פפה נפרד: "אני לא ממשיך"


כתב: צוות האתר | תאריך: 06/06/2017

זה היה באוויר זמן רב ואתמול, אחרי הפייאסטה בברנבאו וחגיגות הדאבל - המדרידיסימו הלוחם פפה הודיע רשמית את המובן מאליו - חוזהו מסתיים בעוד שלושה שבועות ואחרי עשור אדיר במדי ריאל מדריד הוא יוצא להרפתקאה חדשה ואולי האחרונה בקריירה. פפה קצת מאוכזב שלא קיבל חוזה לשנתיים נוספות אבל מסתכל בגאווה על התקופה שלו בריאל ובהחלט יש לו במה להיות גאה. פירסמו עוד קודם שהוא סגור באינטר אבל לא - הכיווון הוא פאריס סן-ז'רמן. פפה, כמו שהבטיח - חיכה לריאל מדריד עד לרגע האחרון. את הדברים אמר פפה בתוכניות הרדיו 'El Partidazo'::

 

העתיד רחוק ממדריד. "כן, כמובן שאני לא אמשיך. הייתי עשר שנים בריאל מדריד והיא נתנה לי המון לגוף ולנשמה. הבנתי לאן נושבת הרוח כבר בינואר כי ראיתי שהדברים במועדון לא מסתדרים ותהיתי האם רוצים שאמשיך. כל דבר טוב בחיים מגיע לקיצו. העשור בריאל מדריד גרם לי לגאווה עצומה וזה הפרק הכי גדול בקריירה ובחיים שלי. אני גאה לא רק בהישגים שלי ושל הקבוצה אלא משום שנתתי את המקסימום בכל משחק". פפה המשיך בצורה קצת מרירה - "יכול להיות שהמדיניות של המועדון היא להציע שנה אחת בחוזה בהתאם לגיל אבל יש דרכים לנהל משא-ומתן והדרך של ריאל מדריד לא הייתה נכונה".

היעד הבא. "לא חתמתי על חוזה עם אף מועדון אחר. רציתי להישאר בריאל מדריד וחיכיתי עד לסוף העונה. הייתה לי אשליה לסיים את הקריירה במועדון או לפחות להיות על כר הדשא ברגעים הגדולים שלנו אבל נפצעתי. עשיתי כמיטב יכולתי. יש לי הצעות לא רק מפאריס או מאינטר אלא גם בליגה האנגלית". פפה שב ואומר שהוא תמיד מילא את חובתו והוא מצפה ליחס אחר וקצת מעציב אותו לחשוב על כך שהוא לא ממשיך בקבוצה.

פלורנטינו פרס. "היחסים שלי איתו טובים, אין כאן שום דבר אישי, אין לי בעיה איתו או עם מישהו אחר במועדון, אני שחקן ומקצוען ויש היררכיה בקבוצה הזו".

המאמן הכי טוב שהיה לו. "זה מאוד מסובך(צוחק), כולם מאמנים גדולים ולמדתי מכל אחד משהו אחר. בניטס היה אדם מאוד כנה למשל ולמדתי ממנו הרבה. לא הייתי הבחירה המועדפת עליו בהרכב אבל הוא בא דוגרי והסביר את המצב, היה ברור ושקוף ולא עירבב אותי". על זידאן אמר פפה - "אני לא רוצה להאשים אף אחד במה שקורה איתי, זידאן עשה דברים מרהיבים בריאל מדריד אבל אני לא יודע למה 'נעלמתי' מהקבוצה במשחקים האחרונים. זידאן יודע מה נתתי למועדון הזה".

התקרית ההיא. "זה היה מאוד מכוער מה שעשיתי נגד חטאפה, לא שלטתי בעצמי, התרגזתי. אני מקווה שאנשים זוכרים לי את כל הדברים הטובים שעשיתי, שהייתי מנצח בתשעה מתוך עשרה תאקלים וקרבות ביניים על הכדור. תמיד הגנתי על המועדון הזה בגאווה ומכל הלב ופפה עצמו היה בעדיפות שנייה. תמיד שמרתי על רמה גבוהה ויציבות במשך שנים רבות ואני מקווה לעשות את זה גם בקבוצה הבאה".

הפציעה נגד אתלטיקו. "האמת שלאחר המשחק הזה קיבלתי את החותמת הסופית. אף-אחד מריאל מדריד לא דרש בשלומי ולא לקחו בחשבון שעשיתי ככל שאני יכול כדי להחלים יותר מהר מפציעה, באיזור השלושה שבועות". פפה מוסיף - "התקופה האחרונה הייתה קשה, הרגשתי רע, עשיתי עשר שנים גדולות בריאל מדריד ואז הרגשתי בודד לרגעים מסוימים". פפה מוסיף שעכשיו הוא מתכונן בשקט לגביע הקונפדרציות עם הנבחרת והוא רוצה להצליח שוב כמו ביורו. "מדריד היא עיר שאני מאוד אוהב וכמובן שיש לי חברים. נראה מה נעשה עם הבית במדריד".

פפה לפחות סיים בנימה אופטימית, ברגע הזה הוא מאושר - "בכל פעם שהתעוררתי בבוקר הגעתי לאימון בחיוך, הגעתי לולדבבאס ובירכתי כל שחקן ועד אחרון העובדים הזוטרים במועדון. הייתי מאוד שמח במדריד ונתתי הכל בשביל החולצה הזו. אף-אחד לא יכול לבטל את מה שעשיתי עבור ריאל מדריד ולהוציא אותה ממני". פפה הודה לאוהדים על התמיכה המדהימה ובין היתר על השלט נגד סביליה 'פפה גאוות המדרידיסימו' ואומר שבלתי-אפשרי עבורו לבחור רגע אחד למרות הבכי אחרי הגמר בסאן-סירו.