קרבחאל מדבר על ההיעדרות - "פחדתי שאיאלץ לפרוש. רציתי לחזור מוקדם יותר"


כתב: צוות האתר | תאריך: 14/11/2017

הדיווחים על שיתופו של דני קרבחאל בדרבי הקרוב סותרים במידה מסוימת. במארקה כתבו הבוקר שהוא 'נמצא בקבוצה עם קיילור', כלומר סיכוי ממש נמוך, ואילו ב-AS כתבו שקרבחאל מתאמן נפלא ויעשה את הקאמבק שלו אחרי שמונה משחקים. מה שבטוח הוא שאנחנו שמחים מאוד לקבל בחזרה את קרבחאל שהידיעה על הזיהום שעלול להתפתח בליבו, יומיים אחרי משחק ענק שלו נגד דורטמונד - הייתה כרעם ביום בהיר. בימים הראשונים אף רופא במדריד לא ידע להגיד מתי קרבחאל חוזר. הערב המגן דיבר לראשונה על הימים הלא-פשוטים::

"פחדתי וחשבתי שאם זה רציני ויהיה לי מזל רע אני איאלץ לפרוש", אומר קרבחאל בגלוי בראיון לרדיו מדרידיסטה. "יש לי קצת פחד, חששתי שזה יהיה כרוני ואפסיק לשחק, כבר היו מקרים כאלה עבור שחקנים, אבל הרופאים הרגיעו אותי ואמרו לי שעם סבלנות יהיה בסדר - אני פשוט צריך להתמיד עם התרופה ולשמור על מנוחה קבועה". קרבחאל ממשיך - "שלושת\ארבעת השבועות הראשונים היו הקשים ביותר. לא יכולתי לעשות דבר, לא הצלחתי להגביר דופק, הייתי עייף וטרוד. אני ספורטאי ולא רגיל לשבת בבית. בהמשך התאמנתי הרבה בחדר כושר ואפילו תרגילים במים".

אז איך הכל התחיל? - "לקראת המשחק נגד אספניול מצאתי את עצמי חולה אחרי הנסיעה לדורטמונד. מליל שישי ועד יום שבת בבוקר היו לי כאבים בחזה וסיפרתי על כך לרופא ולמאמן. בעיקרון לא התאמנתי כי היה לי קצת חום אבל חשבתי שאבריא ואשחק ביום ראשון, לא ייחסתי לזה חשיבות. אבל עברתי בדיקות כדי לשלוח בעיות אפשריות כגון דלקת בקרום הלב. הקרדיולוג בא ואיבחן אותי והשאיר אותי להמתין לבדיקות נוספות.

איך  היה הרגע שבו נודע לך על מה שיש לך? - "הקרדיולוג בדו"ח ציין כי יש סימפטומים של דלקת הלב. עדיין לא ידעתי מה זה, רציתי לשחק ביום ראשון וכמובן שגם להיות חלק מנבחרת ספרד, אבל כמובן שבמועדון עצרו בי. בסופו של דבר זה היה משהו רציני, ואין זמן טוב לזה. זו הייתה תקופה שגם פרחתי במדי הנבחרת והקבוצה הייתה צריכה אותי אך לא הייתה ברירה., אבל המועדון, הקרדיולוגים והרופאים עוצרים אותי בחזרה. בסופו של דבר זה משהו רציני שאתה לא יכול לשחק עם זה. זה בא בזמן רע, כי אני מתגעגע למשחקי הנבחרות אבל הכי חשוב להיות בקו הבריאות".

אתה צריך להיות חזק מאוד נפשית, נכון? - "תמיד יש לך קצת פחד, הוא קיים, כי הנושא של הלב הוא חשוב מאוד וצריך להיות זהירים. עם כל האהבה לכדורגל - הכי חשוב זה להיות בריא". קרבחאל סיפר שהוא בקשר עם הקרדיולוגים, יש ביקורת כל שבועיים או שלושה כדי לבדוק שהכל תקין. לסיום נשאל קרבחאל האם הוא הופתע לגבי גל האהבה שקיבל מהאוהדים והשחקנים - "אני חייב להודות לכל האנשים שכתבו לי, דאגו בשלומי. הרגשתי שאני מוקף בסביבה טובה. אנשים חיזקו אותי ושלחו לי ברכות".

קרבחאל חזר להתאמן לאט-לאט והוא מספר שרצה לחזור מהר יותר. "בסוף הגענו להסכמה שזה יקרה אחרי פגרת הנבחרות. אני רוצה שוב להשיג את קצב התחרות של כולם כדי שאוכל להתמודד עם חודש וחצי מאתגר עבורי ועבור הקבוצה לפני פגרת חג המולד". "בעיקרון יש לי כבר קצב טוב, אני יותר שקט וניחוח ומאמין שאחזור לחדות שאפיינה אותי", אמר. הוא סיפר על העבודה עם פינטוס - "עבדנו על הכל חוץ מהכדור. למעשה אני עכשיו מתאמן יותר מכולם, אני משלים אימונים. זה ממש כמו קדם עונה נוסף עבורי". קרבחאל לא שכח לפרגן לאשרף - "הוא ילד פנטסטי ואני רוצה לברך אותו על היכולת שלו ועל כך שהעפיל למונדיאל עם מרוקו. "הוא צעיר מאוד, להוט ללמוד הרבה, יש לו כישרון ושקט נפשי. הוא הולך לעזור לנו עד סוף העונה".

אין ספק שההחלטה נמצאת בידיו של זידאן. בשנה שעברה ראינו עד כמה המגנים חשובים במשחק ההתקפה של ריאל מדריד וקרבחאל רשם עונת שיא. העונה היה נראה שהוא לא מצליח לבלוט כמו אשתקד, אבל אסור לזלזל בבישולים הנהדרים שלו - לקאסמירו מול מנצ'סטר יונייטד וגם לגארת' בייל במשחק נגד דורטמונד.