לפחות לא משעמם

ריאל שוב ספגה שער מהיר, ההגנה שוב הייתה מסננת ושוב היו לא מעט דברים מרגיזים (ולא רק החולצות המזעזעות). אלא שהפעם החבר'ה של זיזו גם הצליחו להגיב ולנצח (לראשונה בלי פנדלים). בנזמה כבש שלושער, נאצ'ו דחק את ה-3:4 וגם למריאנו היה רגע של נחת בדרך ל-3:5. מחמאות לואסקס. בשבוע הבא: זלצבורג


כתב: דור רומנו | תאריך: 31/07/2019

מה, זה אתם, ריאל מדריד, בחולצות האלה בירוק? מאז הקיץ אנחנו מחפשים את הקבוצה שלנו, יותר נכון מאז העונה שעברה - ועדיין לא מצאנו. אבל אם הסכמנו כבר שאין לקבוצה הזו הגנה (והפעם אלבארו אודריוזולה בתצוגת נפל, אשם בשני שערים, כל פעולה פשוטה בהגנה נראית מסורבלת) - לפחות יש גולים, לפחות יש בלאגן: 0:1 לפנרבחצ'ה, 1:2 לריאל מדריד, 2:3 לריאל מדריד, 3:3, 3:5 לריאל מדריד, כל זה קרה במשחק. ריאל מדריד רושמת ניצחון בכורה הקיץ אם נתעלם מהפנדלים ולמרות שכל קבוצה זקוקה לביטחון ובדקות האחרונות היינו יכולים לשחזר את ה-3:7 הידוע לשמצה - זה ממש לא מספיק. הטורקים, שהרגישו מאוד בנוח ברוב הדקות - הוציאו שישה כדורים מהרשת כבר אתמול.

זינדין זידאן פתח בהרכב מאוזן בהתאם כמובן לחלוקת הדקות במשחק אתמול נגד טוטנהאם. דני קרבחאל פתח על הספסל, סרחיו ראמוס לא שותף בכלל, פדה ואלוורדה הנמרץ פתח במרכז השדה והטריו ההתקפי היה כפי שחשבנו: ויניסיוס-קארים בנזמה-אדן הזאר - בכיוון השעון. בעוד הברזילאי הצליח לבשל את שער השווויון של בנזמה, בכדור רוחב, עם לא מעט עזרה מההגנה של הטורקים השיכורים כמעט כמונו, והחלוץ הצרפתי היה חד - הרכש המשמעותי שלנו הקיץ עדיין בגדר נעלם, וחבל.

קיילור נאבאס שזכה לשבחים אתמול - חזר לחוסר היציבות שהיה חלק מעונתו האחרונה בקבוצה. היה יכול למנוע את השער הראשון של גארי רודריגס כבר אחרי שש דקות - כמיטב המסורת ריאל מדריד סופגת שער מוקדם, ואולי גם את ה-2:2, כשבשני המקרים כושל אודריוזולה. בדקה ה-53 ריאל מדריד כבר הובילה 2:3 אך שער היתרון החזיק מעמד שש דקות בלבד כשהפעם אנדריי לונין טעה כשלא הצליח להדוף בעיטה של אודאן טופאן ממרחק רב (עם כל הכבוד לכך שהייתה מדויקת). אפשר לומר שתמצית המשחק, הבלאגן והתוהו ובוהו בקיץ הזה נעוץ דווקא בשער היתרון שלנו כשנאצ'ו דחק לרשת אחרי הדיפה של השוער מבעיטה של מריאנו - עד עכשיו נאצ'ו כבש פעמיים ועשה יותר מהלכים מועילים בהתקפה מאשר בהגנה.

את יום העבודה שלו החל בנזמה בדקה ה-12 כשקיבל מסירה מויניסיוס ושלח בעיטה חלשה אך חכמה וכבש שער קל. בדקה ה-27, תחזיקו חזק, ריאל עלתה ליתרון בפעם הראשונה במהלך הקיץ כשהצרפתי נגח מעולה לאחר הרמה של טוני קרוס בכדור חופשי. בדקה ה-53 הוא שוב היה במקום הנכון ובזמן הנכון ולא התקשה לנגוח את השער השלישי שלו, הפעם אחרי בישול מעולה של לוקאס ואסקז כמו בימים הטובים, והקשר כהרגלו היה נמרץ.

בדקה ה-61 הצרפתי סיים את חלקו ומריאנו עלה מהספסל בטירוף הידוע אך הפעם גם שיחק כדורגל. הצינים יגיעו ששיחק יותר מאשר בכל העונה שעברה. הוא היה מעורב בכל מהלך התקפה ולעתים אפילו נהג באנוכיות כשלא שיתף את רודריגו או לוקאס, אבל ככה נראה חלוץ. "מריאנו זועק שיש לו מקום", נכתב במארקה, ואפשר וצריך להתווכח, אבל גם כשיילך - שיעשה זאת בראש מורם. דקה לאחר שנכנס הוא הסתובב ושלח בעיטה שטוחה חזקה, אלטי באלדייר הדף הצידה ונאצ'ו כבש. מריאנו לקח את הכדור ודהר בהמשך והיה יכול לכבוש שערים נוספים חוץ מהשער בדקה ה-80.

זידאן נשאל לאחר המשחק על כך שיש מצב שגארת' בייל שיחק גולף במדריד ואמר בחוסר שביעות רצון, בערך: "אני בטוח שהוא גם התאמן, אני לא אסור עליו דבר". הוא סיפק קלישאות לגבי אנדריי לונין ("הוא שוער העתיד") ומריאנו ("נראה כשנחזור - בטח נמאס לכם מהתשובות שלי - כי גם לי נמאס") ולגבי ואלוורדה ציין שהוא יכול לשחק בעמדה של מספר 6. על קובו: "זה יכול להיות טוב אם הוא ישחק בקסטיליה וייתאמן איתנו".

היריבה הבאה היא רד בול זלצבורג, בעוד שבוע בדיוק, אבל עם כל הכבוד למשחקי ההכנה עד פתיחת הליגה ב-17 באוגוסט - הלב, הראש, העיניים וגם האוזניים רודפים אחר כל האתרים בציפייה שיגיע רכש ראוי לפני סיום ההכנות. כי גם עם מנטאליות נכונה יותר - מה שיש כאן זה לא מספיק. הקבוצה הזו מסוגלת וחייבת לשחק טוב יותר, אבל לאחר העונה האחרונה בה לא הייתה קבוצה - אם תהיה רק "קבוצה" - זה לא מספיק. אנחנו רוצים קבוצה טובה, קבוצה שיכולה להיאבק על התואר. וזה רחוק מאוד כרגע. אנחנו ריאל מדריד, הלו.
תגובות