לפחות הוא: לוקאס ואסקס מוכיח את עצמו


כתב: צוות האתר | תאריך: 11/01/2018

בשנה שעברה הוא היה שיאן ההופעות של ריאל מדריד עם 50 משחקים, והעונה אמנם לוקאס לא אמור להגיע לאותם המספרים, אבל אין ספק שכרגע הקשר הספרדי, לא ממש צעיר כמו החבר'ה מ-'ריאל מדרידB' אבל בטח לא שחקן הרכב ראשון - הוא מנק' האור הבודדות של ריאל מדריד העונה. והוא שוב שיאן ההופעות. הקשר שפתח בהרכב אמש השלים את מלוא 90 הדק'. הוא כבש שער נהדר ולא אופייני בנגיחה ובהמשך ניצל בישול מצוין כדי לדחוף רגל ולהשלים צמד. זה היה הצמד הראשון של לוקאס ואסקס במדי ריאל מדריד והוא הגיע העונה לחמישה שערים בכל המסגרות - שיא קריירה כשחקן בוגרים. בסה"כ ב-26 משחקים העונה הוא תרם 5 שערים ו-5 בישולים, כמות יפה לכל הדיעות.

"אנחנו תמיד שואפים לשחק טוב יותר ויודעים שזה לא נראה טוב בתקופה האחרונה. לפחות עברנו שלב וזו הייתה המטרה הגדולה יותר מניצחון שלא הושג. פתאום יש לנו נפילה ואנחנו לא מבינים מה קורה, קשה להסביר", אמר לוקאס בכנות לאחר המשחק, שמח על הצ'אנס שקיבל אבל בטח שלא על מה שקורה לקבוצה. לוקאס אמר שהשחקנים כן נותנים את כל מה שיש להם והוא מבין שהאוהדים כועסים אבל שיזכרו בחמשת התארים ב-2017. "אנחנו ניתן את הכל עד הסוף בכל משחק", הבטיח, ולפחות לגביו אפשר לדעת שזה באמת יקרה. על זידאן הוא אמר - "הוא מאמן טוב מאוד, אנחנו אוהבים אותו ונלך איתו עד המוות. אנחנו רוצים להשתפר".

מבחינתו, לוקאס הוא מעין מנהיג של שחקני הקבוצה השנייה. במארקה כתבו בגיחוך שהוא הפנים במיוחד את שיחת המוטיבצייה של זידאן אם כי ברור שהכוונה לא הייתה אליו. במארקה כתבו שדווקא שהקבוצה דועכת הוא בכושר הטוב ביותר שלו העונה. הוא בישל את שער הניצחון לבייל בחצי גמר המונדיאליטו ומעבר למשחק אתמול היה לא רע אפילו בבלאידוס נגד סלטה למרות שלא הצליח לכבוש, ובמשחק הראשון נגד נומנסיה סחט שני פנדלים. נכתב שלוקאס נראה הרבה יותר טוב כרגע מאסנסיו ויגרום לזידאן לשנות את קו המחשבה שלו. במארקה תהו בקול רם האם אסנסיו לא מקופח בדקות המשחק שלו.

המדד האפקטיבי של לוקאס הוא הרביעי הטוב ביותר בריאל מדריד. 'מחליף למופת' כתבו עליו ב-AS. הוא מעורב בשער כל 118 דקות. רק בייל(מעורב בגול כל 77 דקות), בורחה מאיורל(מעורב בשער כל 86 דקות) וכריסטיאנו רונאלדו(מעורב בשער כל 100 דקות) - עולים עליו. אחד הטוקבקיסטים במארקה הגיב לכתבה ואמר שמעבר לכך שלוקאס נמצא בכושר טוב התקפית הוא תמיד עוזר המון בהגנה וזה דבר שצריך לקחת בחשבון.