משכך כאבים

ריאל שמה בצד את התוצאות הרעות בליגה כשניצחה 3:0 בברנבאו את לגאנס במחצית ראשונה משופרת בשמינית גמר הגביע. קיילור הדף, ראמוס כבש את השער המאה בקריירה אבל ההיילייט העיקרי הוא ויניסיוס, שדפק גולאסו מהסרטים וגרם לברנבאו להתאהב.


כתב: דור רומנו | תאריך: 10/01/2019

החרפה נדחתה. אז חרפת לגאנס לא תחזור, אולי רק בשלב יותר מאוחר. שתי מחציות שונות לחלוטין, עד הפנדל במחצית הראשונה, ממש עם הבאזר(הכשלה על אודריוסולה), היה מעט מאוד כדורגל, כהמשך ישיר למשחקי הליגה האחרונים, והריגוש היחידי היה כשהכדור הגיע לויניסיוס והשדר הספרדי דיבר ברקע. ובספרדית כיף גם לשמוע את אודריוסולה וראמוס מתמסרים וכל מיני הערות על סולארי.  בסופו של דבר ריאל השיגה מקדמה יפה לקראת הגומלין, אבל מדובר במשכך כאבים, בדיוק כפי שכתבנו. מה שכן, ברור שהקבוצה הזו מתפוררת - פיזית-מקצועית-מנטאלית.

הילד ויניסיוס('הגביע שלו', כתבו עליו ב-AS, על הילד שכבש שני שערים ובישל עוד ארבעה בטורניר, כולל אחד אתמול כשאיפשר ללוקאס ואסקס לגלגל לרשת החשופה) חייב לשחק, ואין שום צורך במחשבות על העתיד. חבריו האחרים שבעים, משעממים-משועממים, פצועים ומאכזבים. כשהכדור מגיע אליו יש תחושה שמשהו עתיד לקרות. הכדור לעתים בורח והכדרור לא מלוטש, אבל הוא שקט, חוצפן, משחק עם אומץ, רוצה לעשות משהו בלתי-צפוי ולא מוסר אחורה על אוטומט, שזה כבר משהו. עד הדקה ה-77 הברנבאו ראה 2:0 משעמם, והקרחות בברנבאו בלטו היטב. ואז הגיע רגע של נחת: אודריוסולה הרים כדור מצד ימין ו-ויניסיוס שלח פצצה בחצי מספרת ורץ לחגוג, 3:0 לריאל מדריד. לא ממש 'התפוצצות של זעם', כמו שניסה להגדיר נאצ'ו בעמדת הראיונות אלא יותר שורה פחות מאכזבת בדף העונה שלנו.

ומה עם הילד? 'אני שקט ונהנה לעבוד, תודה לאל', כתב השחקן ברשתות החברתיות לאחר המשחק. ובתקשורת כבר עפו. 'לא היה אף שחקן שהלהיב ככה בגיל 18 מעל ראול', הגזימו במארקה, הלו, ולא רק כי השוו אותו לקודש הקודשים. שלושה כובים הוא קיבל בסיקור המשחק על הופעתו, לפי המארקה - מוצדק מאוד.

עוד היילייטים בקצרה: הגיע זמנו של קיילור נאבאס לרשום את משחקו ה-150, באיחור גדול. והוא גם הדף נגיחה נהדרת במחצית הראשונה, איזה כיף עבורו לשמור על שער נקי. ציון דרך לא פחות גדול ואף יותר גדול היה השער המאה של ראמוס בקריירה, בפנדל סולידי, כפי שהתרגלנו העונה. חבל שזה בפנדל מעפן במשחק גביע ולא איזה שער ניצחון דרמטי בנגיחה בדקה ה-90, אבל זה מה יש. ברהאים ערך כמה דקות ולא הספיק לגעת בכדור, ובנזמה בא לעבוד אבל במשחק כזה אם הוא לא כובש ומנפח את הסטט' - החשש שזה לא יקרה העונה מספיק. איסקו שוב היה מחליף בלבד, ועם סולארי הוא פתח בהרכב רק פעמיים, אגב.

לסיום, הפנים קדימה לבטיס ביום ראשון, משחק חוץ קשה מאוד שיינעל סיבוב איום ונורא. שימו לב לזה: בייל פצוע, קורטואה פצוע, קרוס פצוע - ושלושתם לא ישובו(בניגוד לאסנסיו שייתכן שכן), מרסלו נראה על הפנים(לכן רגילון צריך לשחק), ולכן וסיכוי לא רע שרוב ההרכב הזה יעשה ריפיט ביום ראשון, פלוס-מינוס(מודריץ' וקרבחאל יחזרו). האם זה טוב או רע? תחליטו אתם.
תגובות