גן עדן

הזאר כבש שער בכורה נפלא בצ'יפ, ריאל הובילה כבר 0:3 אך נרדמה כמו נגד לבאנטה. האורחת צימקה ל-2:3 אבל חאמס המחליף קבע את תוצאת הסיום, 2:4 על גראנדה גולאסו למודריץ'. זידאן יוצא לפגרה מהמקום הראשון


כתב: דור רומנו | תאריך: 05/10/2019

שלושה ימים אחרי הביזיון הגדול נגד ברוז' בליגת האלופות ובלי מהפכה של ממש בהרכב, ריאל מדריד נראתה אחרת לגמריי, שינוי של 180 מעלות. טוב, נו לפחות למשך שעה. הרי בריאל מדריד כמו בריאל מדריד - כשמשתעממים - עושים שטויות. אלה היו 60 הדקות הכי טובות של ריאל מדריד העונה. אין ספק שהשער של חאמס שקבע את תוצאת המשחק והביא להתפרצות גדולה מכיוונו - הוציא אותנו לפגרה לא רק במקום הראשון אלא גם עם טעם טוב בפה. אלפונס אראולה החליף את טיבו קורטואה שרחוק משיאו וגם רחוק מקו הבריאות, דני קרבחאל שיחק כמגן שמאלי בשל אילוצים, גארת' בייל השתלט על כנף ימין ופדה ואלוורדה היה הקשר המרכזי השלישי.

כבר בדקה השנייה ריאל מדריד עלתה ליתרון. איזה כיף לכבוש שער מהיר כבר אחרי 101 שניות - כבר שכחנו איך זה מרגיש. גארת' בייל שלח מסירה נהדרת עם הפאלש באגף ימין וקארים בנזמה דחק לרשת בקלות את השישי שלו העונה - כולם בליגה. השחקנים נלחמו ודחפו קדימה ותעיד על כך העובדה שדני קרבחאל הגיע לשני מצבי הבקעה מעולים, אחד מהם אחרי מהלך כדורגל משובח יחד עם בנזמה וקרוס -  אך החמיץ. פדה ואלוורדה, ההפתעה של זידאן בהרכב, היה נמרץ במיוחד.

ורגע לפני ההפסקה הגיע הרגע הגדול באמת - ואלוורדה דהר קדימה אך היה נראה שהכדור הולך לאיבוד. הוא נלחם, נהנה משגיאה גדולה של שחקן ההגנה והצליח להסיט את הכדור לעברו של אדן הזאר שהיה עד אז במשחק די מאופק. הבלגי, בשעה טובה ומוצלחת, כבש שער בכורה בריאל מדריד עם צ'יפ נהדר מעל השוער - גולאסו, ואת החיוך מהפנים היה בלתי אפשרי למחוק לו. כמה הוא חיכה לרגע הזה, כמה הברנבאו חיכה לרגע הזה. בשעה טובה ומוצלחת, ועכשיו יש למה לצפות לאחר הפגרה. 

טוני קרוס שפתח בהרכב ספג פציעה (835 דקות העונה, יותר מכל אחד אחר, אם תרצו - זה היה צפוי) ובקבוצה העדיפו שלא לסכנו ולוקה מודריץ' עלה במקומו. על אף שהקבוצה נראית כמו חר"פ צבאי, גם מעז יצא מתוק -  הקרואטי היה חלוד בהתחלה אך לאחר מכן שיחרר תסכול מצטבר כשבדקה ה-60 שלח פצצה מחוץ לרחבה היישר לחיבורים, 0:3 לריאל מדריד. קבוצה מהירה, אגרסיבית, תוססת ודורסת. כמו שהמדרידיסימו דורש. המשחק הטוב ביותר שלנו העונה.

אולם בריאל כמו בריאל - אף פעם לא משעמם. בדקה ה-67 רפאל ואראן מסר לאחור לאראולה שהתמהמה וביצע פנדל מטופש. מצ'יס בעט חזק לרשת וקבע 3:1. לאחר מכן איסקו החליף את הזאר. ריאל ניסתה להמשיך לתקוף וראמוס נגח נהדר בדקה ה-75 אבל השוער סילבה התעופף והדף לקרן. ואראן עוד הציל שער מהקו בנגיחה מעולה אבל כעבור דקה הבלם דוארטה דחק לרשת והכניס את הברנבאו ללחץ, 2:3. זידאן הגיב עם חאמס במקום בייל והקבוצה נעה בין הרצון לשחק באחריות ולשמור על היתרון לבין לכבוש את השער הרביעי, וזה מה שקרה לבסוף. רוי סילבה עוד הציל מבנזמה, אבל אקורד הסיום היה כמו שהברנבאו רצה - ריאל טסה למתפרצת, אודריוסולה העביר כדור רוחב נפלא וחאמס כבש. 2:4 בסיום, ואם אפשר לשחק כמו בשעה הראשונה.

 
תגובות