הנשיא פרס בראיון: "גמר נגד בארסה? אוקיי, כבר ניצחנו אותם פעמיים העונה"


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/04/2018

יממה לפני משחק הגוחלין נגד יובה ב-1/4 גמר ליגת האלופות, בתקשורת האיטלקית תפסו לראיון צפוף את הנשיא פלורנטינו פרס. ב-'Gazza Mondo', תוספת מיוחדת של העיתון הידוע 'הגאזטה דלו-ספורט', פלורנטינו פרס נשאל על העבר, ההווה וגם העתיד, וכמובן על האיש שבתמונה בשער העיתון[היו יכולים לפרגן בתמונה עם המספרת בטורינו] - כריסטיאנו רונאלדו. הנשיא אמנם חווה לא פעם אכזבות אך הוא יודע להעביר מסרים של שקט, אחדות ואמונה, תמיד מצייר תמונה אופטימית ומי כמו פלורנטינו יודע מהי ריאל מדריד. הנה הראיון::

הנשיא פלורנטינו ראה ארבעה גביעי אירופה בשתי הקדנציות שלו בקבוצה - 2002, 2014, 2016 ו-2017. הוא נשאל האם הוא חולם לחלוף על פני הנשיא סנטיאגו ברנבאו שזכה בשישה גביעי אירופה. "כן, ללא ספק, זו המטרה. בזכות ברנבאו האגדי הוכתרנו ע"י פיפ"א בשנת 2000 כמועדון המצליח ביותר במאה ה-20. אנחנו עובדים קשה כדי לקבל את אותה ההכרה ואותו הפרס במאה ה-21".

מחיאות הכאפיים של הקהל של יובה לכריסטיאנו. "מה שקרה בטורינו היה מאוד מרגש ומדגים את הגדולה של יובה כמועדון ואת הקהל שלהם. כריסטיאנו כבש את אחד השערים המיוחדים במפעל, זה היה נפלא. גם המלך חואן קרלוס שישב לידי אמר 'איזה ענק הוא'".

גמר צ'מפיונס אפשרי נגד בארסה. "הדבר החשוב ביותר הוא להגיע לגמר, גם באיירן מינכן מאוד-מאוד מסוכנים וזו יריבה ותיקה שלנו. גמר נגד בארסה? או.קיי, צריך לזכור בסופו של דבר שניצחנו אותם פעמיים העונה - 3:1 בקאמפ-נואו[הנשיא פרס נצפה מוחא כאפיים בהפגנתיות בגול של אסנסיו] ו-2:0 בברנבאו אצלינו".

זידאן. "הוא הגיע אלינו וזכה בעונתו הראשונה בקבוצה בגביע אירופה התשיעי, ועכשיו בשלב החדש בקריירה שלו הוא כבש את העולם כמאמן ריאל מדריד. הוא גאון כדורגל, על המגרש, על הספסל, בכל מקום. 8 תארים בשנתיים, מה עוד אפשר לבקש". הנשיא פרס מספר שזידאן אמר לו אחרי הגמר ב-2002 - "ראית, כבוד הנשיא, אני לא מביא מזל רע!" על כך שלקח קשה את ההפסדים בגמרי הצ'מפיונס עם יובה במשך שנתיים ברציפות - ב-1997 לדורטמונד וב-1998 לריאל מדריד.

טוטי. "הוא אגדה, אחד השחקנים שהכי רציתי שילבש את מדי ריאל מדריד בזמן כהונתי בתפקיד. כל אוהד כדורגל רצה אותו. ב-2006 ניסיתי לצרף אותו שוב וחשבתי שאולי מה שקרה באיטליה ישנה את דעתו, אבל הוא אמר לי שהוא לא יכול לעזוב את רומא".

מהי המשמעות של להיות נשיא ריאל מדריד. "לכבוד הוא לי, ריאל מדריד היא קסם, אהבה נצחית, הקבוצה החשובה והטובה ביותר בהיסטוריה של הכדורגל, זוהי אחריות עצומה".

הזיכרון הראשון מריאל מדריד. "הגעתי לאצטדיון בפעם הראשונה עם אבי כשהייתי בן ארבע. ראיתי את השחקנים הגדולים ביותר בעולם, ובראש ובראשונה - אלפרדו די-סטפאנו".

תחילת העונה. "אני חושב שסבלנו מעייפות פיזית רבה וגם מנטאלית, זה טבעי אחרי ששחקנים זכו בהכל. בליגת האלופות הצגנו משחקי על וככה המועדון צריך לשחק תמיד אבל בליגה זה לא הסתדר. באירופה אנחנו קבוצה אחרת. אף קבוצה לא זכתה חמש פעמים ברציפות במפעל במתכונת הישנה ואף מועדון לא זכה פעמיים בליגת האלופות, אבל ריאל מדריד כן".

כריסטיאנו כיורש של די-סטפאנו. "כריסטיאנו הוא היורש של די-סטפאנו, הוא די-סטפאנו של המאה ה-21. הוא משקף את הערכים של ריאל מדריד בצורה מושלמת - הכישרון, ההקרבה, העבודה הקשה, המקצוענות והשאפתנות והשאיפה לשלמות. ידעתי שהוא יהיה מלך השערים שלנו בכל הזמנים".