עוד שמונה ודי

ריאל מדריד נכשלה במבחן הראשון האמיתי שלה תחת המאמן זידאן שצריך לזכור: הוא אינו קוסם. בעוד שמונה מחזורים תגיע לקיצה אחת העונות החלשות שידע המועדון בעשורים האחרונים, ואיזה מזל שעם הכרטיס לליגת האלופות. בנזמהצ צימק בגארבץ'-טיים.


כתב: דור רומנו | תאריך: 04/04/2019

הפסד הבכורה של ריאל מדריד של זידאן הגיע. המאמן הצרפתי, ווינר בכל רמ"ח איבריו, שונא להפסיד, אבל קשה להאמין שהיה מופתע למה שקרה אתמול במאסטייה. במסיבת העיתונאים לקראת המשחק זידאן אמר שהשאלות על "ניקיון הסגל" בקיץ הן חוסר כבוד כלפי השחקנים. אבל מה עם כבוד המועדון שנרמס שבוע אחרי שבוע? איפה המוטיבצייה והתשוקה של כל אותם שחקנים להוכיח שהם ראויים להיות חלק מהעונה הבאה? ריאל מדריד 2019/20 תהיה אחרת. ולמרות שיש שחקנים רבים שיהיה קצת עצוב לראותם עוזבים, למשל לוקה מודריץ' או מרסלו עליו זידאן הגן שוב - כנראה שזה בלתי נמנע.

ריאל פתחה עם ההרכב החזק העומד לרשותה להוציא החלטה אחת של המיסטר שבחר בלוקאס ואסקס, כאשר בייל ואיסקו עלו מהספסל בשלב די מוקדם ביחס לניהול המשחק הרגיל של זידאן, וזה פשוט לא עזר. ריאל מדריד פשוט לא טובה. איטית, מסורבלת, לא מספיק אגרסיבית. חשבנו שהבעייה היא רק בחוסר המחץ בהתקפה, אבל אין שום דבר. "היה ברור שיתגעגעו לכריסטיאנו רונאלדו, אבל זה מטורף לחשוב כמה מתגעגעים עכשיו לויניסיוס", כתבו במארקה ופגעו בול. העיקר שקארים בנזמה כובש שער בגארבץ'-טיים ומנפח את הסטטיסטיקה השקרית שלו. השחקן הטוב ביותר שלנו העונה, כמה עצוב לומר זאת. גם אסנסיו פתח בהרכב, פעם מנייה בטוחה מול השער והיום שחקן שלא מסוגל להוציא בעיטה נורמלית מהרגל. גם מרסלו שיחק, אבל הוא לא ממש איתנו.

העונה האחרונה לפני כריסטיאנו רונאלדו זו עונת 2008/09, וחשבתי לגוון ולשים בכתבה את התמונה שלהם. אותה קבוצה שהושפלה באנפילד וקיבלה בראש מברצלונה בקלאסיקו השחור בברנבאו. אתם בטח מזהים את כל השמות. זה היה ההרכב אז: איקר קסיאס, סרחיו ראמוס, פאביו קנבארו, גבריאל היינצה, לאס דיארה, גאגו, מרסלו, אריאן רובן, ראול והיגואין. אפשר להוסיף לקבוצה הזו גם את גוטי ו-ווסלי סניידר. בואו נשחק במשחק ה-'אם'. נניח וריאל מדריד הנוכחית משחקת נגד הקבוצה הזו של לפני עשור, מה תהיה התוצאה? לטעמי אין ספק. ריאל מדריד הזו היא הקבוצה הגרועה ביותר שאני זוכר ב-20 שנותיי כאוהד. הקבוצה ההיא של חואנדה ראמוס לפחות חיברה רצף נצחונות שקרי וניצחה. היגואין הבקיע בלי סוף, רובן כידרר והיה מסוכן, והיו שם גם ראול וגוטי ואיקר.

איך אמר קאסמירו? "שיחקנו כולם רע(ולא בפעם הראשונה העונה), וזו עונה קשה, אנחנו רוצים לצאת מזה עד לעונה הבאה". הכל רע, וגם המספרים מוכיחים זאת: הפסד 15 העונה בכל המסגרות, כמות השערים הנמוכה ביותר מאז עונת הקאפלו, והקבוצה ההיא של קאפלו, עם חלוץ טופ, שוער טופ וטונות של אופי - גם הייתה מנצחת את ריאל מדריד הזו, שספגה 61 שערי חובה. הנחמה היחידה שגם בעונה ארורה כזו המקום בליגת האלופות די מובטח. אנחנו לא אוהבים לדבר בצורה כזו, אבל רק עוד שמונה משחקים ודי. עד שהעונה הארורה הזו תסתיים...
תגובות