רשמית: מיליטאו מצטרף

הוא היה מועמד עוד לפני שזידאן חתם, ובכל-זאת, רכש ראשון לקראת עונת 2019/20. הבלם הברזילאי של פורטו, מהכשרונות הגדולים בכדורגל העולמי(21) מגיע בתמורה ל-50 מיליון יורו. מיליטאו מזכיר מאוד את פפה, ואנחנו נאחל לו שיצליח חצי ממנו.


כתב: דור רומנו | תאריך: 14/03/2019

עוד בבוקר כתבנו: זה נראה סגור, מיליטאו יגיע לריאל מדריד | מדברים על זה בפורום - לחצו כאןקצת וידאו של הבלם החדש 

שישה חודשים לפני תום מועד החוזה, לסאו פאולו לא הייתה ברירה ואדר מיליטאו נמכר לפורטו בתמורה לארבעה מיליון יורו, סכום כסף קטן. היום השווי שלו מוערך ב-35 מיליון יורו לפי האתר TransferMarket. הוא הגיע לסאו פאולו בגיל 13 ושיחק בקבוצת הילדים, התקדם במהירות הבזק ואת הופעת הבכורה שלו בקבוצה הבוגרת רשם במאי 2017,  כשהוא עדיין לא בן 19.5 קבוצתו הפסידה לקרוזיירו 1:0. חברו לשעבר בקבוצה הברזילאית אמר שיש לו כושר הסתגלות נפלא.

במארקה הגדירו את אדר מיליטאו כ-'מגן' והשומר של איקר קסיאס. הוא מרשים מאוד בעונת הבכורה שלו באירופה. פורטו ספגה 15 שערים בלבד העונה(ב-25 משחקים), פחות מכל קבוצה אחרת, ולאדר יש חלק נכבד בזה. הוא נבחר גם לשחקן ההגנה הטוב ביותר בליגה בחודש ספטמבר. מיליטאו היה בין 20 המועמדים הסופיים לתואר 'נער הזהב' באירופה. 

מיליטאו יכול לשחק גם כמגן ימני, כך שיחק בברזיל בסאו-פאולו, ולעמדה זו חזר העונה לאחר שפפה הגיע לפורטו בחורף. הוא שיחק כמגן בצמד המשחקים נגד רומא. "אני חושב שזה טוב שיש לי את הרב-גוניות הזו לשחק בכל מיני עמדות, למדתי הרבה", אומר הבלם בעוד אביו, שחקן קורינתיאס לשעבר, מנתח - "הוא יכול להתאים את עצמו לכל עמדה שהקבוצה תזדקק, אך אני מעדיף אותו כבלם".

הוא ערך את הופעת הבכורה שלו רק במחזור הרביעי ופורטו ניצחה 0:3. עד אז ישב פעמיים ביציע ופעם אחת היה על הספסל ולא שותף. המאמן סרג'י קונססאו ידע שיש לו יהלום ביד אך הזהיר בחודש הראשון - "אני מאוד נוקשה ברמה הטקטית. הפוטנציאל שלו בהחלט קיים, אך יש זמן, אשתמש בו בזמן המתאים". לאחר שפורטו ניצחה 4:1 את לוקומחטיב מוסקבה בליגת האלופות הוא אמר - "היה לו משחק גדול". הוא כבר הספיק לערוך הופעת בכורה בנבחרת ברזיל כשקיבל זימון מטיטה והסלסאו ניצחו 5:0 את אל סלבאדור. הוא אוהב לצאת קדימה עם הכדור ולעזור להתקפה ואומר שיש לו את השקט הנפשי לכך. הוא מתנשא לגובה 1.86. העונה רשם 34 הופעות בהן כבש שלושה שערים. מיליטאו ופורטו ממתינים להגרלת רבע גמר ליגת האלופות מחר...
תגובות