ראמוס: "זכייה חמישית בצ'מפיונס תהיה משוגעת"

הקפטן לא נח לרגע, גם בפגרת הנבחרות, וחוץ משני משחקים כמעט מלאים בספרד הוא השיק את הסרט התיעודי שלו. הבלם מדבר על העונה האחרונה, על הכנסת המצלמות לתא המשפחתי ועל החלומות.


כתב: דור רומנו | תאריך: 10/09/2019

עם כל הכבוד לפגרת הנבחרות, סרחיו ראמוס לא נח לרגע. הוא שיחק כמעט שני משחקים מלאים במדי נבחרת ספרד והשווה את שיא ההופעות של איקר קסיאס ומעבר לכך הוא מתזז ממקום למקום ולא מפסיק להתראיין, בין היתר לכבוד השקת הסרט התיעודי המיוחד שלו. ראמוס התראיין ל-דיילי מייל האנגלי ובהמשך גם ערך כנס מיוחד במוזיאון סופיה במדריד, וכמו תמיד היה מעניין. העונה האחרונה, ההחלטה לצלם את הסרט, גארת' בייל וזינדין זידאן וגם החלומות שעוד נותרו.  ראמוס שעשוי להוציא עוד סרטי המשך -  צחק: "יש לי יותר עונות בחוזה במאזון [מפיקת הסרט] מאשר בריאל מדריד".

על הסרט שלו: "אתה אף פעם לא באמת יודע מה הזמן האידיאלי לצלם סרט תיעודי. אחרת הייתי מתחיל לצלם לפני שלוש שנים (צחק). הקריירה שלי מוצלחת מאוד אבל אין מה לעשות. אני חושב שגם חשוב להראות את הסבל והכאב בתור כדורגלן וגם את ההקרבה והמאמץ לאורך הקריירה. אנחנו אנשים נורמליים בסה"כ ויש לנו גם חיים רגילים למרות התקשורת ואור הזרקורים. אני חושב שתראו צד אחר ומרגש שלי. אין אחד שיש לו רק הצלחות. אני אוהב לנצח בכל מה שאני עושה, מרגע שאני קם ועד שאני נכנס למיטה והולך לישון, גם כשאני משחק עם הילדים שלי. הסכמתי לעשות את הסרט במטרה להשאיר מורשת לילדים שלי וגם לאלה שאוהבים אותי ואולי לאוהדים, להכניס אותם פנימה לחיים האישיים שלי. אם זה יראה לילד אחד שהוא מסוגל להגשים חלום - עשיתי את שלי".

"התוכן הוא לא רק כדורגל, אנשים לא מודעים לתשוקות אחרות שיש לי: מוזיקה, משפחה, סוסים. אנחנו עושים סיבוב הופעות רחב מאוד בבית שלי. שמרתי מאוד על הפרטיות שלי בשנים אלה אבל זה רגע חשוב בקרירה שלי, חשוב שאנשים יידעו עליי יותר. יש תכנים מהנים". על המצלמה שבביתו: "הייתי חסר ניסיון בזה, אבל הראתי את הבית שלי, זה תמיד חיובי. הכנסתי את המצלמות אפילו למטבח. אני ופילאר הבנו את העסק מהר מאוד אבל הילדים קצת התרגשו והשתוללו, היו חסרי מנוחה. שמנו מעט מאוד פילטרים. ברגע שאתה עושה סרט אתה מספר הכל. הצוות היה גמיש מאוד בצילומים, שינינו לוחות זמנים. בכדורגל אתה לא יודע מה יכול לקרות. הרעיון הוא שנהיה שותפים לכמה שנים".

"גם המועדון היה שותף לרעיון וליצירת הקשר עם חברת אמזון, מערכת היחסים טובה מאוד. בגלל המצב הרע בשנה שעברה, לא היה צורך לתעד יותר מדי מהעונה שעברה, אבל אני מאמין שבעתיד יהיה יותר תוכן. חבריי לקבוצה לא הוטרדו מזה, הם פירגנו מאוד, מהשחקנים הבכירים ועד לשחקנים הפחות".

הכרטיס הצהוב נגד אייקס: "בסופו של דבר זה בלט כי הודחנו מליגת האלופות, אבל אסור להגזים עם זה. עשיתי טעות אבל אנשים לא ציפו שריאל מדריד תודח. זה היה יום קשה מאוד שלא משקף. נכון שזה היה יום רע".

על כדור הזהב: "הפרסים האישיים מאוד קשים והם לא הכי חשובים. וירג'יל ואן דיק הוא בלם נהדר שעשה עונה נהדרת. לגופו של עניין - תמיד דיברו על כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי שזכו בתואר בצדק. לכדורגל הספרדי היה דור זהב והיו שחקנים גדולים שפרשו ולא זכו בפרס. כדורגל הוא ספורט קולקטיבי וההערכה האינדיבידואלית היא פחות חשובה. אברך את ואן דייק כמובן. אם פאביו קנבארו זכה בזמנו אז גם אחרים יכולים לזכות, למה שלא אזכה בו?".

העונה הבאה: "לא איבדנו את הרעב כדי לנצח והעונה האחרונה תעזור לנו. הגיעו שחקנים חדשים ונחזור עם כוחות מחודשים ויותר התלהבות ורעב. אני רואה את הקבוצה ויש התלהבות גדולה, משוכנע שזו תהיה עונה טובה. נגיע לרמה הטובה שלנו לאט לאט עם עבודה יום-יומית חשובה. הכי חשוב שנהיה שלמים שעשינו הכל. ריאל מדריד קבוצה גדולה והיא תמיד תהיה פייבוריטית".

חרטות: "בסופו של דבר כולם בחיים עושים טעויות אבל מהן אתה לומד הכי הרבה ולא מההצלחות. טעויות הן שיעור לחיים. אני אדם מאוד אופטימי מטבעי ואני לא מתרגש כשאני טועה".

על גארת' בייל: "הוא שחקן נהדר והוא תמיד היה חשוב בשנים שלו בקבוצה. בעיתונות אפשר לקרוא הרבה דברים, חלקם נכונים וחלקם לא. זה חלק מהעולם שלנו. צריך לכבד אותו בלי קשר למה שהוא עושה בחיים האישיים שלו, מותר לו לעשות מה שהוא רוצה בזמנו הפנוי, כל עוד הוא מקצוען. הוא יכול להיות עם מצפון רגוע כי הוא כזה".

החלומות: "כל מה שאפשר. אני לא מפסיק לחלום אף פעם. אני רוצה לזכות שוב בליגת האלופות עם ריאל מדריד, זכייה חמישית תהיה משוגעת ואולי אחרונה. כמובן שהייתי רוצה לזכות בטורניר גדול כמו גביע העולם. כדור הזהב..אני לא יודע אם אני קרוב או לא. כשהגוף לא ייתן לי לשחק באותה הדרך, כשלא אקום מהמיטה בטירוף כל בוקר לקראת האתגר הבא, אבל כרגע אני שמח מאוד.

העתיד: "אני לא רוצה לדבר על שחקנים אחרים, ליאו מסי עשה קריירה מדהימה, מהגדולים בהיסטוריה והוא בהחלט ראוי להחליט מתי יעזוב (התייחס לסעיף היציאה של מסי בכל עונה). לי נותרו שנתיים בחוזה ואני רוצה לנצח ולזכות בעוד תארים, ואז נראה. זה לא מדאיג אותי. אני נהנה מכל רגע בקבוצה ומנסה לנצל כל יום כאילו הוא חס וחלילה היום האחרון".
תגובות