אדר מיליטאו הוצג בריאל מדריד

הבלם הברזילאי, שחקן ההגנה היקר בהיסטוריה של ריאל מדריד, דרך בפעם הראשונה בסנטיאגו ברנבאו ובקושי הצליח לדבר: "הגשמתי את חלום הילדות שלי. רוצה לעשות היסטוריה"


כתב: דור רומנו | תאריך: 10/07/2019

הוא הגיע ראשון, העברתו נסגרה איי-שם במרץ, וקצת נשכח, נעלם מתחת לרדאר משום שלקח חלק בקופה אמריקה עם נבחרת ברזיל, אבל זהו-זה. היום הגיע היום הגדול של אדר מיליטאו, שחקן ההגנה היקר בהיסטוריה של ריאל מדריד שהצטרף מפורטו בתמורה ל-50 מיליון יורו, הוצג במועדון, כמובן ללא מספר. לאחר שעבר בהצלחה את הבדיקות הרפואיות וחתם על חוזה, הגיע שלב הנאומים, כש"בקהל" נמצאת המשפחה בהרכב מלא וכמובן שהוקרן סרטון עם מיטב ביצועיו - לא רק תיקולים וסגירות אלא גם כמה שערים.

כמיטב המסורת, הנשיא פלורנטינו פרס פתח ובירך בזה אחר זה את בני משפחתו של הבלם ואז את יתר הנוכחים באולם. פרס התייחס לקבוצה באופן כללי: "הקבוצה בהנהגתו של זינדין זידאן מכינה את העונה החדשה, אנחנו עושים הכל כדי לצרף את השחקנים הטובים בעולם ולא לוותר לעולם. יש לנו קבוצה גדולה עם הרבה כישרון".

בהמשך התייחס פרס לבלם עצמו: "אנחנו מברכים על הצטרפותו של אדר מיליטאו, אחד משחקני ההגנה הטובים ביותר בעולם. רק בן 21 וכבר מגיע לריאל מדריד לאחר שזכה בתואר עם נבחרתו והוכיח את הכישרון והיכולת שלו. בחרת בריאל מדריד על חשבון קבוצות ענק אחרות שרצו אותך אתה מגיע לשלב ענק בקריירה שלך ואנחנו מאמינים בך".

הבלם עצמו רעד מהתרגשות כשעלה לדבר בפני הקהל. מיליטאו אמר: "מאז שהייתי ילד רציתי לשחק במועדון הכי טוב בעולם. אני מודה לנשיא המועדון ולכל השחקנים של ריאל מדריד, וכמובן למשפחה שלי. אני אשאיר את הלב שלי על המגרש ומקווה שתהיה לנו עונה גדולה ושנעשה היסטוריה". לסיום אמר הבלם: "האללה מדריד". 

כפי שבטח שמעתם, מסיבת העיתונאים נעצרה, השחקן התרגש מאוד ולא הרגיש טוב, סבל מסחרחורות. אחר כך הכל הסתדר, הוא עלה לכר הדשא בברנבאו להפגין קצת טכניקה והקפצות והתקבל בתשואות. והוא גם היה חייב להגיד עוד כמה מילים לתקשורת:

על החתימה בריאל מדריד והיום הראשון: "זה יום מאוד מיוחד בשביל המשפחה שלי, זה המועדון הטוב בעולם ללא ספק, קיבלו אותי יפה. בחיים לפעמים הכל קורה כל כך מהר, אני מודה לאלוהים שהגעתי למועדון הגדול בעולם. ברור לי שאני עוד צריך להתקדם ולהשתפר. כששמעתי את החדשות שמחתי מאוד, לא חשבתי פעמיים, תמיד רציתי לשחק במועדון הטוב בעולם, זו תחושה אדירה להיות חלק מקבוצה גדולה כזו".

על סוג השחקן שהוא והמלחמה על מקום בהרכב: "האוהדים יכולים לצפות לשחקן מאוד תחרותי שייתן הכל למען החולצה הזו. כל משחק מבחינתי יהיה כאילו המשחק האחרון. אני בא לעשות את העבודה שלי והשאר זה כבר הבחירה של המאמן. אני שחקן מאוד תכליתי, יכול לשחק בכמה עמדות, פייטר, לא אוהב להפסיד. אני חושב שיהיה מאבק קשה על המקום בהרכב, מאבק טוב, ברור לי שזה לא יהיה קל. אני הולך לעשות כל מה שהמאמן יגיד לי. אם הוא ייתן לי הזדמנות - אעשה עבודה טובה. עדיין לא דיברתי עם המאמן זידאן. לא חשבתי על מספר החולצה עדיין. אני יודע שיש לחץ גדול כאן אבל מקווה שתהיה לי עונה טובה".

כשנשאל על החלום שלו ידע היטב מה לענות, הוא בטח עשה את שיעורי הבית: "אני רוצה לזכות בליגת האלופות". על פורטו: "נכון ששיחקתי שם רק שנה אחת, מאוד משמעותית, יש לפורטו חלק ענק בזה שאני כאן, כולם האמינו בי, אני אסיר תודה למועדון". על איקר קסיאס ופפה: "הם סיפרו לי על העוצמה של המועדון, ההיסטוריה שלו, ההתנהלות היום יומית. וכמובן שאני יודע שהקבוצה זכתה ארבע פעמים בצ'מפיונס בתוך חמש שנים".

 

אין ספק שמיליטאו מגיע אחרי עונה גדולה למרות שלא זכה באליפות, והוא אחד מהשמות המבטיחים בכדורגל האירופאי. איקר קסיאס ופפה ששיתפו איתו פעולה בפורטו, יכולים להעיד על כך. הוא נבחר לא פחות מארבע פעמים בעונה שעברה לשחקן ההגנה המצטיין של החודש. וגם נכלל בנבחרת המצטיינים של העונה. שיחק 47 משחקים וכבש חמישה שערים. אנחנו נאחל לו שבהחלט יהיה היורש של פפה, למרות הקושי הגדול להתחרות בסרחיו ראמוס ורפאל ואראן (במארקה, אגב, העלו סקר האם הבלם יוכל לפלס את דרכו כבר בעונת הבכורה במועדון. נכון לכתיבת שורות אלה, 50% השיבו שכן).
תגובות