כותרות העיתונים הבוקר: הגרלת 1/2 הגמר


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/04/2018

דפיקות הלב והעצבים מהמשחק נגד יובה נשכחו וכל העולם ערוך להגרלת 1/2 גמר הצ'מפיונס שתיערך ב-14:00. ואלה האופציות: רומא, ליברפול ובאיירן מינכן, כנראה בסדר מהקהל אל הכבד, כך גם לפי סקר האוהדים במארקה.

בשער המארקה ריגשו במיוחד עם שער נהדר ולא יכלו לעצור את עצמם עם הספירה לאחור - 'שלושה משחקים מטרבל אגדי' - כלומר זכייה שלישית ברציפות בליגת האלופות, דבר שאף קבוצה לא עשתה מאז באיירן בשנות ה-70 וכמובן שלא במתכונת הנוכחית של המפעל| כל זה לצד תמונות מרגשות של ראמוס מניף את שני גביעי הצ'מפיונס האחרונים - משמאל - בגמר בסאן-סירו מול אתלטיקו ב-2016| וכן בצד ימין, הגמר בקארדיף מול יובה בעונה שעברה. מדברים על ההגרלה ובוחרים את היריבה המועדפת - בפורום שלנו

'הטרבל של המאה'[ה-21], זו הכותרת שנבחרה לכתבה במארקה שעלתה בבוקר. כתבו שם את הדברים שאנחנו יודעים, עם הרבה דרמה ופרגון לקבוצה. '42 שנה חלפו מאז באיירן זכתה בשלושה גביעי אירופה רצופים, אך אלה היו זמנים אחרים בכדורגל עם פורמט אחר. אייקס עשתה זאת לפנהם, וריאל מדריד כמובן זכתה בחמישה גביעי אירופה. ועכשיו - הלבנים מוכנים לעשות זאת. הם רק שלושה משחקים מהגמר'. נכתב שאחרי הסבל נגד יובה, ריאל תהיה דרוכה יותר, והיא רוצה לעשות היסטוריה, שוב.

עידן הזהב החל מאז 2011 למעשה עם ההעפלה לחצי גמר הצ'מפיונס. אחרי שנים אפלות, ריאל מדריד חזרה להיות הגדולה באירופה והיא מחפשת את הגביע ה-7 שלה בעונה הנוכחית. נכתב שריאל שוב דומיננטית והיא דילגה מעל פאריס ומעל יובה ובתקופת זידאן ריאל הדיחה כבר גם את באיירן ואתלטיקו בעונה שעברה. ריאל לא הפסידה בגמר כבר 37 שנים מאז ליברפול ב-1981. לסיפור הזה יש שלושה פרקים.

את היריבות עצמן אין צורך להציג, וריאל כבר פגשה את כולן בעבר בנוק-אאוט. ריאל נגד באיירן זה הקלאסיקו של אירופה והמשחק ששוחק הכי הרבה והיו 8 עימותים בנוק-אאוט מאז 1999/00, כשריאל עברה ברבע הגמר בעונה שעברה עם ניצחון כפול ומאז שנת 2000 המאזן הוא 5:3 לטובת ריאל מדריד בהדחות| שתי ההגרלות האחרות נראות עדיפות. יש לריאל חוב לא פתור עם רומא על ההדחה ב-1/8 הגמר לפני כעשור אחרי הפסד כפול של 2:1 כשראול כובש לריאל בצמד המשחקים, והאיטלקים חתומים על הסנסצייה של המפעל עם הקאמבק נגד בארסה והם חזרו למעמד לראשונה מאז 1984| ונגד ליברפול שיחקנו בגמר גביע אירופי ב-1981 וכמובן ההשפלה הקשה בנוק-אאוט עם חואנדה ראמוס באנפילד ב-2009. הקבוצה של קלופ משחקת ורוקדת כמו השירים של הביטלס ואי-אפשר שלא לאהוב אותם, והם כבר הדיחו את סיטי.

בנושא פחות מעניין, במארקה בדקו את סטטוס ריאל בנוק-אאוט ללא הגולים של כריסטיאנו בצ'מפיונס. לנו אין אומץ לעשות את זה. כמובן שריאל לא הייתה עוברת את יובה מולה כבש שלוש פעמים, וכן את פאריס, ובעצם אף משחק נוק-אאוט אשתקד חוץ מנאפולי מולה לא הבקיע בצמד הנצחונות 3:1. אם נלך אחורה ל-2015/16, כריסטיאנו עשה לבד את הרמונטדה נגד וולפסבורג ברבע הגמר ועוד קודם לכן כבש שער אחד בכל משחק נגד רומא בשני הנצחונות של ה-2:0 - ריאל הייתה עוברת בלעדיו. בחצי הגמר נגד סיטי ובגמר הוא לא הבקיע| ב-AS הציגו כיוון דומה ודיברו על כריסטיאנו בהשוואה לקרויף ובקנבאואר, הוא חולם לזכות בצ'מפיונס פעם שלישית ברציפות - כמוהם.