לורנצו סאנז, נשיא ריאל לשעבר: "הקבוצה צריכה להיות שלווה ורגועה, זו הדרך"


כתב: צוות האתר | תאריך: 12/01/2018

מי שמכיר מקרוב במיוחד את המצב אותו חווה ריאל מדריד עכשיו הוא לורנצו סאנז שתפס את כס הנשיאות עד לבואו של פלורנטינו פרס. הוא יודע מה זה כשהעונה בליגה הולכת לפח בשלב מוקדם, אבל ריאל מדריד לא מוותרת על אירופה. כזה הוא הסיפור של הזכיות ב-'לה-ספטימה' - הגביע השביעי ב-1997/98, כשריאל סיימה במקום הרביעי במרחק 11 נק' מהמוליכה ברצלונה, וכן ב-1999/00, כשריאל סיימה במקום החמישי המאכזב בליגה וללא הניצחון על ולנסיה בגמר בפאריס כלל לא הייתה משתתפת בליגת האלופות בעונה העוקבת. הנשיא התראיין בקצרה ודיבר על ריאל מדריד הנוכחית ודווקא תתפלאו - הוא לא מאשים אף-אחד.

"המצב תלוי בשחקנים בשני המקרים, אין יותר מדי מה לעשות ברגע הזה חוץ מלהעביר להם את השרביט. זה רגע מסובך וקשה ואסור להתייאש, צריך להתחיל לנצח. אני יודע מה זה לזכות בשני גביעי אירופה לצד עונות גרועות בליגה". הנשיא לשעבר מעריך את מה שהקבוצה הזו עשתה עם זידאן. "אתה לא יכול לנצח ולזכות בתארים בכל שנה, וזה בסדר, זה חלק מהכדורגל. נכון שהתוצאות מאכזבות אבל זה קורה. אסור להיות עצבני, להיפך - צריכים להיות שליווים למרות הכל, רק ככה הקבוצה תצא מהמצב הזה. פרס עושה הכל כמו שצריך. בעבר הוא היה שולף מהמותן אולי ומקבל החלטות חפוזות אבל כך לא נגיע לשום דבר".

"אני זוכר שדיברתי עם השחקנים לעתים תכופות וגם עם המאמנים, עד שהפס'תי לעשות את זה. השיחות לא היו שוות הרבה והמפתח הוא אצל השחקנים שבטח לא מרוצים מהמצב. צריך להעביר את השקט הלאה". ובמבט על הקבוצה הנוכחית אמר - "באוגוסט זו הייתה הקבוצה טובה בעולם והאיכות עדיין נמצאת שם". לגבי רכש בינואר - "אף שחקן גדול באמת לא יגיע עכשיו ואין מי שישדרג את ריאל מדריד עכשיו. הליגה אבודה אבל הגביע והצ'מפיונס ממש לא".

בעונת 1999/00 דל-בוסקה היה על סף פיטורים לפי התקשורת אבל השקט השתלם לו. "אני זוכר את המשחק נגד סראגוסה בברנבאו, הובסנו 5:1 וזו באמת הייתה קטסטרופה. הקהל השתולל, ומעבר לדגלים הלבנים ושריקות הבוז מחרישות האזניים - הייתה גם אלימות. התקשורת זעמה וכתבה שדל-בוסקה חייב ללכת הביתה. כמובן שזה לא קרה". הוא נזכר איך ריאל הגיעה לכפור של רוזנבורג וניצחה בשיניים וסימנה V על המטרה.