ביקורת על זידאן מצד פרשן המארקה - הולך על חבל דק


כתב: צוות האתר | תאריך: 10/01/2018

הכיוון בתקשורת במדריד משתנה בנוגע לזידאן שסופג לא מעט לאחרונה. את אחד מטורי הדיעה הקשים ביותר כתב אתמול רוברטו גומס בטור שכותרותו כנאמר למעלה - 'זידאן הולך על חבל דק'. הפרשן כותב שהוא לא לוקח מזידאן את מה שעשה בשנתיים הנפלאות האלה אבל הוא כמעט ולא חווה זמנים קשים באמת והמנטרה שלו היא שמאמנים גדולים מגיעים דווקא בזמנים קשים וכאן אולי הייתה מתבקשת דוגמא והשוואה לפאביו קאפלו. 'כדי להיות מאמן ריאל מדריד אתה צריך המשכיות, וקבוצה שזכתה פעמיים ברציפות בצ'מפיונס לא יכולה להרשות לעצמה להיות בפיגור 16 נק' מברצלונה הזו, בטח לא אחרי 18 מחזורים'. גומס מבקר את זידאן על הרכש ועל ההתנהלות שלו והוא טועה שזידאן מאמן מגיב ולא יוזם.

'ריאל מדריד בכלל לא התחזקה. זידאן צריך לקבל החלטות לא פופולאריות כדי להתקדם. זה ההבדל בין מאמן טוב למאמן עילית, ורק מאמני העילית שורדים בריאל מדריד ורק אלה ראויים לריאל מדריד'. נכתב שזידאן הסתנוור מההווה והיה חייב לצפות את הבעיות, הן של קיילור נאבאס והן של כריסטיאנו רונאלדו שלא כובש, ועל בנזמה נאמר הרבה. 'ריאל מדריד זקוקה לחלקי חילוף אבל היא לא מפתחת שחקנים. ריאל מדריד היא סיפור אחר. היא צריכה שחקנים מוכחים'. מעבר לכך הוא כתב שריאל חייבת לנצח בליגה ולשמור על הכבוד שלה וכמובן שליגת האלפוות היא מעל הכל. לסיום הוא כותב שלדבריו ריאל מדריד היא מועדון עם ג'נטלמניות וסטייל וקלאסה ואם התחייבו בפני קאפה אז הוא חייב להצטרף גם אם זידאן מתנגד. 'כי ריאל מדריד היא מעל לכל המאמנים למרות שזידאן עשה המון והצליח כשחקן וכמאמן. כרגע, עבור האוהדים - זידאן הוא על חבל דק'.

לרוב אני לא קורא את הטוקבקים במארקה אבל ספציפית לגבי טור הדיעה הזה - בדקתי את דעת הקהל. הקהל עם זידאן, ללא ספק. האוהדים עדיין תומכים בזידאן והעבירו ביקורת קשה על גומס('זידאן בטח לחוץ כי רוברטו גומס כתב'), להוציא אוהד אחד שהעביר את רשימת הקניות הרלוונטית עבורו ודיבר אפילו על אובאמיינג. הוא טוען שסוארס בעונה רעה עדיין כובש המון שערים לבארסה או לפחות שערים חשובים ועצוב להשוות בינו לבין בנזמה למשל. אוהד אחר העביר ביקורת על התקשורת בכלל - הם אוהבים לפאר ולהכתיר כדי להוריד ולרמוס. לפני ארבעה חודשים זידאן היה המאמן הטוב בעולם ופתאום הוא כלום ודייגו קוסטה הוא הלהיט החדש וכריסטיאנו רונאלדו רע. 'הדבר הטוב ביותר שהמדרידיסמו יכול לעשות הוא להפסיק לעקוב אחרי העיתונים'. אוהד אחר התייחס בעיקר לתוכן - "לא הגיוני לבוא אליו בטענות אחרי כל-כך הרבה תארים בפרק זמן כה קצר". לדבריו הבעייה היא בלכידות, התשוקה והמשחק הקבוצתי הלא קיים של השחקנים בעוד אוהד אחר היה יותר ביקורתי כלפי השחקנים שאיבדו את החשק ושבעו מההצלחות.