ממשיכים להשתפר

ריאל פתחה קטסטרופה כשספגה שער כבר בדקה השנייה, אך הפגינה אופי וביצעה רמונטדה ראשונה מזה זמן רב. בנזמה השווה בשערו העשירי העונה, ואלוורדה כבש עם מעט מזל ועל הבומבה של הערב חתום לוקה מודריץ', מספר 1 במגרש יחד עם הקוסם הזאר ששומר את הגולים למשחקים חשובים יותר. בשלישי: פ.ס.ז' בברנבאו


כתב: דור רומנו | תאריך: 23/11/2019

ככה אנחנו אוהבים אותך! גראנדה לוקה| מסכמים את המשחק בפורום - לחצו כאן

השער המהיר שספגנו הביא לתסכול אדיר (מה יהיה ראמוס?) אבל דברים כאלה בונים אופי לקבוצה הזו, אני כבר לא זוכר מתי בפעם האחרונה באמת ביצענו רמונטדה, כאילו זה לא קרה כבר כמה שנים טובות (טוב, נו, עונת הדאבל האגדית עם אותו הצרפתי על הקווים) חלפו הימים ש-1:0 ליריבה היה גורם לנו רק להתחמם. סוף סוף כבשנו שערים בכוח, כשלא הולך ממשחק רגיל - אם זה מצב נייח - לראשונה העונה, גול מזליקי של פדה - כל כך מהיר, פיזי, יודע לכדרר, קבלת החלטות נכונה - המזל הולך עם הטובים.  איזה כיף שסיפור המשחק הוא לא הבוז של הקהל לבייל או השלט שהכינו לו. שהוא עלה לשחק אבל לא כדי להציל את המולדת. סיפור המשחק הוא כדורגל, כמו שאנחנו אוהבים. יש אופטימיות לקראת פ.ס.ז'. אפשר להיות מרוצים. סוסיאדד באמת קבוצה טובה העונה.

את החצי השעה הראשונה צריך לשכוח. חלק מהקהל המפונק בברנבאו עדיין לא התיישב וכבר ראמוס לא הסתכל לאחור, מסר כדור חסר אחריות לקורטואה ושם ארב וויליאן חוסה, עקף את קורטואה ובעט לרשת - פיגור מוקדם, מלחיץ, אחרי שברצלונה שוב הסריחה את הדשא אך הצליחה לנצח, וביי לשיא ללא ספיגה של טיבו. ריאל התקשתה להגיב. דאבל פס בין בנזמה והזאר הסתיים בבעיטה של הבלגי לרשת החיצונית אך לא הרבה מעבר לכך. סוסיאדד עצמה הייתה קרובה להכפיל את היתרון אך החלוץ שכבש קודם - רשם הפעם החמצה גדולה ברחבה ובעט חלש על קורטואה. לזכותה של ריאל ייאמר שגם בדקות הלא טובות ראינו לחץ גבוה של הקישור על שחקני ההגנה, הרעב והתשוקה היו גם היו. הכל השתנה בדקה ה-37: מודריץ' הגביהה כדור חופשי ובנזמה עם החזה, עם הלב אם תרצו - השווה. עשרה שערי ליגה זה רקורד נפלא. בשנה שעברה הוא הגיע למספרים האלה רק במחזור ה-22. בדקה ה-47 שוב מודריץ' - מסר לאחור לפדה שבעט, הכדור פגע בויארסאבל וחדר לרשת, מהפך. שער מזליקי אבל נו, המזל הולך עם הטובים. הוא לא כבש אף שער בריאל עד למשחק באייבר ולפתע שניים בשני מחזורים.  

זה ממש לא היה סיפור המשחק. וטוב שכך

אודגור, מן הצד השני, קיבל באז עצום לקראת המשחק אך נסגר די טוב והפגין לא יותר מניצוצות פה ושם. בדקות מסוימות היו לו שטחים כשהקבוצה ניסתה להתנפל ולא הצליחה, אך הציג ערב סולידי. האיומים על השער לא היו טובים מספיק. הדריבל המחונן לא נראה. קבלת ההחלטות הנכונה יחסית וקור הרוח כן נראו. אנחנו וגם המועדון כמובן נמשיך לעקוב אחריו בהמשך העונה. אוירסבאל, עושה רושם, היה זה שהצליח לגרום לקשיים.

כאמור, בחזרה ל-11 שלנו -  זידאן סיפסל את בייל כצפוי ובמקומו פתח עם רודריגו שהיה לא מספיק מעורב. שיחק פשוט, אולי פשוט מדי, ולא איים על השער למעט נגיחה אחת ממצב מצוין שלא ממש הסתיימה כמו נגד גלטסראיי. בהחלט יכול להיות שהוא יצר ציפיות שיהיה לו קשה לעמוד בהן. בכל מקרה, עם כל הכבוד לאבי נמני שמתזז מאולפן לאולפן - מדובר בילד בן 18, רק נזכיר. קרוס קיבל מנוחה ובמקומו פתח הזוכה האחרון ב-באלון ד'אור, ומרסלו נח גם הוא, שוב ,כאשר פרלאן מנדי כנראה הציג את משחקו ההתקפי הטוב ביותר במדי הקבוצה ואף שיחרר פצצה ברגל ימין מחוץ לרחבה. הקהל בברנבאו היה יכול לקבל גם את איסקו שקיבל פירורים.

השער שלו היה עם הלב

אדן הזאר, למקרה ששאלתם - עושה הכל, אי אפשר לקחת לו את הכדור, הוא מצליח בכל דריבל וכבר שנים שהברנבאו חיכה לשחקן כזה. אבל משהו מול השער תמיד מתפקשש, רק שער ובישול עד עתה, זה בלתי נתפס. האמת: גם בישולים שלו לא יספקו אותי, אני רוצה ממנו גולים. למה? כי הוא מסוגל לזה. החיתוך לרחבה היה מושלם אבל הסיומת הייתה חלשה, בעיטה ברגל ימין היישר למרכז השער. הוא עדיין לא ממהר לאיים על השער, חסר לו את הביטחון מימי צ’לסי, אבל ברור שתענוג לראות אותו. וכמה שמגיע לו שהקהל בברנבאו יקרא בשמו והקהל ישאג 'הזאר'. האליפות בהישג יד, ממש ככה, בלתי אפשרי שלא לראות את היריבה הגדולה שלנו מתפוררת לאט לאט. והשעון שלנו מתחיל לחשב מתי הקלאסיקו. Vamos Equipo
תגובות