אכזבת בכורה

דווקא אחרי ניצחון נהדר ודווקא במשחק הבכורה בברנבאו, ריאל מדריד לא ידעה לשמור על היתרון המאוחר שהשיגה בזכות שער נפלא של בנזמה (83). כעבור חמש דקות סרג'י גווארדיולה בעט בין הרגליים של קורטואה וקבע תיקו מתסכל במיוחד. נקודות האור: בייל וחאמס. בשבוע הבא: נוסעים ויאריאל.


כתב: דור רומנו | תאריך: 24/08/2019

כבר שכחתי מה זה אומר "להתאכזב מכדורגל". לפני המשחק הייתי אופטימי במיוחד, חלמתי אפילו עם 0:5, דבר שבהחלט היה יכול לקרות אם היה מגיע שער מהיר. חאמס רודריגס וגארת' בייל שקיבלו את האשראי בהרכב נראו טוב מאוד אבל הכדורים רק שרקו ליד הקורה והמשקוף. זה היה קשה. 63 אלף אוהדים הגיעו למגרש, אמנם לא מלא מקצה לקצה אבל כמות הקהל הגבוהה ביותר מאז המשחק המבזה ההוא נגד אייקס. 

ובדקה ה-83 הגיע השער שהיה צריך להיות שווה שלוש נקודות יקרות - רפאל ואראן מסר לקארים בנזמה שעצר בנגיעה ושלח בעיטה אדירה לרשת, 0:1. על המגרש היו כבר ויניסיוס ולוקה יוביץ' כדי להוסיף מחץ, אלא שריאל מדריד ספגה שער שאסור לה לספוג. סרג'י גווארדיולה ניצל חור בהגנה ובעט בין הרגליים של טיבו קורטואה, 1:1 בסיום. ראבאק, תשמרו על היתרון הזה, אכזבת בכורה, בשלב כה מוקדם העונה.

אז ברור שמדובר באותם שחקנים מאכזבים מהעונות האחרונות, אבל גם ללא אדן הזאר הפצוע שעוד יתרום את שלו - ריאל מדריד חייבת לנצח משחקים כאלה, ה-0:1ים האלה כשלא הולך - שווים עוד כמה נקודות שבמצטבר היו שווים אולי עוד אליפות אחת בעשור השחון הזה. אפילו זידאן העביר ביקורת על כך שהשחקנים איבדו את המיקום, והודה שהקבוצה נקלעת ללחץ כשלא הולך: "אני בהחלט רואה קבוצה לחוצה יותר מאשר בעבר, כך גם האוהדים, אנחנו זקוקים להם. היינו לא טובים במחצית השנייה, החום הכבד הוא לא תירוץ. אסור לאבד את המיקום". ואראן דיבר על חוסר דיוק ומזל שהיה חסר. זה לא מספיק. בספרד ביקרו: "ריאל מדריד הישנה חזרה". ככה זה מרגיש.
תגובות