אופטימיות זהירה

התוכנית של סולארי עבדה היטב, בעיקר במחצית הראשונה, אותה ריאל הייתה חייבת לסיים ביתרון משמעותי יותר מה-1:0 של לוקאס ואסקס. ריאל הייתה רשלנית מול השער, ספגה במחצית השנייה ממאלקום ותגיע לגומלין בברנבאו בעוד שלושה שבועות עם תיקו 1:1 סביר.


כתב: דור רומנו | תאריך: 07/02/2019

מכירים את הספר 'הוצא מהקשרו', עם משפטי המחץ של הספורט הישראלי? אז הנה לקחנו קצת משייע פייגנבוים, אגדה מגולסטאר - "אני שמח שאני מאוכזב מהתוצאה". ריאל מדריד עמדה מצוין בקאמפ-נואו. מחצית ראשונה טובה מאוד בה היתרון שהושג ע"י לוקאס ואסקס במהלך של כל החולייה הקדמית שלנו - בהחלט היה לא מספיק. אחר-כך היו דקות פחות טובות, בארסה העלתה את מסי מהספסל וכבשה שער שיוויון די מוזר - ראמוס לא נגע בכדור, מרסלו בכלל לא חשב על לחזור להגנה, וגם יורנטה וקרבחאל היו שם ואף אחד לא זרק את עצמו כדי למנוע את הגול. יהיה מעניין בברנבאו, הכל פתוח. הרי גם אם היינו מנצחים - יש להם את מסי ובברנבאו בארסה מרגישה בנוח מדי לצערינו, אבל הגיע הזמן לשנות את זה.

אולי זה עוד יקרה עם סולארי שסגר מאה ימים בתפקיד, ופגע בול ברוב ההחלטות שלו: מרקוס יורנטה השקט והאחראי היה גרזן אמיתי, עבודה שקטה ובטוחה מאחורה. חבל שנפצע ובהמשך עלה קאסמירו הלא אחראי. מעבר לכך, ויניסיוס היה שאפתן, חוצפן ומהיר. אפילו מרסלו, למרות שקיבל בראש על אותו מהלך - ירד הרבה פעמים לגליצ'ים וכן הצליח לחלץ כדורים. וכמובן החייל לוקאס ואסקס שדחק לרשת אחרי תנועה יפה לקצר, עזר המון בהגנה ושיתק את ג'ורדי אלבה. מעניין מה יבחר סולארי בהמשך השבוע שמצפה לנו. זה היה קלאסיקו מוזר שבמרכזו בלטו בהיעדרם הטירוף האופייני וגם האיכות האופיינית, בשתי הקבוצות, ואפילו מסי היחה רדום.

אני לא שותף לאלה שעפו על ויניסיוס. הוא עשה המון בלאגן אבל בניגוד למאלקום מהצד השני, למשל - לא הצליח לכבוש. הוא גם העביר כדור רוחב מעולה אבל מעבר לזה - נאדה, לא הצליח בדריבלים מול פיקה וחבריו על אף יתרון ברור במהירות, אולי קצת רצה להוכיח יותר מדי. כמובן שהיה חייב למסור לבנזמה ובעט רע לשער(והוא לא היחיד - גם טוני קרוס, למשל) וביזבז צ'אנס גדול, אבל אנחנו סולחים לו. סולארי לקח הימור בסדר גמור. במחצית תהיתי מה היה קורה עם בייל על המגרש. אבל בייל של היום הוא לא מהיר, לא סקורר, לא נחוש. חשבתי שעם בייל היינו מכריעים את המשחק, ואז הוא עלה מהספסל..אחרי יציאה לא טובה של טר-שטגן, בנזמה המפרגן כרגיל - מסר לו כדור מעולה. בייל היה יכול להפגיז בשמאל אבל משך לאמצע ונבלם, כמה חבל. בייל כשעלה מהספסל(אסנסיו, למשל, נכנס רק בדקה ה-85) - הוכיח לי כמה טעתי. הוא בכלל רוצה להיות פה?

"התוצאה מקפחת אותנו. היינו טובים מאוד עם הרבה הזדמנויות לכבוש, אבל אנחנו שמחים מהדרך בה שיחקנו", סיכם לוקאס ואסקס. כמה שזה היה שונה מהקלאסיקו עם לופטגי, כמה. הרבה יותר מהשינויים עצמם בהרכב(קיילור, קרבחאל, יורנטה ו-ויניסיוס במקום קורטואה, נאצ'ו, קאסמירו ואיסקו). כנראה שאלה ש'עמדו על הגדר האחורית' כשלופגי פוטר - מבינים עכשיו מה קורה. אין זמן להתחרט, הפנים לדרבי ביום שבת, ואז אייקס. מתחיל להיות מעניין כאן?...
תגובות