כמעט כמו פעם

הזאר רקד על המגרש עד שנפצע, ריאל התנפלה והייתה רעבה, יצרה הזדמנויות ובנזמה המשיך את העונה הנפלאה שלו כשכבש צמד, אלא שחוסר מזל ורשלנות עזרו לפ.ס.ז' לכבוש צמד אכזרי תוך שתי דקות (אמבפה וכמובן - האקס סארבייה) ולהותיר אותנו עם טעם חמוץ, אבל בעיקר טעם של עוד.


כתב: דור רומנו | תאריך: 26/11/2019

זה היה בסה"כ שלב הבתים, אבל הרגיש כמו נוקאאוט לכל דבר. הרבה יותר מחזרה גנרלית. הטירוף התקשורתי, הכוכבים עצמם, הרבה מעבר לקיליאן אמבפה וסיפור האהבה, הפרפרים בבטן שבאמת היו. גם התיקו האפור בין גלטסראיי לברוז' במשחק המוקדם של הערב, שהבטיח את העפלתה של ריאל מדריד לשלב 1/8 הגמר - לא שינה דבר. לפאריס סן ז'רמן אולי לא היה באמת על מה לשחק, אבל הם רצו את הכבוד והיוקרה. זה היה המשחק הכי גדול של ריאל מדריד מאז חזרתו של זינדין זידאן - תרתי משמע. האוהדים הצטופפו בברנבאו עם המעילים והמטריות אבל גם הקור העז בספרד לא שינה דבר, והיה כדאי להם להגיע. גם גארת' בייל וגם רודריגו סופסלו ואפילו לוקה מודריץ' כאשר זידאן בחר במערך ארבעה קשרים אך שלף שפן מהכובע: איסקו. בצד השני, תומאס טוכל לא רצה להשתולל, עלה עם הקישור המצליח מהמשחק בצרפת כשניימאר היה על הספסל. וכמה שזה היה שונה מהמשחק בצרפת.

אמנם הצרפתים הציגו הבזקים של כדורגל טוב, בלתי אפשרי שזה לא יקרה עם שחקנים ברמה כזו כמו אמבפה המפלצת, אנחל די מאריה ועוד, אבל המשחק הזה היה כל-כולו ריאל מדריד. דני קרבחאל ומרסלו תקפו ותקפו, אדן הזאר כידרר וכידרר, האמצע שלט בקצב כמו בימים הטובים, פדה ואלוורדה היה בכל מקום וטוני קרוס אמנם בעט לא רע מרחוק אך היה הרבה מעבר לבעיטות לא באמת מסוכנות שמקשטות את התקציר. קאסמירו היה טוב אך לא במידה ניכרת מחבריו, כולם ירדו לגליץ'. קיילור נאבאס שהתקבל בתשואות בברנבאו עבד קשה, עבד בלי סוף. 15 פעמים איימה ריאל מדריד על השער בחצי הראשון - הנתון הכי רע של פ.ס.ז' מאז ש-Opta החלו לאסוף נתונים.

אחרי כמה איומי סרק, הברנבאו עף באוויר בדקה ה-17. הזאר קיבל את הכדור בחצי שלנו, עבר שלושה שחקנים בקלות ושיחרר הצידה. פדה מסר לקרבחאל ונע נפלא לעומק והוציא כדור רוחב. איסקו חסר המזל בעט לקורה אבל קארים היה במקום הנכון. 0:1 לריאל מדריד, "הברנבאו מתאהב" כתבו במארקה על השער. ריאל לא נרגעה. היא הפעילה לחץ גבוה וחילצה כדורים בשטח המסוכן - זו לא טעות. בנזמה נעצר על ידי נאבאס מזווית קשה ובדקה ה-27 בנזמה הוציא כדור טוב לקרוס ששלח את קיילור למתוח איברים. והתקפה רדפה התקפה ואפילו קרבחאל שלח פצצה איתה האקס הסתדר היטב כשגם מרסלו היה פנוי לחלוטין ברחבה אבל בעט חלש (40). מנגד, פ.ס.ז' הכתה מדי פעם עם המהירות של אמבפה שבדקה ה-35 בעט לא מספיק חזק וטיבו קורטואה הדף.

קארים לוהט

בדקה ה-42, ונהיה הוגנים, הכל היה יכול להשתנות. איקרדי נשלח בכדור עומק, הקדים את ההגנה ואת קורטואה והוכשל. פנדל ואדום היו יכולים להיות צרה צרורה אלא שהשופט הלך ל-VAR משום מה וביטל את האירוע על סמך ספק עבירה קודמת על מרסלו. איזה מזל! מכאן והלאה אפשר לומר שהמזל הלך רק עם הצרפתים שחיפשו ישועה. במחצית השנייה טוכל שחרר את הרסן והעלה את ניימאר מהספסל על חשבון אידריסה גויה. הברזילאי, אתם יודעים - לא השתנה בכלל, גם לא אחרי שנה בלי כדורגל בצ'מפיונס, אולי נעלב מכך שפתח על הספסל. הציג דריבלים עוצרי נשימה, שלח כדור עומק מטורף לאמבפה אך לא תרם דבר בהגנה ושיחק בקצב שלו.

כניסתו של ניימאר הייתה צריכה להיות כלל לא רלוונטי. בדקה ה-56 מרסלו המשיך לרקוד, התקפה ראשונה במחצית השנייה והעביר כדור רוחב נפלא לבנזמה שהחמיץ אלכסונית מול קיילור. בדקה ה-60 מרסלו שלח עוד כדור על זהב ואיסקו רשם החמצה די דומה, שוב קיילור מנצח. הפריצה האחרונה של הזאר הנפלא שפינק באותו ערב בדריבלים, עקבים ואפילו עבודת הגנה - היה כעבור שתי דקות, ו-ואראן בעט החוצה. הקשר הבלגי הוחלף לאחר מכן בשל פציעה ומכאן המשחק של ריאל מדריד נסוג מעט. מרסלו עוד בעט חופשי מתוך הרחבה אבל זהו. גארת' בייל עלה מהספסל והתקבל בשריקות בוז לצד מחיאות כאפיים, הברנבאו די חצוי לגביו. עד לבעיטה החופשית המדהימה עם הבאזר, שפגעה בקורה - הוא לא ממש עשה הרבה. תארו לכם איזה פיניש זה היה יכול להיות - וואו!

ובחזרה למשחק: זידאן טעה, אולי, כשויתר על פדה ואלוורדה לטובת לוקה מודריץ' בדקה ה-76, אך כעבור שלוש דקות אף אחד לא היה יכול לתאר לעצמו כיצד המשחק יסתיים. מרסלו הגביה מצד שמאל, בנזמה נגח נפלא נגד כיוון התנועה של השוער, 0:2 לריאל מדריד ושער מספר 14 לחלוץ ששיפץ גם את הסטטיסטיקה שלו נגד הצרפתים.

הכדור החופשי של בייל. איזה סיום זה יכל להיות!

כפי שאתם יודעים, ריאל מדריד תבעט בדלי ותאבד את המשחק (אי הבנה בין ואראן לקורטאה הסתיימה בשער קליל של אמבפה מול שער ריק, וכמובן שחוק האקסים עדיין עובד - פאבלו סארביה כבש שער גדול בתוך הרחבה) , אך זה כלל לא משנה. היא הייתה נהדרת, כמעט כמו פעם, ונתנה לנו סיבות להאמין שאולי כבר העונה הזו תסתיים בתואר. שאולי העתיד הקרוב יהיה טוב יותר. ריאל מדריד מוכנה לקלאסיקו. יצאנו מהמשחק הזה עם טעם חמוץ, אבל בעיקר עם טעם של עוד. כבר הרבה זמן שלא נהנינו ככה בכדורגל. יאללה, תביאו את בארסה.

הרכבים:

מתי נפגשים שוב?

ריאל מדריד: טיבו קורטואה| דני קרבחאל, סרחיו ראמוס (C), רפאל ואראן, מרסלו| קאסמירו, פדה ואלוורדה (לוקה מודריץ', 76), טוני קרוס, איסקו (רודריגו, 82)| אדן הזאר (גארת' בייל, 68) וקארים בנזמה

פאריס סן ז'רמן: קיילור נאבאס| תומאס מונייה, טיאגו סילבה, פסקל קימפבה, חואן ברנאט| מרקיניוס, מרקו וראטי, אידריסה גויו (ניימאר, 46)| אנחל די מאריה (פאבלו סארביה, 74), קיליאן אמבפה ומאורו איקרדי (יוליאן דרקלסר, 74)
תגובות