התגובות אחרי פאריס - זידאן: "מברך את השחקנים"


כתב: צוות האתר | תאריך: 07/03/2018

זינדין זידאן סימן עוד V גדול ומוצלח בקריירה שלו בצ'מפיונס כשהדיח את פאריס סן-ז'רמן אחרי ניצחון כפול. כפי שעשה לנאפולי ובאיירן בעונה שעברה, למשל. "אני מברך את השחקנים שעשו משחק מעולה ורציני מההתחלה. זה היה חשוב, זה היה המפתח. ניצחנו במגרש קשה מאוד וגם הדרך עושה אותי גאה". זידאן נשאל כמובן על ההרכב - "הקבוצה, כמו תמיד, עלתה כדי לנצח. אני תמיד בוחר את המתאימים ביותר. גם המחליפים היו חשובים. יש לנו קבוצה יוצאת מן הכלל, כולם טובים ולכן אנחנו מצליחים". על גארת' בייל - "ברור שהוא מעדיף לשחק יותר אבל היי - יש לנו עוד הרבה משחקים. נמשיך עם מה שאנחנו עושים ואני חושב שכולם חשובים וגם בייל כמובן. הוא עוד ישחק משחקים כאלה מההתחלה".

המאמן נשאל האם אלופת אירופה חזרה ואמר - "עברנו את שמינית הגמר וזה טוב, ננסה להמשיך לנצח בליגה". מה הוא האהב בקבוצה שלו? - "לחצנו למעלה, השחקנים שיחקו קבוצתי עם תיאום מושלם. ידענו שרק משחק גדול יאפשר לנו לעבור אותם". על לוקאס ואסנסיו אמר - "חיפשתי שני קווים של ארבעה. להגן היטב ולצאת מהר קדימה. הם עשו את העבודה מעולה. כולם בתמונת ה-11. אני מעריך אותם מאוד". החלק שלו בניצחון. "אני חושב שזה השחקנים. ברור שאנחנו מאמינים בעצמינו".

על הזמנים הקשים העונה - "זה נכון שהיו לנו רגעים לא טובים, אבל זה חלק מהכדורגל. השחקנים האלה זכו בהכל. לא ראיתי מעולם בעייה בגישה אבל לעתים לא הצלחנו לנצח. אנחנו רוצים לנצח את אייבר". זידאן לא אהב את השאלות על החולשה של פאריס - "הם היו טובים מאוד בברנבאו בתחילת המשחק וגם הערב. לא נתנו להם סיכוי". ועל שאלת השאלות, קרוס-מודריץ' - "אני צריך לחשוב על משתנים רבים כמו האפשרות שהמשחק ייקלע להארכה. הקבוצה עבדה יפה בלעדיהם. אם היו כשירים במאת האחוזים אז סביר שהיו משחקים".

הקפטן ראמוס הציג משחק הגנה מושלם, וכמובן גם ספג כרטיס צהוב. לאחר המשחק הוא אמר - "אנחנו מאוד מרוצים מהעבודה של הקבוצה, ניצחנו בצורה משכנעת. העפלנו לרבע הגמר כשהשארנו יריבה קשה מאחור. הצדקנו את הטייטל של אלופת אירופה והראינו שזה המפעל האהוב עלינו. התאוששנו אחרי ההפסד לאספניול כבר בשבת. אני חושב שראו שריאל מדריד נהנתה לשחק היום. מצד שני, לא זכינו בשום דבר". על זידאן - "הגישה שלו הייתה נהדרת, הוא הכין אותנו היטב. ניצלנו את המרווחים שהיו לנו". על המשחק - "זה אף-פעם לא נוח כפי שזה נראה, יש הרבה אינטנסיביות ומאמץ פיזי. רצינו להימנע מספיגת השער בטח כשהם בנחיתות מספרית, אבל ידענו שנחזור לשלוט". "זידאן הוא זה שמקבל את ההחלטות, אנחנו איתו עד המוות וברור שמי שטוב משחק".

מאתיה קובאצ'יץ' הצליח בגדול להשכיח את חסרונם של קרוס ומודריץ'. "זה היה משחק מסובך אבל ניצחנו. התגברנו על קבוצה גדולה והשלמנו עליה דאבל כתוצאה מעבודה קשה מאוד. היינו חזקים ומאוחדים לאורך כל הדרך". הקשר אמר שפאריס רצה הרבה וניסתה להקשות אך לא הצליחה. על ליגת האלופות - "ריאל מדריד כמעט בלתי-מנוצחת בליגת האלופות, אנחנו מעלים את הרמה באופן תמידי בתחרות הזו. המועדון הזה נולד כדי לנצח".

מרקו אסנסיו שעלה מהספסל בגומלין ובישל פעמיים - פתח הפעם בהרכב. הוא זכה לשבחים על המסירה הנהדרת ללוקאס בשער הראשון. לאחר המשחק הוא אמר - "זידאן סומך על כולם, לכל השחקנים יש רצון לשחק אבל המטרה היא משותפת - הקבוצה". הוא ניתח - "שלטנו במשחק מתחילתו ועד סופו. ידענו איך להתמודד איתם - רצנו ולחצנו כקבוצה, יצאנו בצורה חכמה קדימה ובאופן מסודר. עשינו את זה ממשחק קשה למשחק נוח". "זידאן ביקש ממני לתרום הרבה הגנתית. כל הקבוצה הייתה נהדרת, אני שמח על ההזדמנות לשחק במשחק כזה ומודה לזידאן".  על השער הראשון- "ראיתי שהוא עושה תנועה חכמה מאחורי אלבס, ולא היה לי ספק שהוא ירים נפלא לכריסטיאנו שיכבוש"

לוקאס ואסקס היה עוד אחד מההפתעות של זידאן והוא החזיר ובגדול. הקשר בישל בצורה נפלאה את השער של כריסטיאנו. "המיסטר עשה הכל נהדר", סיכם לאחר מכן. "ידענו שפאריס תהיה להוטה לחזור לעניינים אבל באנו להרוג את המשחק, כלומר לכבוש את השער שלנו. המאמן עושה את הרוטציות נהדר כמו בשנה שעברה, כל אחד להוט ושמח לקבל הזדמנות. הוא שומר את כולם מעורבים ובכושר טוב". הקשר החמיא לפארטנר אסנסיו - "הוא שחקן נפלא וצנוע, קל מאוד להסתדר איתו". על ליגת האלופות אמר - "יש לנו קשר מיוחד לתחרות הזו. לצערי בליגה המצב מסובך כי איבדנו המון נקודות. אנחנו רוצים להגיע לגמר". כשהכתב הקשה עליו - מה עם הגביע השלישי ברציפות, ענה לוקאס - "למה לא? יש עוד דרך ארוכה, אבל אנחנו לאט-לאט מתקדמים".