מרסלו כדוגמא לחוסר האיזון של ריאל| וגם: זכרונות מהגמר ב-1981


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/05/2018

יכלו לכתוב את אותו הדבר גם על כריסטיאנו רונאלדו או סרחיו ראמוס אך התמקדו במרסלו דווקא. "מרסלו הוא הסמל של חוסר האיזון של ריאל מדריד", כתבו שם, על התנודות ביכולת בין החצי הראשון של העונה לעומת השני, התרומה בהתקפה לעומת החורים בהגנה, אפילו נגד באיירן, ועוד ועוד ועוד.

נכתב שם שכל העולם בערך מתחיל לנתח טקטית את הגמר בין ריאל מדריד לליברפול והמצ'אפ המסקרן ביותר הוא סאלח מול מרסלו. שטח רחב בצד שמאל, הגנה והתקפה, קו של 105 מטרים, שיכריע את גמר האלופות. אין ספק שזה השטח הכי לא יציב באצטדיון בקייב. הקבוצה של זידאן היא כמו שורה של דומינו. כשמרסלו שם הכל נופל - גם בהגנה של ריאל, וגם בהגנה של היריבות. בקלאסיקו הוא כלל לא היה באיזור בשער הראשון של בארסה במתפרצת. מצד שני, הוא היה ראוי לפנדל. וכך היה גם נגד באיירן. השער של קימיך הגיע ממנו, מרסלו שכח לחזור. אבל איך אפשר להתווכח עם השיוויון הנפלא שלו מכל הלב וגם הבישול לבנזמה בהרמה נפלאה בגומלין? מרסלו כבש בכל אחד משלבי הנוק-אאוט: השער השלישי נגד פאריס בברנבאו שהביא למקדמה אדירה, השער השלישי נגד יובה בטורינו שהתברר כחשוב וכן נגד באיירן.

אבל ריאל מדריד שילמה מחיר. הוא איפשר לדוגלאס קוסטה להרים בקלות למנדג'וקיץ'. גם נגד חטאפה, סלטה ויגו וג'ירונה היו לו שגיאות, ותהיו בטוחים שקלופ רואה. מצד שני, מרסלו היה הקלף הכי גדול של ריאל מדריד בהתקפה כשכריסטיאנו יצא. מסרו לו יותר מאשר לבייל או לבנזמה.

בקייב, מרסלו יוכל להיות הגיבור או הנבל. זידאן יצטרך לחשוב איך הוא מתמודד טקטית עם הקבוצה של קלופ. האם הוא מגביל את מרסלו התקפית ופוגע בקבוצה שלו? האם הוא יקבל עזרה והמערך יוקדש לטובת העניין? האם הרצון הוא דווקא לתקוף ואולי לגרום לסאלאח לעשות הגנה? או לפתוח את האמצע של ליברפול? בכל-מקרה, מרסלו יוצר עולם מקביל בו שני העולמות מתכנסים..

 

בשער המארקה הבוקר מדברים על זה שכריסטיאנו ישחק במשחק הליגה האחרון - נגד ויאריאל, כהכנה לגמר בקייב. הוא ינוח הערב כמובן וגם במשחק הבית האחרון של העונה, נגד סלטה ויגו(שבת, 19:30). כריסטיאנו עם 25 שערי ליגה העונה ב-26 משחקים והוא יסיים את העונה עם מס' ההופעות הנמוך ביותר שלו בליגה(29 הופעות בעונת הבכורה וכן אשתקד).

|מעבר לכך קיבצו כמה שחקני ריאל מדריד מ-1981, אלה שהפסידו לליברפול בגמר, כדי לדבר על מה שהיה ומה שיהיה. קמאצ'ו בטוח שריאל מדריד הקבוצה הטובה ביותר. גם סנטיאנה היה באותו משחק וכן דל-בוסקה. סנטיאנה נזכר בעצב בהפסד האחרון של ריאל מדריד בגמר ליגת האלופות - "הם ניצחו(ליברפול) אבל בטח לא שיחקו. חואניטו לא היה יכול לעמוד על הרגל כבר וקניגהאם חזר אחרי חודשיים של פציעה". דל-בוסקה אמר שזו הייתה אכזבה עצומה כי ריאל נעדרה מהגמר שנים רבות(15), אבל ריאל הייתה צריכה להגיע לגמר עוד שנה קודם לכן כי הוא נערך בברנבאו. "שיחקנו נפלא נגד המבורג וניצחנו 2:0 אבל בגומלין הכל היה גרוע. הגרמנים של אז היו כמו ריאל מדריד של היום, קשים להכנעה".