בועטים בדלי

ריאל קיבלה בשורות נהדרות עם ההפסד של בארסה וניצחון על בטיס היה מקפיץ אותה למקום הראשון, אך עוד הופעה פושרת בברנבאו ללא סקורר אמיתי הסתיימה ב-0:0 מאכזב. הזאר כבש שער יפה שנפסל בתחילת המשחק ועד לדקות הסיום ריאל נעלמה


כתב: דור רומנו | תאריך: 03/11/2019

נתחיל מהסוף: לא מאמין עליהם, מילא להסריח בחוץ אבל בסנטיאגו ברנבאו? ואחרי כזו מתנה מצד לבאנטה? עזבו גולים בקצב, מתגעגע לימים שהיינו מנצחים בבית על אוטומט, גם בעונות החלשות. לא שיחקנו טוב, אולי רק בהשוואה לריאל מדריד של העונה שעברה. יותר מדי דקות מתות, קצת אחרי תחילת המשחק ועד לסיום. ניהול משחק לא טוב של זינדין זידאן שפשוט קשה לקרוא אותו - מדוע לוקה מודריץ' נשאר על המגרש 90 דקות, זה כתוב לו בחוזה? למה לא להעז יותר נגד יריבה מהתחתית? יכולת לא טובה של שחקני הקישור והתחושה המעיקה שאף אחד בקבוצה הזו לא יכול לתת גול. צעד קדימה ושניים לאחור. גם כשברצלונה עושה הכל לא נכון - אנחנו לא שם כדי לקחת. אפילו לא בשיניים, עם מצב נייח בדקה ה-60-65. שוויון נקודות בטבלה ואיתו לא נגיע לשום מקום.

ריאל פתחה לא רע. עם התלהבות מגלי המשחק הקודם, אותה שלישיית חוד. שני מצבים מעולים תוך פחות מעשר דקות. מה שהספיק ל-0:2 לפני ימים ספורים - לא הספיק עכשיו. קארים בנזמה קיבל מסירה גדולה ממודריץ' ובעט חזק אבל ג'ואל הדף. כעבור דקה הרשת זזה, כך חשבנו. אדן הזאר כידרר נהדר מצד שמאל, חתך למרכז וכבש שער כה אופייני בימיו הזוהרים בלונדון. הבעייה? מערכת ה-VAR זיהתה נבדל של סנטימטרים - אין שער. מעתה ואילך ריאל התקשתה, עם כל הכבוד לניסיון של סרחיו ראמוס, דווקא הוא, במתפרצת אחרי בישול יפה של בנזמה עם החזה. רודריגו רצה מאוד אך היה פחות חד, אפילו מעט מסורבל, טוני קרוס למרות אחוזי הדיוק הציג משחק פחות טוב, ובצד שמאל ריאל הבינה שפרלאן מנדי הוא לא בדיוק מרסלו.

בהופעת הבכורה שלו בברנבאו היה יכול מנדי לקנות את עולמו. הוא קיבל מסירה נפלאה מקרוס בדקה ה-63, דהר ודהר, אין ספק שהוא מהיר כשד, אבל מעמדה נוחה בעט רק לרשת החיצונית. קשה לקבל את זה שמגן ב-50 מיליון יורו מתקשה לתת פס אחד נורמלי ולתרום להתקפה. ההחמצה, כאמור, הרבה פחות קריטית, זה קורה לכולם ואפשר לספק הימור מושכל - גם דני קרבחאל היה מחמיץ מהצד השני. אפשר ודרוש היה לרענן עם מרסלו אבל זה לא קרה והברזילאי התייבש במשך 90 דקות. לוקה יוביץ' שולב מהספסל בשלב כה מאוחר, ודווקא במקום בנזמה.

סמוך לסיום ריאל העבירה הילוך אך לא הצליחה לכבוש. ויניסיוס החליף את רודריגו אך לא הצליח לתת ערך מוסף.  קצת אחרי שבטיס ביזבזה הזדמנות טובה לצאת להתקפה מתפרצת (מזל שנביל פקיר, המסוכן בשחקניה, נהג באנוכיות) - ויניסיוס השתלט נהדר על כדור ברחבה, החליף רגליים ובעט חזק אבל נבלם על ידי השוער. הפעולה הראשונה שלו מדהימה, והשנייה תמיד פחות טובה. הילד הנמרץ לא טוב כפי שהיה בעונה שעברה ובכל מקרה הוא לא מסוגל לתת גול ברגע מכריע. אבל זה בטח לא התפקיד שלו. האשמיים הגדולים בעוד משחק על האפס בליגה הם השחקנים הבכירים. בייל וחאמס, אגב - ויתרו על התענוג וחתכו כמה דקות לסיום.  נתראה ביום רביעי נגד גלטסראיי.
תגובות