נקודה למחשבה: להמשיך עם ה-4-4-2 הנהדר מאתמול?


כתב: צוות האתר | תאריך: 07/03/2018

כמיטב המסורת, קצת יותר משעה לפני שריקת הפתיחה - התחלנו 'לרפרש' בלי סוף. את הטוויטר, את המארקה וה-AS, את האתר הרישמי. מצפים בכיליון עיניים להרכב נגד פאריס. וכולנו הופתענו: גם קרוס וגם מודריץ' שלא היו בריאים במאת האחוזים - פתחו על הספסל. במשחקו החשוב ביותר העונה - זידאן גילה גמישות טקטית יוצאת דופן, יצא למלחמה רק עם הפנתרים הבריאים(לא עם אלה שהם 70%) וניצח בענק. קאסמירו מעבר לשער הניצחון חטף 11 כדורים, ניצח ב-15 מאבקים ודייק ב-57 מ-58 המסירות שלו, גם קובא היה נפלא, ושער היתרון שלנו היה כל-כולו בינגו של זידאן - אסנסיו שמחלץ את הכדור ומעביר ללוקאס ששם את הכדור על הראש של כריסטיאנו.

האם צריך להמשיך עם ה-4-4-2? אני לוקח בחשבון כל מיני משתנים(התוצאה הנהדרת מהמשחק הראשון - אבל גם זה נבע מגמישות טקטית - עם החילוף הכפול בסיום| החולשה המנטאלית של פאריס וחוסר האמונה שאפשר לנצח - ללא ניימאר| מאמן גרוע על הקווים - אמארי בטח לא תרם לקבוצה שלו), ועדיין, יש המון-המון חומר למחשבה מהמשחק אתמול. זה 4-4-2 שפירק את פאריס בחוץ, לא עוד משחק קל בברנבאו מול סוסיאדד או סביליה שלקחנו בחשבון אפשרות לגוליאדה. אני לפחות הרגשתי קבוצה שלוחצת יוצא מן הכלל וגם בכל רגע נתון יכולה לתת גול בהתקפה - יש מהירות וטכניקה ויש את הפינישר כריסטיאנו.

דבר שקשה לי להתעלם ממנו - השאלה 'מה היה קורה אם'. חוץ מבייל, שהוא לא פקטור בשיפור של הקבוצה האמת - השחקנים לא סבלו מפציעות. מה היה קורה אם זידאן היה גמיש יותר מחשבתית בשלב מוקדם יותר העונה, ולא ממאיס את היהלום. רמז: לדעתי לפחות, עוד כמה נק’ בקופה ומאבק אליפות שלא היה הולך לפח בצורה כזו.

אבל עזבו, נדבר יותר על העתיד: הצורך בקרוס ומודריץ’ יחד, האם הוא קיים בכלל - רמז לגבי האפשרות לספסל את הקשר הגרמני(פחות טוב הגנתית, מכדרר ומשתחרר מלחץ פחות טוב ומעט איטי יותר), ומעבר לכך, השיטה באופן כללי. אם הקבוצה מתגוננת נהדרת גם ב-4-4-2 אז למה לא? פתאום זה מרגיש שבייל יהיה זה שיוביל את שחקני הספסל נגד אייבר(למרות שאחר-כך יש פגרה), יש ‘העברת שרביט’ בינו לבין לוקאס\אסנסיו. האם לא צריך להמשיך ככה גם כשנגיע לאליאנץ’ ארינה של באיירן או לאיתחאד נגד סיטי ופפ?