הקוסם מברזיל

ריאל מדריד סוף סוף נראתה כמו ריאל מדריד, בעיקר בזכות רודריגו. זה ילד זה? הברזילאי כבש צמד תוך ששש דקות מבישולים של מרסלו, סחט פנדל ובישל לקארים את הרביעי במחצית המהנה ביותר מזה זמן רב. בנזמה הוסיף צמד אבל אבל הברנבאו הצטמרר באמת עם השלושער של רודריגו בדקה ה-92. 0:6 בסיום, תענוג


כתב: דור רומנו | תאריך: 06/11/2019

זינדין זידאן המשיך עם ה-11 שלו - מרסלו בהופעתו המאה החגיגית בליגת האלופות במקומו של פרלאן מנדי, פדה ואלוורדה הנמרץ במקום לוקה מודריץ והברנבאו קיווה לקבל את ההצגה נגד לגאנס ופחות את המשחק נגד בטיס. תחשבו על זה, שער אחד היה חסר, לעזאזל, כדי שהחיים יהיו תותים. בכל מקרה, ריאל מדריד עלתה על כר הדשא כדי להסתער, ללא יוצא מן הכלל. לא רק רוח הנעורים של רודריגו אלא גם הוותיקים. אתה מסתכל על זה - הברנבאו כל כך יפה, הדגלים של ליגת האלופות ברקע, ההמנון המצמרר, זידאן מתרוצץ על הקו, אלה אותם השמות הגדולים - סרחיו ראמוס, מרסלו, טוני קרוס, דני קרבחאל, גם קארים בנזמה - ורק אחד חסר.

לערב אחד, אף אחד לא הרגיש בחסרונו. עדיין מוקדם לדעת האם רודריגו יהיה רוביניו או ויניסיוס, אבל את הלילה הזה הוא לא ישכח לעולם. זה לילה בו נולדים כוכבים. הילד רשם בכורה ביתית בצ'מפיונס בהרכב הראשון ולא חיכה ולו לרגע. בדקה הרביעית הוא קיבל מסירה ממרסלו מהצד השני (גם המגן עם ציון דרך גדול, רק חבל על הפציעה) - העביר בקלות לרגל שמאל כשהוא זורק את הבלם ובעט לרשת - גולאסו. 0:1 לראל מדריד, ככה פותחים משחק, עם שער מהיר. וגם השער השני היה מהיר וסגר עניין. כמו נגד לגאנס, וגלטסראיי, קבוצה עם עבר מפואר אבל כזו שנראית גם קבוצת עבר - בלי מהירות, בלי פיזיות, בלי אמונה - קיבלה בראש. מרסלו הרים לרחבה והילד ניתר יפה והוכיח שיש לו הכל. בדקה ה-14 הוא הוכשל ברחבה.

הקהל שאג "רודריגו, רודריגו", וקשה היה שלא להצטמרר. בסה"כ בן 14 ויש כבר מלך חדש. הקפטן סרחיו ראמוס לקח את הפנדל בעצמו וכבש עם פאננקה בסטייל, 0:3 לריאל מדריד. לפני סיום המחצית, רודריגו ניצל את ההגנה האיומה שממול, חטף כדור ומסר כדור רוחב מצוין לבנזמה שכבש בקלילות את הראשון שלו בצ'מפיונס. 0:4 תוך 45 דקות, היינו כחולמים. ככה ריאל מדריד צריכה לשחק. מחצית אחת גדולה באמת העונה, בשעה טובה. גארת' בייל? שיישאר פצוע. לא צריך. 

אז בהחלט יכול להיות שנזכור את אותו ערב מלחיץ בטורקיה, כשריאל מדריד הגיעה אובדת עצות, עם הגב אל הקיר, למשחק קריטי ללא חאמס, ללא בייל וללא מודריץ' - והילד עלה בהרכב ולקח את הצ'אנס בשתי ידיים. אז הוא עשה בעיקר הגנה והפגין חוכמה עם הכדור. והערב הוא כבש וכבש וכבש. בלי דריבלים מיותרים, בלי בזבוז אנרגיות על שואו, היוטיוב שלו פחות מרשים מזה של חבר שלו, אבל איזה שחקן גדול הוא. "רודריגו מסנוור באלופות", "הוא הכוכב", נכתב במארקה. בהחלט.

בנזמה הוסיף שער שני מאוחר, די בקלילות, ועקף את די סטפאנו, אבל המטרות היו אחרות: מנוחה לקאסמירו, שהוחלף בלוקה יוביץ', שער בכורה להזאר בצ'מפיונס - וזה לא הגיע, למרות שהדריבל נהיה חד ומפתה ממשחק למשחק, ואולי כמה דקות למחליף אחר. זידאן בחר באיסקו על חשבון הבלגי והאיש ממאלגה שפעם כונה "הקוסם" - הראה ניצוצות. ריאל הסתפקה בחמישייה, אבל רודריגו לא. הוא נע לעומק, קיבל מסירה מבנזמה וחתם שלושער היסטורי, השחקן הצעיר בהיסטוריה שכובש שלושער בליגת האלופות. ריאל עלתה לשבע נקודות בצ'מפיונס והיא מריחה את שלב שמינית הגמר. כעת היא תקווה לצאת לפגרה בטעם טוב עם ניצחון בחוץ על אייבר. עם איך שברצלונה נראתה, בהחלט אפשר לחלום על אליפות. ואולי עם עוד משחק כזה בבית, 
תגובות