שם מלא:פרנסיסקו קסיאה קורטס
עמדה:שוער
תאריך לידה:10/2/1986
מקום לידה:טראגונה
גובה:191 ס"מ
משקל:84 ק"ג
תוקף חוזה:עד 2020
שכר משוער:€ 0 בשנה

13 קסיאה
פרנסיסקו קסיאה קורטס נולד ב2 באוקטובר 1986 בטראגונה שבקטלוניה. הוא גדל במחלקת הילדים של הקבוצה המקומית נאסטיק, עד שב2004 נרכש ע"י ריאל מדריד. הוא נחשב לשוער מבטיח באותה תקופה אך הקאנטרה שלנו ידועה בייצור שוערים מוצלחים, וקסיאה נתקל בתחרות קשה מאוד מצד ג'ורדי קודינה, דויד קובניו ואנטוניו אדאן. הוא רשם רק 5 הופעות בקסטיליה לפני שעבר לאספניול בקיץ 2007.

מכיוון שגם באספניול לא היה לו מקום עקב שליטתו של קרלוס קאמני בין הקורות, הוא הושאל לקאדיס בה היה שוער ראשון ואיתה העפיל לליגה השניה, ועונה אחר ירד איתה בחזרה לליגה השלישית. ב2010 הוא הושאל לקארטחנה מהליגה השניה אצלה היה שוער ראשון, ואז חזר לאספניול כדי להתחרות בכריסטיאן אלבארז על אפודת השוער הראשון.

בסופו של דבר קסיאה ניצח בתחרות והחל מאמצע עונת 2012-13 הוא השוער הראשון של הפריקוס. בסך הכל המאזן שלו בליגה הראשונה עומד על 115 משחקים בהם ספג 145 שערים ו-38 הופעות בהן שמר על רשת נקייה. הגנה טובה מידי במשך הזמן הזה - בהחלט לא הייתה לו. במארקה מתלהבים ומדברים על 'הסופר-מן' שמגיע לריאל מדריד והציגו סדרת הצלות מרהיבה שלו.

היכולת של קסיאה שהחמיץ רק שני משחקי ליגה בשנתיים האחרונות, הקנתה לו גם את הזימון לנבחרת של דל בוסקה כשוער שלישי, והוא זכה לרשום הופעה אחת כמחליפו של איקר ולספוג שער אחד דיי באשמתו מרגלי טוני קרוס.