מקום לדאגה

ריאל מדריד נראתה רע גם במבחן האחרון לפני פתיחת הליגה. הפעם, גם מערך שלושת הבלמים כשל ורומא הגיעה לאינספור הזדמנויות. זה נגמר איכשהו רק ב-2:2 משקר עם שיפור בחצי השני והפסד בפנדלים. כשמרסלו כובש גולאסו בימין (נק' האור היחידה) וקאסמירו תרם שער בנגיחה (נבדל). אבל ככה זה לא יכול להימשך..


כתב: דור רומנו | תאריך: 11/08/2019

לפעמים כשאתה משחק עם חבר'ה בשכונה ומקבל בראש אתה מתעשת בשלב מסוים ואומר: "יאללה, עכשיו עושים את האמיתי". וזה גם מה שציפינו מהקבוצה כשהשעון סופר לאחור והדבר האמיתי מתקרב. לא שהיינו רוצים מצמד הנצחונות האחרונים במשחקי ההכנה, אבל אפילו לבינוניות ההיא לא הייתה המשכיות. נגד פנרבחצ'ה הייתה התקפה - ריאל כבשה חמישייה (3:5), נגד רד בול זלצבורג הייתה הגנה - לראשונה הקיץ ריאל לא ספגה. והיום? פשוט כלום, אנדרלמוסיה מוחלטת. רומא, שסיימה במקום השישי באיטליה ויש לה נק' תורפה בכל עמדה במגרש - עשתה לריאל מדריד בית ספר. הקבוצה שלנו נראתה כמו אסופת שחקנים שרק כמה דקות לשריקה - חוברה לה יחדיו.

כל שחקן של ריאל מדריד הפסיד במאבק פיזי, אפילו קאסמירו שראה את הגב של ניקולו זאניולו (נפלא) שוב ושוב ושוב. גם המערך ההגנתי במיוחד עם פדה ואלוורדה לצידו וגם לוקה מודריץ' - לא עזר לריאל מדריד לשחק רגוע, לשלוט בכדור או להגיע למצבים, טוני קרוס כשעלה מהספסל כבר אחרי דקה התעצל לרדוף אחרי שחקני רומא. וגם אדן הזאר נפגע מכך. לשיפור מהמשחק נגד זלצבורג לא היה שום זכר. הזאר צריך לגעת בכדור בכל התקפה שלנו. אבל עם המערך ההגנתי הזה נראה שהוא התגעגע לימים המתוחים עם קונטה או לשיתוף הפעולה עם וויליאן ופדרו - מסכן.

שתי נקודות האור הבודדות מהמשחק הזה: ראשית, זינדין זידאן ראה שגם מערך שלושת הבלמים נחל תבוסה קשה. אדר מיליטאו היה לא טוב, נאצ'ו בירידה כבר זמן רב וכל כדור עומק=חצי גול. אפשר להחמיא לטיבו קורטואה שהדף לא מעט. אבל הדבר האמיתי - מרסלו שכבש שער כמו בימים הטובים - בדקה ה-16 הוא קיבל מסירה טובה ממודריץ' לשטח בצד שמאל, חתך לאמצע, העלים את הבלם ובעט מכל הלב לרשת. רומא השוותה בצדק עם שער של דייגו פרוטי אחרי בישול ענק של זאניולו, וקאסמירו גנב לנו שער בנגיחה לאחר שהיה בנבדל ברור (הרמה של מרסלו), אך המילה האחרונה הייתה שייכת לדז'קו שבדקה ה-40 השווה בפצצה אחרי שברח לצמד הבלמים וקבע את תוצאת המשחק - 2:2.

במחצית השנייה זידאן הלך אובר-התקפי והיה בלאגן. וגם איכשהו, הקבוצה השתפרה. גארת' בייל היה נמרץ במיוחד כשעלה מהספסל, כמעט בישל ללוקה יוביץ' המחליף שהמשיך לאיים על השער כמו עד היום אך עדיין ללא ריצה לעיגול האמצע, ובהמשך עצר כדור על הברך ושלח בעיטה ליד הקורה. איזה קטע אם דווקא הוא היה מבצע מהפך. אפילו ויניסיוס בעט בנגיעה וכמעט הבקיע, ככה בלי לעצור, אבל פאו לופס היה במקום בדקות הבודדות בהן רומא הורידה הילוך.

יש מתכת לחלק בסוף, גביע שקר כלשהו, אז בחלוף 90 הדקות הלכנו לדו קרב פנדלים. ראמוס לא שיחק, בנזמה הוחלף וגם הזאר, כך שהיה מעניין לראות מי יקבל את הכבוד לבעוט. כך זה היה:

קולארוב בעט ראשון והכניע את קוריטואה, 0:1 לרומא| טוני קרוס היה הראשון מהצד שלנו, ובעט עם קלאסה לפינה השמאלית של השוער, 1:1

אונדר זרק את קורטואה ובעט לאותה פינה, 1:2 רומא| איסקו בעט שני, בדיוק לאותה הפינה כמו כולם, 2:2

אנטוצ'י כבש בסטייל, 2:3 לרומא| גארת' בייל בעט שלישי, חצי גובה לפינה השמאלית של השער, 3:3

כריסטנטה בעט לאותה הפינה שבייל בעט, שטוח, 3:4 לרומא| גם לוקה מודריץ' בעט בקלות לאותו המקום, 4:4

ספינזולה בעט לפינה השמאלית של השער, קורטואה זינק טוב אבל הכדור היה מדויק, 4:5 לרומא| מרסלו ניגש כשכל הלחץ עליו ופגש רק את המשקוף. אין דבר

לריאל מדריד אף פעם אין מחילה, אין לנו זמן לגישושים, קבוצה כזו לא יכולה להתחיל עונה בעצלתיים, לא אחרי העונה שעברה ובעצם אף פעם. אבל בטח שגם לוח המשחקים הקשה לא מותיר לנו ברירות. כבר ביום שבת מחכה לנו סלטה ויגו בבלאידוס ואת הלו"ז האימתני בהמשך הדרך אתם מכירים יפה - ויאריאל בחוץ במחזור שלישי, הפיחואן בחמישי, דרבי בשביעי.. אבל איך אמר אוהד מוכר בברנז'ה של ריאל מדריד? - "אמרו לי פה באזניה להמתין לסוף החלון… אז אמתין...". אנחנו נמתין. אבל בת'אכלס, גם עם הקבוצה שיש עכשיו, תשאלו אותי על המשחק הבא - אני תמיד אגיד שננצח. זה מה שאני יודע.
תגובות