זיזו חוזר!

בין הטירוף לשיגעון - הדרמה בריאל מדריד בשיאה: סולארי פוטר, זידאן הגדול חתם עד 2022, הוצג במסיבת עיתונאים חגיגית ויחזור כבר מחר אל הטרנינג. והשאלה המעניינת ביותר: מה הבטיח לו פלורנטינו כדי לחזור. התשובות - בקיץ.


כתב: דור רומנו | תאריך: 11/03/2019

אף אחד לא רצה להחמיץ את האירוע המרגש הזה, הקאמבק של זינדין זידאן. המועדון הכין סרטון קצר ומצמרר עם כל הרגעים הגדולים של זיזו על הקווים, התקשורת עבדה שעות נוספות והחדר היה מפוצץ עיתונאים. ומעבר לנשיא המחויך פלורנטינו פרס, האיש שהאמין שהמשימה אפשרית, התקבצו גם אלבארו ארבלואה - שחקן הגנה על המגרש אבל חלוץ בטוויטר והרשתות, שהיה כמובן הראשון לברך("אנחנו לא יכולים להיות שמחים יותר. האללה מדריד"), ראול, רוברטו קרלוס וגם אמיליו בוטראגיניו. מסיבת העיתונאים החלה באופן בהול, שעה אחת לאחר ההודעה הרשמית באתר הרישמי של המועדון, וכמה שזה היה שונה מאותה הודעה רשמית שבישרה על עזיבתו של כריסטיאנו רונאלדו. התחושה הייתה כאילו זידאן לא עזב מעולם, עם כל הכבוד ל-284 הימים האלה.

פלורנטינו פרס כמובן לקח את ראשות הדיבור. זידאן הגיע עם הפמלייה בהרכב מלא כמובן, הצטלם ליד כל גביעי אירופה שיש לו כמובן חלק בהם, נראה מחויך ונרגש, אבל הנשיא פרס, שהיה חייב להוכיח לאוהדים שכוחו עדיין במותניו, פתח את ראשות הדיבור. לאחר שפיאר את המועדון שוב ושוב ושוב, אמר את התאכלס: "אנחנו כאן כדי לקבל בחזרה את המאמן הטוב ביותר בעולם שזכה בתשעה תארים. הוא הוכיח את נאמנותו לריאל מדריד. זידאן מגלם בצורה מושלמת את הערכים של המועדון". פרס חשב שפנה לזידאן כבר לפני חמישה ימים, לאחר ההדחה נגד אייקס בליגת האלופות, הדחה שקטעה את השושלת המדהימה שזיזו בעצמו בנה ופיאר.

זידאן אמר: "אני רוצה להיות ברור, עזבתי בזמן הנכון. לא יכולתי לסרב לפרס כשהתקשר אליי. היו לי הצעות אחרות אבל הייתי חייב לחזור לריאל מדריד. בשנה הבאה יהיו שינויים ואנחנו לא חושבים על זה כרגע אלא על 11 המשחקים שנותרו". זידאן אמר שאין מה לדון בחזרתו של כריסטיאנו רונאלדו ועל הקאמבק הוסיף: "ההסטוריה של המועדון הזה לא תשתנה ואי אפשר להכתים את מה שעשינו". "אני בא עם כוחות מחודשים ומוכן לאתגר לאמן שוב את ריאל מדריד. "אני רוצה להרגיש את השחקנים. הם הראשונים לדעת שזו הייתה שנה קשה".

 

עוד ביום חמישי כתבו בשער המארקה "הנבחר והרצוי" על זידאן, אך אף אחד לא התייחס לכך ברצינות. מה שהחל כדיווח סתמי הלך וצבר תאוצה עם השעות. תחילה פרסום ב-"לה-סקסטה" מה שאושר אחר-כך ע"י המארקה, עד שהטוויטר געש והתקשורת בספרד אישרה פה אחד - היינו כחולמים. כמו שעזב במפתיע ב-31 במאי, חמישה ימים בלבד אחרי שהוליך את ריאל מדריד להיסטוריה מדהימה עם הזכייה השלישית ברציפות בליגת האלופות, והותיר אותנו עם לב שבור - חזר בקאמבק שאף אחד לא ציפה לו, חוץ מהנשיא פרס. ושיילכו לעזאזל הדיבורים על מוריניו או מאמן זמני(סולארי, אגב, נפרד מהשחקנים כבר בבוקר ויישאר במועדון בתפקיד אחר אם יירצה בכך).

אמנם המועדון לא הצליח לשכנע את זידאן לחזור בו מהתפטרותו אז, אך בינו לבין הנשיא פרס נשארה האידיליה. בתקשורת נכתב שבפעם השנייה זידאן אמר 'כן' לנשיא, והתנאים להחזרתו הבישלו. זידאן אמנם טייל בעולם, לא התראיין לתקשורת ונהנה מהזמן הפנוי, אך נשאר לגור במדריד. בנו לוקה הוא עדיין השוער השלישי של המועדון, שאר בניו מפוזרים בקבוצות הקאנטרה השונות ובקבוצות אחרות מהעיר מדריד ועל הקשר המיוחד שלו לריאל מדריד מיותר להרחיב. יובנטוס מאוד רצתה להחתים אותו אך לא יכלה להתחרות בריאל מדריד. המנטרה במסיבת העיתונאים הייתה שוב ושוב ושוב - "אני אוהב את המועדון הזה". זידאן חתם עד 2022 ולכולם ברור שמדובר בפרויקט ארוך טווח.

על התקופה של זידאן בריאל מדריד מה כבר אפשר להגיד? שבה את ליבינו כשחקן היקר ביותר בעולם בקיץ 2001 עם הוולה נגד לברקוזן, רגעי קסם אינספור על המגרש ודמעות כשנפרד ב-2006. כמאמן החליף את בניטס בינואר 2016 וזכה עם ריאל מדריד בתשעה תארים בסה"כ, בשנתיים וחצי בלבד וב-149 משחקים. בהחלט אפשר לתת למספרים לדבר בעד עצמם. כבר מחר הוא יורד לטרנינג ואנחנו לא יכולים לחכות...

כאוהד שרוף, ניסיתי במשך כל היום שלא להתייחס לדיווחים האלה אבל לאט-לאט זה הרגיש כמו אותה צמרמורת כמו אז ב-6 בינואר. הגלאקטיקו של פלורנטינו הוא זידאן. אני בהחלט יכול להבין את הדיבורים על כך שהמועדון במצב לא פשוט ושהוא עלול לקלקל את המורשת שלו, אבל יש כלכך הרבה זכרונות מדהימים מאותה התקופה ולזידאן יש חתיכת ביצים.

ומעבר לרגש, יש גם מילה מקצועית: הייתי משוכנע אז שזיזו מאמן עם מספיק כוח לקבל החלטות קשות. גם בשבל עברו כשחקן, הכריזמה, ההישגים, הקשר המיוחד לפלורנטינו וכמובן ארון התארים. אולי בעבר לא רצה להתלכלך והפעם אחרי עונה איומה יותר קל ואף מתבקש לעשות ניקוי אורוות. כנראה שזידאן חשש מעזיבת כריסטיאנו רונאלדו והעדיף למכור את בייל. אני מאמין שזידאן קיבל הבטחות מפלורנטינו - רכש, סמכויות, מדיניות, ומאוד-מאוד מרתק לראות איך ייבנה את הקבוצה מחדש.  אבל בעצם, עזבו רגע. אני פשוט רוצה ליהנות מהרגע, בשורה טובה בימים קשים. סתם לחייך, בלי לנתח, בלי לחשוב מה יהיה. המלך חוזר.

מה דעתכם? מדברים על הקאמבק של זיזו בפורום - לחצו כאן

 
תגובות