כותרות העיתונים זידאן - "אני רוצה להוכיח שאני מאמן טוב גם בזמנים קשים"


כתב: צוות האתר | תאריך: 09/01/2018

זינדין זידאן נבחר אתמול למאמן הטוב ביותר לשנת 2017 ע"י ה-'פראס-פוטבול' שבמולדתו, ובינתיים הוא מתמודד עם ביקורת קשה בתקשורת. הוא התראיין לעיתון הצרפתי וגם במארקה וגם ב-AS עוסקים בציטוטים השונים שלו

בשער המארקה הבוקר: "אני אגיב" - "אני רוצה להוכיח שאני מאמן טוב גם בזמנים הקשים". חלק מהראיון פורסם בינתיים וזידאן אמר - "אני יודע שיום אחד זה ייגמר בריאל מדריד, לא אשאר כאן עשר שנים". על המצב הנוכחי אמר זידאן - "אלה זמנים קשים אבל ידעתי שהם יגיעו ואני לא מופתע כי ראיתי הכל בכדורגל. אנחנו נגיב לזה בהתאם. הסכנה נמצאת אבל אני לא אשתנה. אני יודע שאני מאמן שחקנים אלופים שזכו בהכל והם מקשיבים לי. בכדורגל אם אתה יודע מה צריך לעשות אז הדברים משתנים לטובה". זידאן הוסיף - "אני לא מושפע מהלחץ או הביקורת, אני יודע לבודד את עצמי ומה שחשוב זה שהקבוצה תשתפר".

במארקה הוסיפו כתבה גדולה 'תמרור אזהרה אדום במדריד' וכתבו שזידאן חווה את העונה הקשה ביותר שלו וזו אחת העונות הגרועות ביותר של ריאל מדריד בליגה ב-20 השנה האחרונות. נכתב שזידאן מבין לאט-לאט שזו לא רק בעייה של ההתקפה שלא מכריעה משחקים(32 שערים בלבד ב-17 מחזורים) וזה מעבר לעניין של 'השערים יגיעו'. ריאל מדריד הייתה לא בטוחה בכל פעם שסלטה יצאה עם הכדור קדימה. חמישה שערים ספגה ריאל בשני משחקי הליגה האחרונים שלה, הגנה מדממת. מעבר לכך במארקה המשיכו לחזור על הבעיות כמו בכתבה נוספת שעלתה וקטלה את מרסלו. נכתב שריאל הייתה צריכה לנצל את העובדה שסלטה שלחה הרבה שחקנים קדימה, כדי שתוכל לכבוש את השער השלישי ולסגור את המשחק וזה לא קרה; נכתב על בעיית המגינים שלא תורמים, על הספסל החסר בניגוד לעונה שעברה, על כך שזידאן ללא פתרונות ועל 4 שערים בלבד של כריסטיאנו בליגה ב-1156 דקות - עצוב. נכתב שבשנה שעברה גם היו ספקות לגביו אבל היו לו 12 שערים ב-13 משחקי הליגה הראשונים בהם שיחק. אף שחקן של ריאל לא כבש יותר מחמישה שערי ליגה בינתיים. בעונה שעברה לריאל היו 40 נק'(משחק חסר) ו-47 שערי זכות בשלב הזה. עוד נכתב על הקישור החלש ושרביעיית הקסם לא מתפקדת ולא עוצרת את היריבות. ירידה למקום החמישי בליגה תהיה חורבן למועדון.

בשער ה-AS: "זידאן בשות הקשות שלו"| בשער העיתון פירסמו את מיטב הציטוטים העסיסיים.

"אנשים חושבים שהכל קל לי ואני פועל באינסטיקנט אבל זה לא ככה. גם כשחקן גם אם הייתי מוכשר - עבדתי קשה".

"אני רוצה לראות שאני יכול להיות מאמן טוב גם כאשר הכל הולך קשה. הקשיים לא מפחידים אותי, אני מוכן לזה".

"הבנתי שמאמנים רבים לא מסוגלים להתנתק מהעבודה אבל אני עושה את זה. יש לי את היכולת הזאת. אני מגיע הביתה ונפגש עם אשתי והבנים והולכים לארוחת ערב טובה או הצגה. חשוב להתנתק לפעמים".

"הלחץ לא משפיע עליי. אני עוטף את עצמי מסביב בסביבה חזקה. שום דבר לא מטריד אותי. כמאמן ריאל מדריד יש לי הרבה מאוד אחריות אבל כשאני מגיע הביתה אני מתנתק".

"אניח אומר לעצמי - אם יש לי כאן עשרה ימים - אני אעשה בהם את המקסימום. אם זה חצי שנה - אני אחיה בתקופה הזו בצורה הטובה ביותר. אני לעולם לא חושב מעבר לזה. אני יודע שלא אשאר כאן עשר שנים. אני יודע שיום אחד זה ייגמר בריאל מדריד. אז אני עושה הכל כדי להצליח כאן בכל יום".

"זינדין זידאן הוא כבר לא שחקן ריאל מדריד, הימים האלה נגמרו. זינדין זידאן הוא כרגע מאמן. אני קשור למועדון הזה".