הבומבה היא בייל

רכש בדקה ה-90 בחלון ההעברות כנראה שלא יהיה, אז בינתיים הוולשי הספיק לעשות הכל: הוא כבש צמד, אחד יפה במיוחד, מנע הפסד, נראה כמו שחקן ברמה עולמית אך האובר-התלהבות - מי האמין - גרם לו לספוג צהוב שני ואדום. רק תיקו לריאל מדריד בויאריאל - 2:2, וחבל. נתראה לאחר הפגרה


כתב: דור רומנו | תאריך: 02/09/2019

כבר אתמול בערב עם שריקת הסיום בפמפלונה, ההכנות האמיתיות החלו. לריאל מדריד יש צ'אנס שוב לפתוח פער, ומה זה משנה אם הוא קטן - מברצלונה. הפסימיים אמרו שכמיטב המסורת בשנים האחרונות - ריאל מדריד תמלא את הדלי ותבעט בו - וכך היה. בבוקר שיערו במארקה על הרכב התקפי במיוחד עם שני חלוצים, וזה אכן קרה: לוקה יוביץ' קיבל את החולצה הקדושה לראשונה למן ההתחלה ופתח לצידו של קארים בנזמה. לוקאס ואסקז יצר משחק אגפים, 4:4:2 שכמעט נכחד, בעוד לוקה מודריץ' פתח על הספסל. יותר מדי דקות לא יכולנו לבחון את מה שקורה, כי אז החלו הטעויות:

בדקה ה-12 איבוד כדור שטותי של סרחיו ראמוס הסתיים בשער קל של ויאריאל. כל טעות מסתיימת בגול, חוטפים מכל התקפה. הכדור איכשהו עובר בין הרגליים של ואראן שהיה נוראי, קורטואה הודף רע וג'רארד מורנו עט על הריבאונד מול השער החשוף 0:1, השער הקל בקריירה שלו ("אנחנו צריכים להשתפר בהגנה, כי בהתקפה אנחנו יודעים למה אנחנו מסוגלים" - זידאן). השוער היה אשם חלקית גם בשער השני. מצטלם טוב, הרבה דאווין, אבל ממש לא טוב מקיילור. ריאל מדריד הצליחה להגיע למצבים. בנזמה אפילו פגש את הקורה, יוביץ' ניסה לבד, מרחוק, והיה לא רחוק, לוקאס החמיץ מצב קורץ. הכדור ריחף כל הזמן ברחבה של ויאריאל, אך עדיין, התחושה היא שהמערך הזה מתאים יותר למשחקים נגד "אוטובוס" בברנבאו, בדקה ה-70, או לפחות עם מודריץ' הנייד בהשוואה לקרוס.

ולמרות זאת, בתזמון מושלם הגיע שער השיוויון: דני קרבחאל וגארת' בייל, פלאשבקים להופעת הבכורה ההיא של הוולשי בספטמבר 2013, שם התחיל כל הקסם. בסיום התקפה נפלאה, ועקב של לוקאס, קראבחאל בישל בקלות לבייל שגילגל מול השער החשוף את הראשון שלו העונה - 1:1 בדיוק בזמן, רגע לפני ההפסקה. שער ענק, התקפה קבוצתית למופת, בדיוק כמו השער השלישי בבלאידוס. בייל מנע הפסד בהמשך עם שער אופייני בבעיטה חדה מצד ימין ליד הקורה (מחמאות למודריץ' המחליף שעלה במקום יוביץ', הסתער על הכדור ובישל את השער), השלים צמד (לא עשה זאת מאז דצמבר, כשכבש שלושער מול קאשימה באליפות העולם למועדונים), אבל כמה הזוי, ערב כזה במקום שיסתיים כגיבור - האובר-התלהבות (מי היה מאמין!!!) עלתה לו באדום. ובכל-מקרה, טוב לראות שיש שחקן כדורגל ברמה עולמית בקבוצה הזו.

אבל אם כבר מאבק אליפות, זה מאוד פשוט: אנחנו לא רוצים להסתגל לעוד עונה של עשרה הפסדים, אבל הקבוצה רחוקה מהרמה הנדרשת וסביר להניח ש"שתי בומבות" לא יגיעו בדקה ה-90 של חלון ההעברות. קבוצה חרבנא כמו של העונה שעברה - מפסידה פה את המשחק הזה. קבוצה שהיא “Mas O Menos” - מסיימת פה בתיקו, כמו שעשינו הערב. קבוצה אלופה - מנצחת עם רמונטדה, כמו בעונת האליפות 2016/17, ואנחנו לא קבוצה כזו. בשורה התחתונה, תיקו שהוא כמו הפסד. תמיד משהו חסר, לא מספיק.

ולמרות הניתוח הקר, אם בייל יישאר כשיר ואדן הזאר יחזור כבר בשעה טובה וישתלב מהר (תארו לכם אחד בימין, השני בשמאל - וואו) - זה יהיה הסיכוי היחיד להיאבק על התואר, אולי יחד עם העובדה שהמזל יתאזן קצת יותר לצד שלנו כי חמש נקודות זה בהחלט מקפח את הקבוצה לאור היכולת מפתיחת העונה שהיא לא מזהירה אבל אף קבוצה באירופה אינה כזו חוץ מליברפול ומנצ'סטר סיטי.

עם כל הכבוד לכולם שחשבו "ה-ת-ק-פ-ה", פרלאן מנדי היה דווקא אחר. רשם הופעת בכורה מוצלחת להוציא אולי את עשר הדקות האחרונות. קורזוואה היה רגיל לטייל מול מרסלו אבל הטיול נגמר. חזק, מהיר, קר רוח, שקט, וגם הצטרפות אחת נפלאה להתקפה. על הפס האחרון וקבלת ההחלטות מקדימה יש על מה לעבוד, אבל בכך יהיה לו את המורה הטובה ביותר - ההוא מברזיל, זה שחורש את הקו מאז 2007.

איך אמר קאסמירו? "מה חסר לקבוצה? הכל חסר. לכבוש יותר שערים, לעמוד טוב יותר בהגנה...להיות קבוצה טובה יותר". טוב לשמוע אותו לא מדבר ולו חצי מילה על השיפוט כי השער של בנזמה נפסל בצדק וגם השער של ויאריאל היה חוקי. וכמובן שורת המחץ: "עם החולצה הזו אנחנו תמיד חייבים לנצח". זידאן דיבר על רבע השעה האיומה בפתיחה ועל חוסר האינטנסיביות. נקווה שעם הזאר זה יקרה לאחר הפגרה. האללה מדריד, נתראה ב-14 בספטמבר.
תגובות