה לא הסתדר אבל במונדיאל אני רוצה לכבוש שערים, מאוד רוצה".

מבחוץ זה נראה שהיחסים עם הקפטן ראמוס בחדר ההלבשה טובים מאוד, וכך גם עם רוב הצעירים. מה הוא בשבילך?

- "ללא ספק, הוא הקפטן שעומד מאחורינו ומנצחה אותנו. הוא עזר לי המון באופן אישי ויש לי יחסים מצויינים איתו. המסלול שהוא עשה בקריירה זה מה שאני רוצה גם לחוות - הגיע לריאל מדריד צעיר מאוד ונשאר שם זמן רב וכך גם בנבחרת הספרדית. המוניטין שלו ברחבי העולם הוא מדהים, לא רק בספרד. הוא כן מהווה מודל לחיקוי והשראה. כל עצה שהוא נותן לי - אני לוקח!".

האם הדיבורים על כך שאתה כוכב העתיד של ספרד - יוצרים ציפיות מוגזמות וגורמים לך ללחץ?

- "קצת קשה יותר להכניס אותי לסחרחורת, האמת(צוחק). זה גורם לי ליותר להט ותשוקה. אני רוצה להמשיך לצמוח בריאל מדריד ובכדורגל הספרדי ולהיות חשוב יותר".

איך אתה רואה את האפשרויות של ספרד במונדיאל?

- "במונדיאל צריך לשים דגש על הפרטים הקטנים, ככה המשחקים יוכרעו, וודאי המשחקים הגדולים בשלבים האחרונים. צריכים לחשוב משחק אחר משחק, להיות מגובשים כקבוצה ולהיות חזקים מנטאלית כמו בריאל מדריד".

אתה עייף? שיחקת יותר משחקים מכל אחד אחר.

- "ממש לא, אני שחקן צריך, כשאני לא משחק זה בזבוז זמן. אני רוצה לשחק כל הזמן וכמה שיותר".

יכולת לשחק היום בהולנד ולא בספרד?

- "כן, הייתה אפשרות כזו כשהייתי באספניול. דיברו על כך אבל לא ספציפית איתי. אחר-כך גם עוזר המאמן של הולנד, רוד ואן-ניסטלרוי הגדול, רצה שאני אבחר בנבחרת הולנד. אבל אמרתי להם שהכוונה שלי לשחק בנבחרת ספרד, וכשהזימון לנבחרת הגיע - הם הבינו שאין להם מה להתעקש. אני שמח להיות בנבחרת ספרד".
 

שאלון המונדיאל:

הזיכרון הראשון שלך מהמונדיאל?

 

- "לעדכן עם אח שלי על קרטון גדול ומושקע בבית את כל התוצאות של המשחקים במונדיאל"

הרגע הכי מרגש במונדיאל?

- "שער הניצחון של אינייסטה בגמר נגד הולנד ללא ספק"(אסנסיו גם בוחר בשער הזה כגדול ביותר במונדיאלים)

והרגע הרע ביותר?

- "התבוסה נגד הולנד במונדיאל בברזיל 2014"

הרגע הטוב ביותר שלך בנבחרת?

- "הניצחון 6:1 על נבחרת ארגנטינה במשחק ידידות בספרד, ללא ספק, זה היה חשמל".

השחקן הטוב ביותר במונדיאל?

- "יש כל-כך הרבה, לא יכול לבחור. אבל אני אהיה התגלית, למה לא?"

הפייבוריטית לזכייה?

- "אני בטוח בנבחרת שלנו, אבלך אם אני חייב לבחור עוד אז ברזיל גם כן חזקה".

אם תכבוש את שער הניצחון בגמר, איך תגיב?

- "אני לא יודע, מניח שאוריד את החולצה מרוב טירוף ואתחיל לרוץ עד שייגמר לי הכוח".

כמוכן אסנסיו מספר בהומור על השותפות עם איסקו ועל המסורת שפיתחו בחגיגות הזכייה בתארים. "התחלנו עם זה בזכייה בסופר-קופה האירופי ב-2016 ומאז זה נשאר. אנחנו קוראים אחד לשני בכינויים ומעלים סרטון. הוא קרא לי 'אחי' מההתלהבות' ואמרתי לו - אם אני אח שלך אז אתה ה-Pisha שלי. אסנסיו מוסיף קצת רכילות מחדר ההלבשה ואומר שהשחקנים אוהבים לשחק קלפים - ג'ק שחור. בעבר זה היה המשחק pocha. אסנסיו אומר שכעת הרבה משחקים בפלייסטיישן בפיפה 2018. הוא מדבר על המשחק 'Fortnite', אומר שקרבחאל קרוב לנצח וגם איסקו ושהוא לא הבין את הטריק, וגם הקפטן ראמוס לא ממש.