כותרות העיתונים הבוקר: כך זידאן העלים את המשבר


כתב: צוות האתר | תאריך: 13/03/2018

את הפרסומים המגוחכים על ניימאר בטח שמעתם. זה טוב 'לצהבת', וה-AS ודומיו לבטח צריכים למכור עיתונים, אבל אנחנו פה כדי לדבר ולכתוב על כדורגל באמת ולא על המסביב. ב-AS עדיין ישנים הבוקר(09:30), ובמארקה מדברים בעיקר על איך זידאן שם את המשבר הגדול מאחוריו, והביא את ריאל מדריד מחושך לאור, נקרא לזה ככה.

'כך זידאן תיקן את המשבר'. על רקע תמונה קבוצתית של ריאל מדריד(עם ה-B-B-C הרגיל) נכתב למעלה מהן דרכי הפעולה של זידאן - שיחות, 'עונשים', רוטציות ושינויים בהרכבים, קודים וגם הרבה סודות. 'הטיפול שלו בפרטים הקטנים וההחלטה הטקטית עם לוקאס ואסנסיו חיזקה את הקבוצה ואת דמותו בקבוצה', נכתב על זידאן עם הכותרת 'זידאן - תואר שני בניהול ריאל מדריד'. 

"תמיד האמנו בזידאן", אמר סרחיו ראמוס לאחר ביטול פאריס - ההדחה שלה, משחק שיכול לסמן את העתיד של זידאן בריאל מדריד. "משוגע להטיל בו דופי", אמר מודריץ' עוד קודם לכן. המציאות היא שיש לזידאן כוח עצום בחדר ההלבשה. קשה לזכור ריאל מדריד כל-כך מחויבות ומאוחדת למאמן שלה. זידאן שולט בקבוצה יותר ממה שחושבים גם בימים בהם התוצאות לא נראות על כר הדשא. יש לו סמכות שאין עליה עוררין. הוא חדל להיות 'הדוד הטוב'. ההחלטות האחרונות רק חיזקו את דמותו. הוא נותן שיעור איך לנהל קבוצת כדורגל עמוסה בכוכבים.

נכתב שזידאן רגיל לקבל החלטות קשות. היום אלה 'שסובלים' הם איסקו ובייל ובעבר זה קרה עם חאמס, פפה, מוראטה ואסנסיו. לא כולם מאושרים אבל הקבוצה לא נשברת. הם 'עד המוות' עם זידאן. הבסיס להצלחה הוא שזידאן תמיד הגן עליהם. הוא מעולם לא אמר מילה רעה בפומבי. גם בחדר ההלבשה זה כמעט לא קורה. זידאן הראה לקבוצה כמה הוא מאמין בה כשמודריץ' וקרוס לא שיחקו נגד פאריס. נכתב שהשחקנים היו מופתעים מההכנה הטקטית הנהדר לגמר נגד יובה בקארדיף. הגולים היו מתוכננים. ההצטרפות של קרבחאל והמסירה לכריסטיאנו לאחור, הבישול של מודריץ' אחרי התנפלות על שחקן יובה, ועוד ועוד ועוד. עוד נכתב שזידאן מכיר יותר מכל אחד אחר את הנפש של שחקן. הוא נותן להם זמן בחדר ההלבשה בסיום האימון ופשוט 'נעלם'. הוא פותר את המשברים במשרד וכולם יכולים להיכנס, מדבר בבהירות ובלי משחקים. הוא מדבר אפילו שעה על כדורגל ועל החיים. זידאן בוס טוב ואהוב.

כתבה אחרת במארקה עוסקת גם כן בזידאן ומדברת על 'האובססיה החדשה' של זידאן - תוכנית 15. זידאן רוצה לנצח את כל המשחקים עד סיום העונה. ריאל מדריד עשתה רצף כזה של נצחונות רצופים בפעם האחרונה בעונת אנצ'לוטי, אבל הרצף בין ספטמבר לינואר לא הספיק לשום תואר. הפעם, זידאן מקווה להביא את הקבוצה לכושר שיא בדיוק בזמן הנכון. לריאל מדריד נותרו עוד עשרה משחקי ליגה. נראה שגם סיום עונה מטורף כולל נצחונות על ברצלונה בקלאסיקו בקאמפ-נואו ועוד קודם לכן בדרבי בברנבאו נגד אתלטיקו - לא יספיק לאליפות, אבל אולי כן לסגנות, וכך ייבנה המומנטום בצ'מפיונס כפי שקרה בעונת הבכורה שלו. מעבר לכך, לריאל יש לפחות עוד שני משחקים בצ'מפיונס, ובשישי היא מצפה להגרלת רבע הגמר.

זידאן מאמין בקבוצה ומרבית השחקנים נמצאים בכושר טוב. הוא משוכנע שריאל מדריד יכולה לעשות היסטוריה ולנצח בכל המשחקים שנותרו מה שיביא לה את גביע אירופה בפעם השלישי ברציפות, דבר שאף קבוצה לא עשתה במתכונת הנוכחית ובגביע אירופה הישן מאז באיירן של שנות ה-70. מעבר לכך, המטרה העיקרית היא להשאיר טעם טוב בפה מעונה שלא הסתדרה כהלכה.

למטה מצורף הלו"ז הקרוב של ריאל מדריד. הקרב הראשון הוא מול ג'ירונה בברנבאו, הקבוצה שהכניסה את ריאל מדריד למשבר עצום בסיבוב הראשון אז קטעה את רצף הנצחונות הרצופים על ארבעה. בהמשך מחכה לאס-פלמאס במשחק חוץ, ואחר-כך מגיע היעד החשוב באמת - המשחק הראשון ב-1/4 גמר הצ'מפיונס, והגומלין אחרי הדרבי נגד אתלטיקו. הגמר החשוב מכל ייערך ב-26 במאי, גמר ליגת האלופות קייב, וריאל מדריד מאוד-מאוד רוצה להיות שם, בחודש שבוודאות יכלול קלאסיקו בקאמפ-נואו ועוד משחקים קשים נגד סלטה בברנבאו וסיום הליגה במשחק חוץ במדריגל.