הראשון של הזאר

הבלגי כדרר, ניהל, איים על השער וכבש שער אופייני בדקה ה-19 במשחקו הטוב ביותר הקיץ. פרט לכך, ריאל מדריד שוב לא הרשימה בדרך ל-0:1 לא משכנע על זלצבורג במערך מוזר של שלושה בלמים. בכורה לקאסמירו ומיליטאו.


כתב: דור רומנו | תאריך: 07/08/2019

עשרה ימים לפתיחת הליגה (משחק חוץ בבלאידוס נגד סלטה ויגו), משחק הכנה לפני האחרון (בעוד ארבעה ימים: רומא), וקשה להגיד שריאל מדריד של זינדין זידאן מוכנה לקראת עונת 2019/20. גם עם קאסמירו במרכז השדה בתקווה שיעשה סדר, וגם אם ברור שאלה לא אותן אנרגיות. התבאסנו עוד מהבוקר על כך שחאמס רודריגס לא המריא, מה שסתם את הגולל על האפשרות שיישאר בקבוצה (גם גארת' בייל, אגב, אבל הוא כבר לא מעניין), ומערך שלושת הבלמים של זידאן שהיה נשמע כמו בדיחה של ה-AS - מראה אולי על נואשות - אבל בדקה ה-20 נזכרנו למה אנחנו אוהבים כדורגל:

יריית הפתיחה.

אדן הזאר, זה שכתבו עליו הבוקר - הכוכב הנוצץ של הקבוצה, הקראק היחיד שהגיע הקיץ - קיבל את הכדור באגף מקארים בנזמה והאמת שכולם ידעו מה הולך לקרות. למרות משחקי ההכנה החלשים עד עתה. הבלגי שינה קצב כמו תמיד ושלח בעיטה חזקה לפינה הימנית בחצי גובה - גול כה אופייני. 0:1 לריאל מדריד, שער ראשון לא רשמי (אחרי 278 דקות במצטבר) של האיש והספרה 50, בתקווה שבקרוב ייקבל את חולצה מס' 7 הקדושה.

יסלח לנו איסקו, וגם כריסטיאנו שלפני המעבר הסופי לחלוץ ידע לכדרר פה ושם - כמה זמן היה חסר לנו דריבליסט בחסד, כזה ששחקן ההגנה יודע שאין לו סיכוי לעצור באחד על אחד. הבלגי קיבל ביטחון. בהמשך הוא טס למתפרצת, עשה אחד על אחד נהדר אבל פישל בסיום מול השוער. הוא הרגיש בנוח וסיפק גם עקב נהדר אך קצת חלש מדי לעבר איסקו, אבל אין ספק מי בעל הבית. קארים בנזמה, שפתח לידו - רשם החמצה מפוארת עוד קודם לכן כשנעצר על ידי השוער בדקה ה-13. הבלגי לא יוכל להביא אליפות לידו אבל בהחלט יגרום לנו לחייך ולצפות שמשהו טוב יקרה כשהכדור אצלו. "הגאונות של הזאר מרגשת את ריאל מדריד", נכתב במארקה.

כצפוי, מיליטאו (רשם פריצה יפה במחצית הראשונה) וקאסמירו הוחלפו במחצית אך זידאן שמר על התבנית כשבמקומם עלו לשחק נאצ'ו ופדה ואלוורדה. כמובן שבעיות בהגנה היו גם היו. ראמוס ונאצ'ו בלמו בעיטות ברגע האחרון, ואראן איבד כדור ברשלנות וגרם לכדור חופשי. בדקה ה-59 האוסטרים טסו קדימה וטאקה קיבל כדור עומק וניסה להקפיץ מעל קורטואה אך הכדור עלה מעט מעל השער. כעבור שתי דקות לוקה יוביץ' החליף את הבלגי. בדקה ה-69 כמעט ראינו שיתוף פעולה בין שני החלוצים: בנזמה מסר ליוביץ' שטח אלא שהאחרון ניסה לפרגן בעקב.

זו הייתה המחצית הפחות טובה מן הסתם. רבע שעה לסיום זידאן השתולל בחילופים. לוקאס ואסקז ו-ויניסיוס (לצד שמאל!) הנמרצים עלו במקומם של בנזמה ואיסקו, וגם אודריוזולה שבלט בחולשתו לאחרונה - העניק מנוחה לקרבחאל. הברזילאי ממש דרש את הכדור ורצה לנצל את הדלילות של האוסטרים מאחורה ואת יכולת הדריבל שלו. שיטת המשחק בדקות האחרונות הייתה אחת - להעיף כדורים לויניסיוס. הברזילאי היה יכול לכבוש בדקה ה-81 אך בעט באיחור ונבלם. כעבור שלוש דקות זה חזר על עצמו. מי שצריך להגיע למצבים זה שחקן אחר - בדקה ה-83 ראינו לראשונה את יוביץ' בפעולה - טוני קרוס שלח מסירת עומק יפה, יוביץ' עבר את הבלם בהטעייה ובעט חזק אך השוער הדף טוב מאוד.

הדקות האחרונות היו די מעליבות. המארחת, קבוצה מוגבלת בסה"כ, השיגה עוד ועוד כדורים חופשיים ולחצה את ריאל מדריד לאחור. קורטואה לא סיפק הצלת ענק אך היה בהחלט עירני. המבחן הבא, והאחרון לפני הדבר האמיתי: משחק נגד רומא ביום ראשון. בתקווה שעד אז יגיע שחקן רכש חדש, סתם בשביל המצב רוח...
תגובות