לוקאס ואסקס: גיבור מליון היורו


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/04/2018

הוא לעולם לא יהיה באור הזרקורים, וזה לא אכפת לו, הוא לא מעוניין בכך. ובכל-זאת, במארקה יודעים לתת כבוד ללוקאס ואסקס והכותרת מדברת בעד עצמה. הוא הגיע לריאל מדריד בפרוטות אחרי שחלומו לחזור הביתה לקבוצה הבכירה - התגשם, ונחשב למציאה של ממש. על הפנדל הוא אמר - "אין מה לדון בכך, אני מבין את העצבים של יובה, אבל בנעטיה דחף ורמס אותי".

ב-2 ביולי 2015 זה הפך לרשמי. ריאל מדריד רכשה אותו בחזרה מאספניול בסכום מגוחך של מיליון יורו בלבד(!!!), כמה זה מגוחך. חייבים להזכיר את רפא בניטס שהיה זה שהתעקש להחזיר אותו. הוא הגיע כביכול בעמדה נחותה מדניס צ'רישב, אבל את הרוסי מי זוכר בכלל? לאט-לאט לוקאס פילס את דרכו בריאל מדריד.

במארקה מציגים את הרפרטואר הנפלא של לוקאס, והוא מוכר לכל: הפנדל המרגש בדו-קרב מורט העצבים בסאן-סירו נגד אתלטיקו, כשלוקאס היה הבועט הראשון, הפגין קור-רוח מדהים וסובב את הכדור על האצבע לפני שניגש לבעוט. הוא בישל את השער השלישי לכריסטיאנו בברנבאו בחצי גמר הצ'מפיונס נגד אתלטיקו בעונה שעברה ודאג לעזור לריאל מדריד להשיג יתרון גדול. גם העונה שיתוף הפעולה עבד יפה מאוד. במשחק הראשון נגד פאריס בברנבאו אמנם אסנסיו היה זה שבישל פעמיים, אבל לוקאס הוסיף מהירות ותשוקה, ובגומלין כבר זכה למקום בהרכב. הוא שם את הכדור, מאגף שמאל ובאמצעות הרגל החלשה, בידיוק על הראש של כריסטיאנו שכבש שער חוץ, והם שיתפו פעולה יחד גם בשער הניצחון של קאסמירו. הוא סחט את הפנדל נגד יובה והיה במקום הנכון ובזמן הנכון. 

עכשיו החלום של לוקאס הוא להיות חלק מסגל הנבחרת במונדיאל והוא יודע שהמלחמה קשה. הוא כבר נכלל בסגל ביורו 2016 עם דל-בוסקה ואף שולב כמחליף נגד איטליה. לוקאס נהנה מכל רגע, המציאות עולה על כל דימיון. הוא חולם לזכות בגביע אירופה שלישי ברציפות עם ריאל ולהיות בסגל שיפורסם בחודש הבא. זו תהיה עבורו חותמת לעונה מושלמת(45 משחקים: 8 שערים ו-12 בישולים!). אנחנו נחזיק אצבעות..