כותרות העיתונים הבוקר


כתב: צוות האתר | תאריך: 15/05/2018

'ריאל מדריד - במלואה לקייב'. ריאל מדריד חזרה להתאמן בולדבבאס לקראת משחק סיום העונה במדריגל בשבת, אבל בעיקר לקראת גמר ליגת האלופות. זידאן ייהנה מהסגל מלא לקראת הגמר בקייב(חמסה חמסה חמסה), דבר בהחלט לא שכיח העונה או בשנים האחרונות. איסקו כבר חזר לעניינים נגד סלטה ויגו ביום שבת. כריסטיאנו התאושש לחלוטין מהנקע שספג בקלאסיקו וגם קרבחאל כמעט קיבל את הפטור הרפואי והוא יהיה בריא. בכתבה במארקה סקרו את הפציעות של ריאל מדריד לאורך העונה. כבר באוגוסט נפצעו שלושה שחקנים, ביניהם חסוס ואייחו, ובספטמבר המס' עלה לשבעה שחקנים, ובעיקר גארת' בייל שנעדר זמן רב בשל שתי פציעות שהתחברו, ואסור לשכוח את הפציעה של קובאצ'יץ' במשחק נגד אפועל ניקוסיה. עוד פצועים בשלב הזה של העונה היו בנזמה, ואראן, טוני קרוס, מרסלו.

בסה"כ כפי שמספרת תמונת הפציעות למעלה - ריאל מדריד סבלה מ-36 פציעות, כשדווקא בייל מאז ינואר יחסית בריא כל הזמן, אולי הריצה הארוכה בקריירה שלו. ריאל סבלה מ-22 פציעות שריר, ו-20 שחקנים נפצעו. אפילו נאצ'ו סבל מפציעה ראשונה בקריירה שלו. הקפטן ראמוס נעדר בסה"כ חודש וחצי בגלל פציעות. רק אסנסיו ולוקאס ואסקס יצאו בזול יחסית כמו גם אשרף שתמיד היה בריא. קאסמירו לא נפצע, טפו טפו טפו. אפילו השוער קיילור היה פצוע והמשיך במסורת שלו מהעונה שעברה.

כתבה אחרת במארקה דיברה על 'האובססיה' של בייל: לפתוח בהרכב בגמר ליגת האלופות. בעונה שעברה בשל פציעות נגנז ממנו החלום לשחק נגד יובה בגמר על ארץ מולדתו והוא שולב רק כמחליף זוטר. הפעם בייל מקווה לפתוח בהרכב כשגם המחשבה על עתידו עוברת בראש. קיים דיסוננס גדול מצד בייל. בצ'מפיונס הוא לא משמעותי. הוא פתח בהרכב רק נגד יובה בשלבי הנוק-אאוט והוחלף במחצית, כשלא שולב בכלל בגומלין נגד פאריס, בטורינו וכן נגד באיירן. מצד שני בליגה הוא מציג ריצה יפה, כולל שער שיוויון בקלאסיקו והגולאסוס נגד סלטה. נכתב שלאחרונה בייל מראה את הגירסה הטובה ביותר שלו במדריד, ומזכיר למה הנשיא פרס היה אובססי להחתימו. נכתב שאם ריאל תזכה, יזכרו שבייל כן היה חלק מקבוצה גדולה שזכתה בגביע אירופה 4 פעמים בחמש שנים.

אבל גארת' בייל הוא לא היחיד. כאב הראש של זידאן: מחמישה ייצאו שניים! כולנו סופרים את הדקות עד לגמר הצ'מפיונס בקייב. אחרי המשחק נגד סלטה זידאן אמר בפשטות ובגילוי לב - "יהיה לי כאב ראש לבחור את ה-11". קיילור נאבאס, דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, רפאל ואראן, מרסלו, קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ' וכריסטיאנו רונאלדו הם הבטוחים בהרכב. ולגבי היתר? שאלה טובה. גארת' בייל, לוקאס ואסקס, קארים בנזמה, מרקו אסנסיו ואיסקו נלחמים על מקום נוסף. הרוב מאמינים שגם בנזמה די בטוח בהרכב לאור הצמד נגד באיירן והמחצית הטובה נגד בארסה.

'ריאל מדריד משחקת את כל העונה שלה ב-26 במאי. ב-27 במאי יש שתי אפשרויות: הסיבלס או ספסל הנאשמים. ועבור המשימה הזו, זידאן חייב לבחור בקבוצה הטובה ביותר, כדי לנטרל את הפצצה ששמה ליברפול'. הראש של זיזו עובד שעות נוספות. במארקה ניסו להסביר. אם זידאן רוצה לרוץ  מהר - יש לו את בייל שנמצא בכושר מעולה. אם זידאן רוצה לשלוט בקצב ולתסכל את ליברפול בהנעת הכדור - איסקו שגם חזר יפה - הוא הפיתרון. אם זידאן רוצה מחויבות ואמינות - לוקאס ואסנסיו תמיד עשו את המוטל עליהם, והם מציגים גמישות במערך. את בנזמה לא צריך להציג. 'כאב הראש של זידאן - מיגרנה מבורכת לקראת קיב'.

בימים האחרונים התראיינו לא פעם חלק משחקני ריאל מדריד שהיו שותפים לגמר המאכזב נגד ליברפול ב-1981. אתמול ב-'אל-פאיס' הציגו ראיון קצר עם דל-בוסקה וקמאצ'ו, ששניהם גם עמדו על הקווים. "באותם ימים ריאל מדריד הייתה חלשה כלכלית, לא מעצמה כמו היום, המצב לא היה טוב", אמר קמאצ'ו, ודל-בוסקה מוסיף - "לורי קניגנהם היה ההשקעה הגדולה שלנו - 190 מיליון פזטות שהן 1.1 מיליון יורו". שניהם גאים בקבוצה שהפעילה לגמר, סיפרו ארוכות על האכזבה שהייתה ובטוחים שריאל מדריד הזו פשוט קבוצה טובה יותר ממה שהייתה אז. "חואניטו, סנטאינה, גארסיה - נאבאס, אנחל, שני זרים ועוד שחקנים מקסטיליה, זו הייתה הקבוצה", סיפרו. ריאל לא זכתה באליפות ספרד באותה עונה אבל שניהם מחייכים ואומרים שהקינטה דל-בויטרה עוד תשלוט ביד רמה.

דל-בוסקה:"היינו קבוצה כל-כך צנועה, אפילו המאמן לואיס מולוני אכל סנדוויצ'ים פשוטים. זו לא היתה ריאל מדריד שכולם מכירים". קמאצ'ו, מגן שמאלי, הוסט לקישור בדקות מסוימות ו'מתגאה' - "אני הייתי זה שיצר את האיום המסוכן ביותר על השער של ליברפול". הם נשאלו על סגנון המשחק ודל-בוסקה אמר שהפילוסופיה כן הייתה כזו שהמדרידיסימו היה גאה בה - כדורגל התקפי. "והיה לנו מלך - סנטיאנה", הצהיר קמאצ'ו, שהוסיף - "אבל אם היה לנו כריסטיאנו או מסי - ליברפול היו צריכים להיזהר". מנגד, הוסיפו - אז היית צריכה לזכות באליפות כדי להשתתף בצ'מפיונס, אלה זמנים שונים". "זה היה אתגר גדול עבורינו להגיע לגמר, כמובן שההיסטוריה של ריאל מדריד תמיד הייתה שם, אבל ריאל לא הייתה גדולה כמו היום. לא עמדנו באתגר". קמאצ'ו אומר עד עכשיו שלמרות משחק לא מבריק - "הייתי משוכנע שנצליח להגיע להארכה". "אף-אחד לא כעס בחדר ההלבשה כשנגמר המשחק, לא, לא", מסכם קמאצ'ו.

ועל הגמר הנוכחי, מה הם אומרים? דל-בוסקה משוכנע שהיתרון נעוץ בקרוס ומודריץ' ואילו קמאצ'ו אהב את קאסמירו הגרזן. דל-בוסקה מציין גם את כריסטיאנו ודווקא את משחק האגפים עם לוקאס ואסנסיו. קמאצ'ו הזכיר דווקא את החיסרון של פפה, הבוס בהגנה. לסיום קמאצ'ו התבדח - "שיחקתי 34 משחקים מלאים באותה עונה ולא הורחקתי ולו פעם אחת"(כשנשאל על שופטים), ושאל את דל-בוסקה מי הורחק פעמיים והיה מלך האדומים.