כותרות העיתונים הבוקר: אחרי סלטה


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/05/2018

'מסר מכריע בשביל קייב'| עם התמונה של בייל חוגג את השער הראשון(עדיין אדיש כביכול) - נכתב שהוולשי רוצה לפתוח בהרכב בגמר הצ'מפיונס בקייב| ריאל מדריד מחצה את סלטה| פארטידזו של בייל עם צמד - פותחת את הדלת עבורו להרכב?| בסיקור באתר נכתב 'בייל הציג וולש אקספרס ומשחק גדול כלל גם מספרים - שני שערים נפלאים. בייל, כמו אשרף, קיבל את הציון הגבוה של 3 כוכבים. נכתב שהברנבאו ראה קצת כדורגל טוב בפרידה שלו מהקבוצה, אבל זה רק מראה את גודל הפספוס וש-4 תוצאות תיקו ו-3 הפסדים בליגה זה בלתי-נשכח ובלתי-נסלח. 'הקבוצה הייתה צריכה להתמודד על אליפות עד הסוף, זה המינימום', כתבו.

ב-AS כתבו 'הם מתנדבים להגיע לקייב' - בייל הבקיע צמד ענק ופתח את הדלת, ומנגד איסקו שמר על מקומו עם גולאסו משלו. נכתב שאשרף הציג את משחקו הטוב ביותר העונה והעביר מסר לגבי העתיד - מקומו כמגן מחליף, ושסלטה ויגו הייתה די עצלנית ומביכה. בשער העיתון הוסיפו ציטוט של זידאן שאמר שהוא שמח עבורו.

כמובן שבייל ואיסקו תפסו את מרבית הכותרות. גארת' בייל היה נפלא. 'כשאתה רואה את בייל מחובר ומשחק ככה אתה תוהה האם זה נכון להעמיד אותו עם המזוודות כדי שיעזוב?', נכתב בסיקור. 'בייל הגיש את המועמדות להרכב בקייב. ואם לא יהיו מרווחים הוא צריך ליצור אותם', נכתב והוסיפו שהוא מנייה בטוחה של גולים, רק שימשיך להיות בריא. מעבר לכך במארקה כתבו שהברנבאו מחא כאפיים בטירוף לבייל כאשר הוחלף ותהו האם זו הייתה הפרידה? מה שבטוח, 18 שערים ב-37 משחקים כן יש לו. ב-AS הוסיפו שבייל הציג את כל היתרונות שלו בשערים - המהירות(32 קמ"ש בגול הראשון) וסיומת. 'האם סיום העונה של בייל מצדיק את הישארותו בריאל מדריד?' תהו במארקה.

איסקו גילה לאחר המשחק שהתעקש לשחק נגד באיירן עם כאבים ולכן המצב שלו החמיר. הוא סובב גולאסו לחיבורים בדיוק בזמן וגם רשם בישול אתמול. "לצערינו הפסקנו להילחם על האליפות עוד מזמן אבל רצינו להשאיר טעם טוב בברנבאו ולהתכונן כמו שצריך לגמר ואני שמח על כך", אמר איסקו שדיבר ברוח של 'לא תמיד מה שאתה רוצה - מסתדר'. "אני שמח לחזור עם שער ולהתכונן לגמר, הכדורגל היה חסר לי. רציתי מאוד לשחק נגד באיירן ולעמוד לרשות הקבוצה אבל פגעתי בעצמי כנראה כששיחקתי כשלא הייתי כשיר. זה מאחוריי". על הגמר - "זה יהיה המשחק הכי חשוב העונה, כולם רוצים לשחק". כתבה אחרת על איסקו הייתה ברוח 'דבר אחד בטוח - איסקו בהרכב בגמר', ואפילו כתבו על 'איסקו ועוד עשרה'.

גם מרסלו היה באור הזרקורים אתמול למרות משחק די 'שקט'. עם סרט הקפטן, בהופעתו ה-450 בקבוצה, בידיוק ביום-הולדת 30. הקהל שר למרסלו 'יום-הולדת שמח', התענג על עצירת כדור נהדרת שלו וגם השחקנים העלו ברכות ברשתות החברתיות. בסיום המשחק מרסלו קיבל את החולצה הקדושה עם הכיתוב 450 - כמיטב המסורת, ואמר - "אני שמח שיש לי את הזכות לשחק במועדון הכי טוב בעולם כבר זמן רב, זה הדבר החשוב ביותר. אני נותן ואמשיך לתת הכל למען הסמל והחולצה הזו". מרסלו אמר שהעונה הייתה קשה בעיקר בתחילתה אבל הסיום הוא טוב". על הצ'מפיונס הוא לא הסכים לדבר, אלא רק על ויאריאל - "התחושות טובות ונרצה לסיים את הליגה עם ניצחון".

המאמן זידאן סיכם:"זה יהיה כאב ראש גדול לבחור את ה-11 לגמר בקייב, אבל כמובן שאני מעדיף כך". כשהמאמן נשאל על ההרכב - "אני לא יודע, מה פתאום, בכלל לא". יש לו עוד זמן עד קייב. זידאן החמיא לקבוצה ששיחקה טוב מההתחלה ועד הסוף, אמר שבייל היה מצוין וקיילור בכושר שיא. על התקופה שלו במדריד - "השתפרתי כמאמן, אני משוכנע בכך אך יש לי עדיין מה ללמוד. זה מאוד עוזר לי להיות עם הקבוצה הזו ועם השחקנים האלה