לא מרגישים בבית: הנתונים האיומים של ריאל מהברנבאו


כתב: צוות האתר | תאריך: 12/01/2018

בעבר קבוצות היו משקשקות רק מהשם הזה 'הסנטיאגו ברנבאו', המגרש הביתי של ריאל מדריד. היום פחד הבמה הזה לא קיים וכוח ההרתעה של ריאל מדריד אבד לחלוטין. אחת הסיבות לעונה הגרועה של ריאל מדריד היא ללא ספק הכישלון הגדול במשחקי הבית. 'הברנבאו הוא בעיה', כתבו ב-AS בעוד במארקה הלכו על 'הברנבאו כבר ממש לא מפחיד'. ריאל מדריד לא הצליחה לנצח בשבעה מ-15 משחקי הבית שלה העונה בכל המסגרות. היא הובסה כמובן בקלאסיקו בליגה(3:0), לא הרשימה ב-1:1 נגד טוטנהאם בשלב הבתים בצ'מפיונס(1:1) ואיבדה נקודות נגד קבוצות בינוניות בליגה. המאזן של ריאל בברנבאו העונה הוא 8 נצ', 5 תוצאות תיקו ו-2 הפסדים.

בליגה בלבד, ריאל איבדה כבר 10 נק' במשחקי הבית, לעומת 11 בס"כ בכל העונה שעברה(4 תוצאות תיקו, אחת מהן בדרבי נגד אתלטיקו, והפסד אכזרי בעשרה שחקנים בקלאסיקו) ויש עוד סיבוב שלם לפנינו כמובן. ואלה שמות הקבוצות: ולנסיה(תיקו 2:2), לבאנטה(תיקו 1:1), בטיס(הפסד 1:0), ברצלונה(הפסד 3:0). לפני שנתיים ריאל איבדה רק 8 נק' בבית, בעונת הבכורה של בניטס כשבהמשך זידאן תפס את העמדה על הקווים, וב-2014/15 איבדה רק 7 נק'.  בנוגע לגביע המלך, ה-2:2 שהשיגה נומנסיה היה היסטורי אף הוא. הרי קדם לו ה-2:2 של פואנלבראדה. לראשונה מזה 88 שנה ריאל לא ניצחה בשני משחקים נגד קבוצות מהליגות הנמוכות. הממוצע הכולל של ריאל מדריד בברנבאו העונה הוא 2.1 שערים בממוצע למשחק, כשהיא כובשת 32 שערים בברנבאו, וסופגת 16. בשנה שעברה הממוצע עמד על 2.75 שערים בממוצע למשחק.

מעבר לכך, גם במשחקי החוץ הקבוצה לא מתפקדת. ריאל פתחה את העונה עם 4 מ-4 במשחקי החוץ: 3:0 על דפור בריאזור במחזור הפתיחה, 3:1 על ריאל סוסיאדד במשחק טוב, 2:1 על אלאבס תוצרת דני סבאיוס ו-2:1 על חטאפה כשכריסטיאנו כבש את הראשון שלו בליגה שהיה גם שער הניצחון. מאז היא לא הצליחה לנצח בארבעת משחקי החוץ הבאים שלה ואיבדה 9 נק'. היא נכנעה לג'ירונה הקטנה מולה כבר הובילה(מחזור עשירי), ולא הצליחה לנצח בדרבי נגד אתלטיקו(0:0), סיימה בתיקו מאופס גם בבילבאו וכאמור ה-2:2 נגד סלטה ויגו. נו, טוב, לפחות ריאל ניצחה נגד אפועל בניקוסיה ונגד נומנסיה בגביע..