סטטוס צעירים: ראול דה-תומאס יחזור| יורנטה ומאיורל יעזבו


כתב: צוות האתר | תאריך: 12/05/2018

אתם בטח מכירים אותו. ראול דה-תומאס עושה חיים משוגעים עם ראיו וייקאנו בליגה השלישית. בזמן שבמועדון יתחילו לתכנן את הסגל רק יממה לאחר גמר ליגת האלופות, קרי ב-27 במאי - יש החלטות שלא צריכות להתעכב. לפי המארקה, ראול דה-תומאס בן ה-23, החלוץ שגדל בקסטיליה - יחזור לקבוצה הבוגרת של המועדון. בריאל מדריד החליטו שחלוץ רביעי מקבוצת הקאנטרה זו ההחלטה הטובה ביותר. מריאנו מילא את התפקיד בעונה שעברה, בורחה מאיורל עושה זאת העונה וגם העתיד מובטח. נאמר שולנסיה כבר רודפת אחרי הילד הצעיר אבל ריאל מדריד רוצה אותו אצלה. החלוץ כבש העונה 23 שערים, בממוצע כל 99 דקות, ובישל עוד 4. היו לו העונה שלושה שלושערים והוא לוהט בעיקר בחצי השני.

וממי שצפוי להגיע - לאלה שעשויים לעזוב. ב-AS יצאו בכותרת גדולה על 'שני חלקי החילוף המיותרים של זידאן' - ודיברו על בורחה מאיורל ומרקוס יורנטה, כשהאחרון גם הערב לא יהיה בסגל הקבוצה. מצבו של יורנטה, שבלט אשתקד באלאבס בחילוצי הכדור הרבים שלו -  הוא הקשה מכולם יחד עם סבאיוס - בהתאם לסיטואציה. הוא הגיע כדי להיות המחליף של קאסמירו וגם הפציעה הארוכה של קובא לא עזרה לו. הספרדי הצעיר שיחק רק 1064 דקות ב-20 משחקים, פחות מ-1/3 מהמספרים של קאסמירו. גביע המלך היה חלון הראווה והבמה הטובה ביותר עבורו. הוא שיחק שישה משחקים. הוא פתח בהרכב רק בשלושה משחקי ליגה - לבאנטה, חטאפה ואספניול - יש לו אפס ביטחון מזידאן. בשבעה משחקים שקאסמירו לא שיחק העונה - אפועל ניקוסיה, באיירן, סוסיאדד, ג'ירונה, אתלטיקו, בילבאו וסלטה - הוא לא היה המחליף שלו.

ומה עם בורחה מאיורל? מצבו לא שונה בהרבה. הוא חלם להשכיח את אלבארו מוראטה( 43 משחקים: 20 שערים ב-1872 דקות) אבל זו הייתה משימה קשה מראש. הוא קיבל מעט מאוד הזדמנויות מזידאן והאמת שהרקורד שלו לא רע - שער בכל 129 דקות. הוא רשם 23 משחקים עם 901 דקות בהן כבש 7 שערים. כריסטיאנו כמובן עבר הסבה סופית לעמדת החלוץ. מה שכן, אם נערוך השוואה בינו לבין מריאנו - אז בורחה מאיורל שיחק יותר. מריאנו רשם רק 302 דקות ב-14 משחקים ו-5 שערים. בחלון ההעברות בחורף הוא היה יכול לעזוב אבל לא רצה.

והעתיד. יורנטה החליף לעזוב את הקבוצה באופן סופי, כך דווח ב-AS. ריאל סוסיאדד מגלה בו עניין וכן פרנקפורט. מדובר על השאלה בשני המקרים. בסוסיאדד הוא יכול למצוא את דייגו יורנטה, ובפרנקפורט את עומר מסקארל. בורחה מאיורל עצמו אמר לאחר הניצחון על לגאנס, משחק במהלכו כבש והבקיע - "אני בטוח שאני צריך לעזוב את המועדון כדי לקבל דקות. אני חייב לשחק בגיל הזה". בספרד יש לו ביקוש גדול וכך גם יהיה קרוב לעיניהם הבוחנות של אנשי ריאל מדריד, ובגרמניה אולי וולפסבורג.

בנושא אחר, ב-AS כתבו על חשש מאצטדיון חצי ריק בברנבאו הלילה נגד סלטה. הקהל מאוכזב מהתוצאות בבית, ההפסד בפיחואן וחוסר המאבק אפילו על המקום השני, ההיעדרות של כריסטיאנו ועוד שלל גורמים אחרים. הכמות הנמוכה ביותר בברנבאו העונה הייתה נגד חטאפה - כ-55 אלף אוהדים.  גם נגד לגאנס, ג'ירונה ובילבאו(59 אלף אוהדים) - הייתה כמות נמוכה משל 60 אלף. כמובן שהשיא היה בקלאסיקו עם 80,264, ואחר-כך בדרבי נגד אתלטיקו(78 אלף), כשבמקום השלישי המשחק נגד סביליה(76 אלף) ואחר-כך נגד אלאבס(75 אלף). במשחק הבית הראשון העונה, נגד ולנסיה - היו רק 65 אלף אוהדים, כנראה עדיין בחופש. הממוצע של העונה הוא 67,438 אוהדים.