הלילה הסוער נגד יובה


כתב: צוות האתר | תאריך: 12/04/2018

אף אחד לא הצליח להירדם אחרי המשחק הזה. לא אנחנו האוהדים בבית, בטח לא אלה שהיו בברנבאו, ובטח ובטח שלא השחקנים שאט-אט החלו לפזר ברשתות החברתיות מילות עידוד. הראשון לעשות זאת היה המלך ראול, שממעט לדרבן מה שנקרא, וזה אומר הכל. 'בסוף אנחנו בחצי הגמר!' הוא כתב על רקע תמונה של הברנבאו אתמול. את המשחק הוא בטח לא אהב, כמונו, אבל אם ראול במצב-רוח טוב - מי אנחנו שנתלונן.

המאמן זידאן שנראה קצת לחוץ מן הסתם על הקווים, טען בסיום המשחק שלא היה לו ספק שריאל מדריד תעבור. "כריסטיאנו אף-פעם לא נכשל", אמר על הפנדל המוצלח - היה גם היה. הוא דחה את הטענות של גוארדיולה[שהתלונן על ההרחקה של וידאל אשתקד נגד ריאל מדריד] ואמר שהיו לו הרבה הזדמנויות לדבר על השופטים, הוא לא עשה זאת ולא יעשה זאת אלא ימשיך שלא להתייחס. "לא היינו מספיק טובים, עשינו המון טעויות אבל כן יצרנו מצבי הבקעה ואני משוכנע שהיינו כובשים גם ללא הפנדל". זידאן כפי ששמתם לב, לא חשש להחליף שחקנים במעמד בכיר כמו קאסמירו[כבר במחצית] ומודריץ' בשלב יותר מאוחר, כשקארים בנזמה לא שותף בכלל.

הפנדל הוא הנושא כמובן, וכריסטיאנו רונאלדו הוא הנושא. לקח את ריאל על הגב לחצי גמר שמיני ברציפות[בכל עונה כריסטיאנו הופיע לפחות בחצי הגמר, חוץ מעונת הבכורה], עם שערו ה-15 העונה במשחקו העשירי, עם 11 משחקים רצופים בהם הוא כובש ובסה"כ הופעה מס' 150 בליגת האלופות עם 120 שערים, נתונים בלתי-נתפסים. את הציטוטים של כריסטיאנו אחרי המשחק כבר כתבנו בסיקור עצמו, לא יכולנו להתאפק, ובכל-זאת נכתוב אותם שוב. כריסטיאנו אמר שהוא לא מבין על מה יובה מתלוננים והיה פנדל ברור. "היה הרבה לחץ ודפיקות לב לפני הפנדל, אבל נרגעתי וכבשתי, ועכשיו אנחנו בחצי הגמר". כריסטיאנו עמד בלחץ כמו שצריך. על המשחק - "סבלנו, זה היה שיעור חשוב, בכדורגל צריך להילחם". במארקה הגדירו אותו כמומחה בהישרדות. כריסטיאנו שוחח בקצרה עם בופון בחדר ההלבשה לאחר המשחק, ספורטאי אמיתי, וגם הברנבאו מחא כאפיים לשוער.

בכלי התקשורת באיטליה מצאו נבל חדש, קוראים לו לוקאס ואסקס שהיה מעורב במהלך עם בנעטיה. "ברור שהיה פנדל. הייתי קרוב לכבוש שער והוא דחף אותי. מבין את המחאות של יובה, אבל הפנדל מוצדק". אמר לוקאס ואסקס, שהוסיף - "צריכים לזכור את המשחק הזה כלקח, בליגת האלופות אין סליחות". בשעות הקטנות של הלילה הוא העלה פוסט ברשתות החברתיות, תמונה שלו חוגג בטירוף עם כריסטיאנו אחרי השער וכתב - "ידענו לסבול כמה שצריך - ועכשיו אנחנו בחצי הגמר!"

מרקו אסנסיו שגם כן עלה מהספסל, היטיב לתאר את התחושה שלנו - "אף-אחד לא אמר שזה יהיה קל", כתב והודה לאוהדים על התמיכה. והיו גם כאלה פחות פוליטיקלי-קורקט, פחות ממלאכתיים. תיאו הרנדס צייץ בטוויטר עם תמונה של 'ששש', ומרסלו, שענד את סרט הקפטן לאור היעדרותו של ראמוס המושעה, סגר חשבון עם ברצלונה - "עשינו הכל כדי לעבור ועשינו את זה. ידענו - אנחנו ריאל מדריד ואנחנו לא נודח כמו מה שקרה לברצלונה". בהמשך הוסיף מרסלו שזה היה קשה פי 10 מהרגיל וגם מרגש פי 10. סרחיו ראמוס הקפטן היה לחוץ מאוד וירד קרוב לספסל מה שצויין ע"י השופט בדו"ח והוא עלול להיות מורחק מהמשחק הראשון בחצי הגמר.

האיש היחיד שהתקשה לשמוח אתמול הוא קיילור נאבאס שחרב עליו עולמו אחרי הטעות שלו. נאצ'ו הפצוע, ראמוס ומרסלו ניחמו אותו בחדר ההלבשה בסיום המשחק ברגע נהדר. נסיים את הסקירה עם שניים נוספים - חסוס ואייחו ערך פרמיירה קשה ומאתגרת בליגת האלופות - "החברים עזרו לי הרבה. אני באמת שמח באופן אישי שסוף-סוף שמעתי מהמגרש את ההמנון של ליגת האלופות. הברנבאו מיוחד, זכיתי. לא רצינו שככה הדברים יסתבכו, אבל תודה לקהל. אנחנו צריכים להיות רגועים וממוקדים, אחרי ההפסקה עשינו את זה למרות השער שספגנו". לוקה מודריץ' מנגד רשם בתזמון גדול את משחקו ה-250 במדי ריאל מדריד וקיבל חולצה למזכרת, בנוהל.