מסננת

ריאל והזאר ציפו לבכורה ביתית חגיגית בצ'מפיונס אך ספגו שני שערים במחצית מברוז'. ראמוס צימק בדקה ה-55 וקאסמירו השווה חמש דקות לסיום, אבל זה ממש לא מספיק. הבלגי איכזב וחברו מבין הקורות הוחלף במחצית בשל כאבי בטן וסחרחורת לכאורה, אחרי שקיבל שריקות בוז מהיציעים.


כתב: דור רומנו | תאריך: 01/10/2019

לפני המשחק דיברנו על גוליאדה, פארטידזו של הזאר שהגיע נחוש מתמיד, אבל התוכניות השתבשו מהר מאוד. הנעת כדור סתמית ולא אפקטיבית, שאננות מרגיזה בהגנה ועוד גול מביך של טיבו קורטואה. דניס כבש שער מצחיק בדקה התשיעית אבל ריאל המשיכה לשחק. מיניולה הדף נגיחה מעולה של ואראן, הקבוצה תקפה, קרוס איים ונבלם, הזאר התקרב, בערך, ומצד שני הבוז ללוקאס הרקיע שחקים - קצת כואב כי הוא שחקן נשמה אבל כדורגל כבר לא רואים ממנו הרבה זמן. חשבנו, בכל זאת, שהגול הוא עניין של זמן, החדות לא תמיד שם אבל ככה זה, הברנבאו שהיה פעם מפחיד, לא? אלא שהקבוצה הבלגית שיחקה אותה עם המערך ללא חלוץ חוד ותקפה מעולה דרך האגפים.

בדקה ה-39 הברנבאו נכנס להלם והפעם באמת כשלוקה מודריץ' ששב להרכב והיה הכי גרוע על המגרש - החמיץ מצבים קורצים בהתקפה, פעמיים, ולא תרם דבר הגנתית - איבד כדור בשלומיאליות, ואתם יודעים איך זה נגמר. הפסד שלישי רצוף בברנבאו באירופה, דבר שלא קרה מעולם - כבר ריחף באוויר יחד עם סכנה אמיתית לעוף כבר בשלב הבתים בליגת האלופות, לא לזה פילל זידאן.

ביותר מדי דקות זה הרגיש בידיוק כמו בעונה שעברה, כי זה בדיוק כמו שנה שעברה - כי אתה מסתכל על ההרכב וזו אותה הקבוצה מהשנה שעברה פלוס הזאר שלא התחבר, והפעולה הכי טובה שלו, כנראה, הייתה בתוספת הזמן כשביצע עבירה חכמה ועצר מתפרצת של ברוז' שהייתה יכולה להסתיים ב-3:2. הבלוק הזה באמצע, פקק שלא תורמים כלום (למה שקרוס בסדר גמור) - כמו בעונה שעברה, היו לי סיוטים מהמשחק נגד אייקס (וגם האמת מהמשחקים נגד יובה ובאיירן שספגנו כל כך מוקדם). ויניסיוס (החילוף השלישי) לא יהיה המושיע, אתה מתעצבן על לוקאס כשהוא משחק ואחר כך ויניסיוס עולה ועל כל פעולה טובה עושה אחת לא טובה.

45 דקות נותרו לריאל מדריד כדי לשנות משהו. בימים יפים פינטזנו על רמונטדה כזו, הפעם היה צריך להתחיל ממשהו, לפחות משער מצמק. חאמס ובייל נותרו מחוץ לסגל, שני כוחות התקפיים גדולים, איך יוצאים מזה? במחצית עלה אראולה על חשבונו של קורטואה, שאנחנו מתלבטים האם באמת זידאן עשה לו 'משפט שדה' מול הקהל שלא ממש אוהב אותו, או שבאמת הבלגי, כפי שדווח, סבל מסחרחורת וכאבי בטן. מה שבטוח הוא שאראולה מנע פיאסקו של ממש כשצא נהדר והדף אחד על אחד. גם מרסלו שעלה במחצית במקום נאצ'ו - שינה את המשחק לגמריי על אף החלודה והאיטיות שניכרו.

השער המצמק, למזלינו, הגיע די מהר. ברוז' איבדה קצת כוחות, נתנה מעט כבוד, ובדקה ה-55 בנזמה בישל מצד ימין לראמוס שנגח לרשת וצימק ל-1:2. מצד אחד ראמוס כבש, דירבן, הנהיג, דחף, האמין עד לרגע האחרון, ומצד שני איבד אינסוף כדורים בחוסר אחריות משווע, חוסר ריכוז, שאננות, תגדירו אתם. גם קאסמירו לא היה חף מפשע בעניין הזה. "הקיר" והשקר הזה של המאזן ללא ספיגה או בעיטות למסגרת נגד ריאל - נופץ, וטוב שכך. היו דקות טובות, אבל הזמן הלך ואזל. קאסמירו, שאיים על השער לא פעם, נגח את השוויון בדקה ה-85 אך לא יותר. לא ברור מדוע בנזמה ברח לכנף שוב ושוב כשיש שם את הזאר. לא ברור למה אין מהלך התקפי ראוי בלי הרמות. איך השחקנים נראים עייפים וחלשים פיזית מול קבוצה בלגית. איך אמר הברזילאי? "בתוך כל הרע, לפחות הגבנו". זה מה יש.




תגובות