מצגת שווא: לא להסתנוור מבנזמה ובייל


כתב: צוות האתר | תאריך: 08/05/2018

קפצתי(דור רומנו) בגולים. נגד באיירן זה היה מכל הלב, טירוף אמיתי, צועק לחבר'ה 'גראנדה קארים!'. בקלאסיקו הייתי קצת יותר מתון. אינסטיקנט של אוהד אמיתי מן הסתם, כזה שלא אכפת לו גם אם הסבתא של מישהו תפרוץ למגרש ותבקיע. העיקר שנגיע לגמר הקדוש בקייב וננצח בקלאסיקו. אבל במחשבה שנייה, החודש הזה של בנזמה ובייל, וזה אפילו לא חודש - זה הדבר הכי גרוע שיכול לקרות לריאל מדריד. רק שזידאן, שכבר לא נותן לטריו ה-B-B-C את הטאבו בהרכב - לא יסתנוור חלילה בקייב.

 'karim is on fire', בישרה הכותרת של הכתבה החגיגית במארקה קצת לפני הקלאסיקו. לפני משחקים כאלה זה הזמן לחרוש את הרשת, אבל כאן אפילו התביישתי לתרגם. משחק אחד טוב, וזהו, הכל נשכח? מה עם עונה שלמה שהיא חושך? כמות שערים עלובה? בדיוק מכתבות כאלה של 'כתבי החצר' אני מאוד חושש, ודוד מדינה הוא זה שחטא בפעם הראשונה, וחטא שוב. 'פעמיים B - בנזמה ובייל חוזרים למקום בדיוק בזמן', כתב אותו כתב והוסיף חטא על פשע. ריאל מדריד חייבת לשנות את ההתקפה שלה בקיץ. וגם במשחק 'טוב' של שניהם, ובכוונה יש גירשיים - הוכח שוב עד כמה בלי כריסטיאנו הקבוצה הזו נטולת אמונה. בייל התחבא, בנזמה היה טוב רק ככינור שני ואיים על השער פעם אחת בלבד. 'למכור בכל הכוח!' כשיש עוד ביקוש לבייל, צעקתי אחרי הגול, ופלטתי בדיחה מצחיקה ועצובה - אני מרגיש שמחר קארים עם חוזה חדש.

כבר עברו הימים שה-B-B-C נכתבו אוטומטית על הלוח. הקלאסיקו הוא משחק עם יוקרה וזידאן נתן להם את האפשרות למרות שרצינו את אסנסיו או לוקאס או שניהם. הזדמנות אחרונה, אנחנו באמת מקווים. בנזמה, עושה הרושם, מחפש לעשות הכל חוץ מלכבוש. גארת' בייל התחבא לחלוטין. הוא אמנם עזר בהגנה והראה מחוייבות אבל שחקן של מאה מיליון יורו ואחרי חמש שנים במדריד - חייב לקחת את הכדור בהיעדרו של כריסטיאנו ולהיות יותר אפקטיבי, ליזום, להוביל, אם לא עכשיו אז אימתי? דווקא העונה בייל עם רצף כשירות שאנחנו לא זוכרים, ועל זה נאמר - רק בריאות. הוולשי בריא לחלוטין מאז ינואר ואפילו כובש. הפציעות היו בעייה מס' 1, והבעייה המנטאלית היא מס' 2. אנחנו האוהדים איבדנו תקווה לגבי בייל ממזמן, אבל אם השחקנים על כר הדשא גם כן לא מצפים מכלום - זו הבעיה הכי גדולה. 'הם לא מוסרים לו!!' זו הייתה התחושה שלי. מודריץ' העדיף אחורה לנאצ'ו, והאופצייה הטובה בכלל הייתה למסור שמאלה למרסלו. או.קיי, בנזמה חזר לבשל והוא תמיד יחפש למסור, אבל זה מעיד גם על חוסר ביטחון מול השער, ולהיות הפרטנר של כריסטיאנו זה לא מספיק. כי ריאל צריכה שחקן שייתן גולים, עוד קילר. בנזמה מנסה להילחם מהמספרים - 11 שערי ליגה בלבד, ואצל בייל המצב הפוך. 16 שערים ב-36 משחקים, לכאורה נתונים לא רעים בכלל, ובהחלט יש כמה גולים לשים בקלטת, אבל מספרים זה לא הכל. ההרגשה היא שהוא לא חלק.

לראשונה בעידן הכריסטיאנו, ריאל מדריד תסיים את העונה עם פחות ממאה שערי זכות, לא מעט 'בגלל' שני אלה. בנזמה נעלם רוב העונה ובייל פה ושם מבריק. כמו בדרבי עם הבישול לכריסטיאנו, כמו השער ביום ראשון, השער הראשון שלו בקלאסיקו מאז הספרינט מול בארטרה. מי חשב אז שבייל יהיה סרח עודף בקבוצה הזו. ביותר מדי משחקים הרגשתי שמנסים לשתף אותם בכח, את 'הילדים החדשים' שהם לא חדשים. והגיע הזמן ששניהם יימצאו בית חדש. 

העתיד הוא מרקו אסנסיו, לוקאס ואסקס תמיד יהיה שחקן ספסל, והגיע הזמן לעוד מהפיכה אמיתית בחלק הקדמי, דבר שלא קרה מאז עונת הדסימה. ריאל מדריד כבר לא עורפת ראשים ועושה מהפיכות ושנים שיש לה את הסגל הטוב בעולם. אבל קצת שפשוף אף פעם לא מזיק והברנבאו תמיד אהב לראות את הגלאקטיקוס מגיעים בזה אחר זה. מי כמו זידאן יודע. בקיץ, צריך לקבל החלטות קשות...