המירוץ של כריסטיאנו לפיצ'יצ'י | מישהו יודע איפה איסקו?


כתב: צוות האתר | תאריך: 12/03/2018

העלייה המטאורית של כריסטיאנו. למחרת הצמד נגד אייבר ביום שבת, כשכריסטיאנו המשיך את הריצה המטורפת שלו, שער המארקה היה ברור: הוא רוצה את תואר הפיצ'יצ'י. למעלה נמצא הגרף המרשים של כריסטיאנו רונאלדו - 'גרף העלייה במאבק על תואר הפיצ'יצ'י'. אחרי ההפגזה האחרונה, כריסטיאנו מדורג במקום השלישי בטבלת הכובשים עם 18 שערים, שישה שערים פחות ממסי, כשהוא עוקף את יאגו אספס(16). המארקה מציג את השתלשלות האירועים. שער הבכורה של כריסטיאנו בליגה היה רק במחזור השמיני(נגד חטאפה), וצריך לזכור שהוא הושעה מארבעת המשחקים הראשונים בליגה בגלל מה שקרה בסופר-קופה.

בזמן הזה, לליאו מסי היו כבר 11 שערי ליגה. כריסטיאנו כבש את השער השני רק במחזור ה-13, והפער ממסי היה גדול. עד סיום הסיבוב הוא הבקיע צמד נגד סביליה, רגע לפני הקלאסיקו בברנבאו, והפער הגדול ביותר בינו לבין מסי עמד על 13 שערים. לליאו מסי היו 17 שערים בסיבוב הראשון ולכריסטיאנו היו רק ארבעה. והנה המהפך. כריסטיאנו כבש כבר 14 שערים. היה לו שלושער נגד ריאל סוסיאדד, הראשון שלו העונה, במחזור ה-23, והוא מדבר בעיקר בצמדים - שניים רצופים נגד דפור ו-ולנסיה במאסטייה(פנדלים), ויש לו צמדים גם נגד אלאבס, חטאפה, וכאמור אייבר. דיברנו על המספרים מהסיבוב השני וצריך לזכור שכריסטיאנו קיבל מנוחה ממשחק החוץ באספניול שם הפסדנו, ולא שיחק במשחק ההשלמה נגד לגאנס. הוא לא הבקיע רק במשחק ליגה אחד - נגד לבאנטה.

כריסטיאנו כבר עקף את מסי במס' השערים בכל המסגרות - יש לו 33 שערים(כמו בעונת הבכורה שלו בקבוצה, 2009/10) ב-34 משחקים, ולמסי יש שער אחד פחות בשבעה משחקים יותר. כריסטיאנו אשתקד כבש 25 שערי ליגה ו-42 בסה"כ. העונה, אם ריאל מדריד תגיע לגמר ליגת האלופות - לכריסטיאנו יש עוד 15 משחקים.

במארקה לא הסתפקו בכך והעלו כתבה נוספת 'כריסטיאנו נכנס לזון'. שימו לב למספרים המשופרים שלו והפעם בעניין אחר: 22 מ-33 השערים שלו העונה היו השער הראשון של ריאל מדריד כפי שקרה נגד אייבר כמובן, שער יתרון וכן שער ניצחון בהמשך, וכאמור בשני המשחקים נגד פאריס בצ'מפיונס. זה רקורד של 67%, ואם מתייחסים רק מה-1 בינואר - 14 מ-17 שעריו היו השערים הראשונים.

 

מה לא בסדר עם איסקו? ובעיקר: מישהו מצא אותו? זו הכתבה הגדולה שפורסמה בבוקר במארקה על רקע תמונה מעוצבת של איסקו וזכוכית מגדלת. נכתב שאיסקו שיחק בפאריס רק 8 דק' כשהמערך בלעדיו, עם אסנסיו ולוקאס המהירים - עבד נפלא. הוא פתח בהרכב ביום שבת נגד אייבר ולא משך תשומת לב. לא חיפש את הכדור מספיק. נראה שהוא איבד את הברק וכמו מכונית שנמצאת במצב של ברקס. הגאון לא מצליח לשפשף את המנורה. ביום שבת איסקו הוחלף בדקה ה-71 ובהמשך ריאל מדריד כבשה את שער הניצחון. איסקו שוב ביזבז את ההזדמנות. "ראיתי משחק קצת פחות טוב שלו מהיתר. היה לו קשה כי לא היינו עם הכדור מספיק, אבל הוא נלחם כמו האחרים והשקיע", סיכם זידאן שלרוב מפרגן לכל השחקנים.

איסקו פתח בהרכב נגד פאריס בברנבאו במשחק הראשון. הוא היה רחוק מהרמה הגבוהה ביותר שלו. איסקו התאכזב מאוד ממעמדו ומכך שלא היה חלק במשחקים החשובים. דווקא כשהיה בכושר טוב יחסית הוא סופסל בקלאסיקו לטובת מערך חדש של זידאן. אבל, איסקו פתח בארבעה משבעת המשחקים האחרונים - לגאנס, אספניול(משחק זוועתי וירידה איטית מכר הדשא), חטאפה ואייבר. נכתב שהמצב של איסקו לא טוב, אבל אם מישהו יכול להוסיף עוד קסם לריאל מדריד זה הוא. כי ריאל מדריד שזכתה בדאבל - אליפות ספרד וליגת האלופות, ושלטה בכדורגל בסיום העונה שעברה - הייתה יחד עם איסקו. כי הוא מיוחד.