בייל מתחמם: החדשות הטובות של ריאל מדריד


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/01/2018

החדשות הטובות: גארת' בייל חזר. החדשות הרעות: מחכים לפציעה הבאה, או ברצינות: אלו החדשות הטובות היחידות של ריאל מדריד היום. 'אין לו את הכריזמה של שחקנים אחרים, לא את המזל והוא שחקן פציעה, אבל גארת' בייל שליו בתוך כל הסערה של ריאל מדריד', ככה כתבו במארקה וצדקו. גארת' בייל חוזר למגרשים רעב מאוד כדי להוכיח. בייל היה שם עם צמד בזק כדי להפוך את הפיגור נגד סלטה ליתרון שהחזיק מעמד עד לדקות האחרונות. זה היה הצמד העשירי שלו במדי ריאל מדריד(הראשון היה ב-7:3 על סביליה בברנבאו בעונת הדסימה). מעבר לכך בקבוצה מרגישים שהטוב ביותר מצד בייל עדיין לפניו. מעבר לגולים, התחושה הייתה שהוא משחק בביטחון. הוא נראה טוב ומחויך כבר בזמן החימום.

במהלך השער הראשון בייל נע בצורה חכמה לעומק והראה את המהירות המוכרת שלו כשלא הותיר סיכוי לבלם שרדף אחריו ופתח פער גדול וגם היה קר רוח כדי לגלגל לרשת. גם בשער השני הוא נע לעומק כמו שצריך והשנה זה די נדיר לראות את ריאל מדריד כובשת גולים כאלה. חוכמה, מהירות ופיניש זה המשולש שכה חסר לריאל מדריד בינתיים. 'וולשי אקספרס' שיבחו בתקשורת באנגליה וכתבו שבייל היה רמה מעל כל הקבוצה בלבן, ובסקיי-ספורט כתבו שבייל עושה הכל כדי לפצות את הקבוצה על הזמן האבוד בו היה פצוע.

בייל מנפח את הסטט' שלו בינתיים. יש לו 7 שערים העונה ב-15 הופעות בלבד, שני רק לכריסטיאנו רונאלדו. הוא כובש כל 132 דקות, ואם נוסיף גם חמישה בישולים נגלה שהוא מעורב בשער כל 77.33 דקות. מאז שחזר הוא כובש שער בכל 53 דקות - הוא הבקיע את שער הניצחון בחצי גמר המונדיאליטו, כבש בקלילות בגביע המלך בפנדל נגד נומנסיה וכאמור הצמד בבלאידוס. בקלאסיקו לצערו כשהחליף את קובא בשלב מאוחר הוא הספיק להגיע למצב נהדר אבל החמיץ ברשלנות. בסה"כ יש לו 74 שערים ב-165 משחקים בלבן. המטרה הבאה של בייל היא לשחק שוב 90 דק', לאט ובעדינות, וזה לא קרה הרבה מאוד זמן.

 

ובנושא אחר: קיילור נאבאס סופג לא מעט בזמן האחרון, תרתי משמע. גם את האש מצד התקשורת וגם הרבה מאוד שערים. אבל בבלאידוס הוא גם הדף פנדל של יאגו אספס והגיע לרקורד נפלא. מתוך עשרת הפנדלים שנבעטו מולו למסגרת מאז הגיע לריאל מדריד הוא הדף לא פחות מחמישה, בקיצור קוראים לזה 50%. זה התחיל מול רובן קסטרו בפרמיירה של בניטס בברנבאו ב-2015/16, המשיך עם הדרבי מול אתלטיקו בקאלדרון כשתיסכל את גריזמן, הוא עצר את גאמיירו בגוליאדה בברנבאו ב-2016 וגם מול שתי הקבוצות של גליסיה - את אנדונדה מדפור העונה בריאזור וכאמור את יאגו אספס.