הקטשופ מתחיל לצאת

ההתקפה הייתה תקועה רוב העונה, ואז הגיע ה-0:10. לאחר השישייה בצ'מפיונס הגיעה הצגה גדולה באייבר עם 0:4 קל. כבר הרבה זמן שהחבר'ה של זיזו לא טיילו לניצחון חוץ מרשים. צמד לקארים, פנדל של ראמוס בנוהל וגם שער בכורה לואלוורדה המצוין. ככה יוצאים לפגרה


כתב: דור רומנו | תאריך: 09/11/2019

אם בסיום המשחק הטרוניות בשיחות של האוהדים הן מדוע אדן הזאר לא קיבל את המנדט מסרחיו ראמוס לבעוט את הפנדל (התחושה היא שכל הקבוצה עושה הכל כדי שקארים יהיה הפיצ'יצ'י בסיום העונה, רק שלא נראה את אדן מוסר לו בקלאסיקו כשהוא במצב קורץ) כדי שיישפר את הביטחון (משחק מעולה עם דריבלים מרשימים כמו בעבר אך שוב בלי שער או בישול) - סימן שמצבנו טוב. אם אף אחד לא זוכר שההרכב שבחר זידאן היה מעט מתסכל - הילד רודריגו נזרק לספסל לאחר ההצגה הגדולה בטורקיה לטובתו של לוקאס ואסקס (למה?), וכמובן שמרסלו נעדר בשל פציעה - סימן שמצבינו טוב. אז אכן, גם אם ריאל תראה את הפסגה שוב נלקחת ממנה אם ברצלונה תארח את סלטה ויגו - תענוג לצאת ככה לפגרה, עם ניצחון חוץ מוחץ.

מאז עונת האליפות האחרונה עם זיזו, הימים העליזים בהם חאמס ושות' היו שחקני ספסל בסגל עוצר נשימה - ריאל לא ניצחה משחק חוץ ברוורס. אלה שלא צפו במשחק ידברו על שער ראשון מזליקי כשלאחר אינסוף טעויות בנזמה דוחק לשער החשוף, ועוד שני פנדלים בין היתר - אלא שהשער השלישי לדוגמא הגיע בסיום התקפה נפלאה ואז לוקאס הוכשל. ובערב כזה אי אפשר להתלונן. ריאל לא הסתפקה בשלישייה במחצית ובבליץ' שהגיע תוך 12 דקות - מהדקה ה-17 כשבנזמה כבש ועד שהשלים צמד בפנדל השמיני המדויק שלו משמונה נסיונות (מאז שהצטרף לקבוצה) - והמשיכה לשחק. 

בדקה ה-61 היה תורו של פדה ואלוורדה להעמיק את רשימת הכובשים שלנו העונה. הקשר האורוגוואי החרוץ דיבר בראיון נרחב לתקשורת עד כמה תהיה מדהימה התחושה לכבוש שער - והוא כבש אחד כזה. שער בכורה בקבוצה בהופעתו ה-35. לוקה מודריץ', בערב לא רע שדחף קדימה כשקרוס זכה למנוחה - מסר אחורה ופדה כבש שער כה אופייני לגרמני, בבעיטת סרגל. אגב, חייב לציין שלאור מצב הקבוצה בשנה וחצי האחרונות קיימת אמנם התלהבות מוגזמת מכל צעיר מוכשר, אבל אני רואה בואלוורדה הרבה יותר מאיזה שחקן אפור ונמרץ שטוב לסתימת חורים. אני לא יודע מה התקרה שלו אבל הוא לא רק חזק פיזית, מהיר ונייד. יש לו הרבה כדורגל. ואפרופו כדורגל, ב-90 הדקות האלה רק שער של הזאר היה חסר. בריאל מדריד הדריבלים היפים האלה והכנת מצבים זה לא מספיק כל עוד זה לא בא לידי ביטוי במספרים אבל אין לי ספק שזה יקרה.

מה שחשוב זה שההתקפה שלנו שרוב העונה הייתה עלובה, מתסכלת, מייגעת, מתקשה לכבודש - מתחילה לתת גולים וזו הסיבה שבחרנו בכותרת הזו - שהקטשופ מתחיל לצאת - יותר תקווה מאשר מציאות. 0:10 בשבוע אחד - בטח לא ציפיינו. גם בצד השני של המגרש הכל טוב. עם מנדי בצד שמאל - לא היה לנו ספק, קרבחאל משתפר וגם ראמוס ו-ואראן היו קצת מרוכזים מהרגיל. קורטואה ששמר על שער נקי בפעם החמישית ברציפות - לראשונה בתקופתו במועדון - חצה אפילו את רף 500 הדקות.
תגובות